Vodnopóloví juniori si na ME U19 v Podgorici zahrajú o predposledné 15.miesto

streda, 21.09.2022|Posledná aktualizácia 21.9.2022 15:29

Našim mladým vodnopólovým reprezentantom do 19 rokov to na ME juniorov v Podgorici v Čiernej Hore nevyšlo ani vo štvrtom súťažnom stretnutí. V dnešnom zápase o 13.až 16.miesto nastúpili proti Turecku a súperovi podľahli o štyri góly 9:13 a to znamená, že po dvoch dňoch voľna sa 24.septembra o 14,30 hod stretnú s Českou republikou o predposledné 15.miesto, ktorá v ďalšom zápase prehrala s Rumunskom 7:16.

Úvod stretnutia naši juniori nezachytili tak, ako by si predstavovali a prehrávali veľmi rýchlo 0:2. Mihálovi sa podarilo peknou strelou korigovať stav na 1:2, ale 73 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny to už bolo 1:4. Adamec využil presilovku 48 sekúnd pred koncom a znižoval na 2:4, čo bol stav, ktorý svietil na ukazovateli skóre po úvodných ôsmich minútach. Ani v druhej časti hry sa nám nedarilo priblížiť sa k súperovi, čo i len na rozdiel gólu, či dvoch. Turecko vyhrávalo po góle z pokutového hodu 5:2, Adamec v presilovke síce znížil na 5:3, ale po ďalších dvoch góloch to už bolo 7:3 pre súpera. Tabačárovi sa podarilo znížiť na polčasový stav 7:4. Aj v priebehu tretieho dejstva nás Turecko držalo na dištanc a vždy to bolo na rozdiel troch, či štyroch gólov. Na ôsmy gól v našej sieti reagoval Štanga - 5:8 a na deviaty pre zmenu Tabačár - 6:9. 17 sekúnd pred koncom ešte Turecko pridalo desiaty gól a z nášho pohľadu to bolo pred poslednou štvrtinou už 6:10. V tejto časti hry si do vlasov vliezli Matej Kleščinský a Orhan Arda Alpman a bolo z toho dvojité vylúčenie a pre Mateja to znamenalo koniec v tomto zápase. V poslednej štvrtine najprv Tabačár a následne z pokutového hodu Adamec znížili na 8:10, no v presilovke súper dal 11-ty gól, navyše zápas nedohral Iliaš, ktorý bol vylúčený na 4 minúty a z pokutového hodu sme dostali 12-ty gól - 8:12. Štanga 32 sekúnd pred záverom dal náš deviaty gól, ale posledné slovo mali Turci a nakoniec sme im podľahli 9:13.

SLOVENSKO vs Turecko 9:13 ( 2:4, 2:3, 2:3, 3:3 )

Góly: Adamec a Tabačár po 3, Štanga 2, Mihál 1

Priebeh zápasu:

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

Včera

Včera

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín