logologo_small

Začal sa kemp diaľkoplavcov v Piešťanoch

pondelok, 02.08.2021|Posledná aktualizácia 2.8.2021 10:26

V nedeľu sa začal v Piešťanoch už 3.ročník diaľkoplaveckého kempu organizovaný Slovenskou plaveckou federáciou - sekciou diaľkového plávania. Nad jeho prípravami prevzali primárne záštitu opäť Tomáš Vachan a Radoslav Suchánek. Stúpajúci počet účastníkov z roka na rok je odrazom rastúcej priazne plavcov k tomuto športu, ale i ocenením snahy a uznaním kvalitných podmienok a možností organizátorom.
30 mladých diaľkoplavcov a plavcov sympatizujúcich s plávaním na otvorenej vode /r.2011- 2005/ bude dvojfázovo trénovať vytrvalostné plávanie v bazéne 50m, aj na otvorenej vode na Sĺňave či Hornej Strede. Tréningy budú doplnené kondičnou prípravou.

Vo voľnom čase je pre športovcov zabezpečená prednáška s diskusiou o strave, pitnom režime i doplnkoch v športe. Dozvedia sa informácie o rýchlej zdravotnej pomoci s možnosťou nácviku. Počas celého pobytu v kempe nasajú informácie o vhodnosti strečingu a fyzioterapii v športe.

Mladším plavcom bude isto motiváciou účasť aktuálneho reprezentanta SR v diaľkovom plávaní v tréningu Lukáša Kunica , ktorého od MEJ delilo len 24 sekúnd, ale aj plavcov z útvaru talentovanej mládeže v DP i úspešných plavcov zo Slovenského pohára v DP.
Chod kempu a vysokú odbornosť zastrešuje skúsený trénersky tím svojou profesionalitou.

Radoslav Suchánek - tréner plávania a diaľkového plávania s takmer 40 ročnou praxou, z ktorej vzišli generácie plavcov kvalifikovaných do národných juniorských a seniorských reprezentácii, účastníci medzinárodných šampionátov i plavcov, ktorí sa presadili v európskych i svetových pohárových pretekoch. Počas svojho trénerského pôsobenia priviedol viacerých plavcov k národných rekordom. Je kvalifikovaným rozhodcom v plaveckých športoch.

Tomáš Vachan - plavec a diaľkoplavec, viacnásobný majster SR, reprezentant SR v plávaní i diaľkovom plávaní na početných medzinárodných pohárových i majstrovských pretekoch, majstrovstvách Európy, ME juniorov i majstrovstvách sveta. Viacnásobný držiteľ titulu najúspešnejšieho diaľkoplavca SR. Tomáš je dlhoročný tréner plávania, pričom staval na kvalitných základoch trénerskej školy svojich trénerov/ bývalý zverenec aj trénera R. Suchánka /. Kvalifikovaný rozhodca v plaveckých športoch.

Trénersky tím dopĺňa :

Róbert Paradi - kondičný tréner, s dlhoročnou spoluprácou a suchou prípravou plavcov.
Andrej Laho - dlhoročný plavecký tréner a kvalifikovaný rozhodca v plaveckých športoch.

Plavcom počas kempu prajeme veľa síl do tréningu, veľa nových skúseností a vedomostí, aby spoznali špecifiká tohto krásneho športu a vedeli ich využiť vo svojom napredovaní.
Trénerom rovnako veľa síl a všetkým spoločne pekné zážitky (Mirka Dubčáková)

Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

Jazerná desiatka na košickom Bukovci klope na dvere

7.7.2024

Vo večernom finále na 4x200 metrov voľný spôsob naša štafeta na 7.mieste v zlepšenom slovenskom rekorde!

6.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK