logologo_small

Vydarené 4.kolo EP v diaľkovom pohári v Šamoríne v žičlivej atmosfére!

pondelok, 21.08.2023|Posledná aktualizácia 21.8.2023 08:25

autor: 2023 Martin Vano

Krištáľovo čistá, hoci trochu studená voda (18,2 °C) čakala na takmer 60 zúčastnených plavcov v Šamoríne, dejisku štvrtého kola EP na otvorenej vode. Ako prví odštartovali preteky muži a počas štyroch kôl sa vedúci balík držal pohromade. Potom sa dopredu rútili Talian Marcello Guidi a Maďar Hambardzumyan Arshak a rozhodnutie o celkovom víťazovi nakoniec padlo medzi túto dvojicu. Mladý Maďar - minuloročný juniorský majster sveta v štafete - dokázal chvíľu držať krok so skúseným Talianom - aktuálne druhým v celkovom poradí Svetového pohára, ale potom Guidi nechal svojho súpera za sebou a zvíťazil s pomerne presvedčivým náskokom 36 sekúnd. Na druhom mieste skončil 19-ročný Hambardzumyan s 13-sekundovým náskokom pred Poliakom Piotrom Wozniakom, ktorý dokázal poraziť talianskeho majstra Európy na 25 km Maria Sanzulla.

Preteky žien sa vyvíjali podobne. Nemecká kráľovná v tejto vzdialenosti, majsterka Európy z roku 2021 a strieborná medailistka zo svetového šampionátu na 25 km z roku 2022 Lea Boy pohodlne zvíťazila s 18 sekundovým náskokom. Boj o ďalšie priečky bol mimoriadne napínavý, keď sa k panelu rútili tri plavkyne a v závere sa maďarskej juniorskej majsterke sveta Bettine Fabianovej podarilo o 0,1 s predstihnúť Talianku Ariannu Bridiovú, celkovo druhú v poradí. Ani ďalšia Talianka Silvia Ciccarellaová nebola ďaleko, v cieli dohmatla o 1,2 s.

V súťaži mužov malo Slovensko v hre svojich plavcov, o náš najlepší výsledok sa postaral Samuel Čekan, ktorý obsadil celkové 20.miesto časom 2:06:29,7 hod., Filip Polák bol 25-ty celkovým časom 2:18:11,4 hod., Richard Urban skončil na 27.mieste časom 2:23:59,9 hod.Dvojica Tomáš Pavelka a Richard Áron preteky nedokočila z dôvodu podchladenia a Daniel Van Wyk a Gabriel Jakub nenastúpili na preteky pre zdravotné problémy. U žien sme mali len jednu zástupkyňu a to Alicu Palovičovú, tá však preteky na 10 kilometrov nedokončila.

Piate kolo sa uskutoční v Severnom Macedónsku.

Výsledky:

https://my.raceresult.com/257544/results?fbclid=IwAR1MFS0-HSTPpMDDkHfQSKiyQ2wmcW49goLZ8sgrjOXNYYZp5ii2lZdNuyY



Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitydiaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Hlavná trénerka našich vodných pólistiek Cinzia Ragusa si pred ME na Madeire nedáva za cieľ konkrétne umiestnenie!

Včera

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu starších a mladších juniorov, 24.01. - 02.02.2026 Šoproň, Maďarsko

Včera

Slovenskí vodní pólisti obsadili na ME v Belehrade konečné 14.miesto po nedeľnej výhre nad Izraelom!

18.1.2026

Vysoká prehra Slovákov s Maltou na ME v Belehrade v skupine o 13. až 16.miesto!

17.1.2026

Päťdesiatka? To číslo ku mne nepatrí, vraví naša jubilantka Martina Moravcová!

16.1.2026

V prvom zápase skupiny o 13. až 16.miesto na ME v Belehrade prehra Slovenska so Slovinskom na pokutové hody!

16.1.2026

Tesná prehra s Tureckom rozhodla: Slováci budú na ME hrať v skupine o 13. až 16. miesto!

16.1.2026

Po dobrom a bojovnom výkone prehra Slovenska na ME v Belehrade o 5 gólov s Talianskom!

14.1.2026

V prvom zápase na ME v Belehrade prehralo Slovensko s Rumunskom 8:16!

11.1.2026

Hlavný tréner Roman Poláčik pred nedeľou: ,, Verím, že dosiahneme dobrý výsledok."

10.1.2026

Výberové konanie na obsadenie voľného pracovného miesta - Asistent pre šport plávanie

7.1.2026

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti s cieľom umiestniť sa na ME 2026 do top 12-tky!

10.1.2026

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK