logologo_small

Zaujímavé stretnutie v Topoľčanoch a myšlienka nového projektu na kúpalisku podporená poprednými funkcionármi!

streda, 27.07.2022|Posledná aktualizácia 27.7.2022 09:01

MYŠLIENKU NOVÉHO PROJEKTU NA KÚPALISKU PODPORILI AJ POPREDNÍ ŠPORTOVÍ FUNKCIONÁRI

Pred pár dňami na pozvanie primátorky mesta navštívil Topoľčany prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel spolu s viceprezidentom Slovenskej plaveckej federácie a šéfom sekcie vodného póla Pavlom Borsigom a riaditeľom pre IT na SOŠV Romanom Tomkom.

Na radnici diskutovali s vedením mesta o plánoch i aktivitách mesta i zväzu pre lepšiu podporu športu, športovania i hodín telesnej výchovy. Spoločne navštívili aj niektoré športoviská, vrátane zrekonštruovanej športovej haly.

S prezidentom klubu Piraňa Pavlom Mišenkom sa delegácia stretla na plavárni a následne navštívili aj areál kúpaliska. Anton Siekel vyjadril podporu zámeru revitalizácie areálu i výstavby novej plavárne. Ako povedal: „Nejde iba o podporu aktívnych športovcov, máme záujem vytvárať podmienky na športovanie pre každého občana. A vaše kúpalisko je ideálnym oddychovým i športovým areálom.”

,,Pre slovenské plavecké športy bude len dobré, ak sa vybuduje ďalší bazén s olympijskými parametrami. Nielen reprezentanti, ale aj mladé nádeje potrebujú dobré podmienky na prípravu. Sme vďační, že Topoľčany podporujú a vytvárajú vhodné podmienky pre plávanie i vodné pólo,“ reagoval Pavol Borsig.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanievodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Od dnes sa v Singapure začínajú 22. MS vo vodných športoch!

11.7.2025

Do dejiska 22.MS v plaveckých športoch odlieta dnes výprava našich diaľkoplavcov!

10.7.2025

Vodnopólová reprezentačná chlapčenská U16-tka do slovinskej Ľubľany o postup do elitných ME U16

8.7.2025

Milan Vojtko prekonal aj Nagyov seniorský rekord!

6.7.2025

Milan Vojtko druhým časom i juniorským slovenským rekordom do finále MEJ 2025!

6.7.2025

Stela Megelová v semifinále MEJ na 200 m polohové preteky na 13.mieste!

5.7.2025

Stela Megelová vylepšila v sobotu slovenský rekord a je v semifinále MEJ v Šamoríne!

5.7.2025

Milan Vojtko v piatok na MEJ 2025 atakoval finále na 800 m voľný spôsob, vytvoril nový juniorský slovenský rekord!

4.7.2025

Slováci vo štvrtok bez postupu na MEJ 2025 v plávaní v Šamoríne

3.7.2025

Milan Vojtko ôsmy vo finále MEJ 2025 na 200 metrov voľný spôsob

2.7.2025

Eva Mikulášová zvládla v krátkom čase dve disciplíny, Slovenky bez postupu

2.7.2025

Vojtko pokoril historické slovenské maximum a je vo finále

1.7.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK