logologo_small

Záver MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach s peknými výsledkami našej výpravy

nedeľa, 03.09.2023|Posledná aktualizácia 4.9.2023 11:16

Na úvod tretieho súťažného dňa naše dievčatá na MS Mladších juniorov podali v gréckych Aténach v povinných figúrach výborné výkony a prebojovali sa do finálových kôl vo všetkých disciplínach. Na ďalší deň našu výpravu čakal tréningový deň a finále voľných sól.

Sobota na Majstrovstvách sveta Mladších juniorov nám v Grécku priniesla avizované finále voľných sól a krásne 9. miesto Žofie Strapekovej. Žofia potvrdila svojím výkonom, že sa nestratí medzi najlepšími. Trénerka Jana Labáthová nám prezradila priamo z Atén svoje pocity: „Som veľmi spokojná so Žofkiným výkonom. Bola sústredená a predviedla výborný výkon. Splnila deklarovanú obtiažnosť zostavy a potvrdila, že patrí medzi najlepšie pretekárky vo svojej kategórii."

Na úvod posledného súťažného dňa Bernáthová Michaela a Strapeková Žofia svojim výborným výkonom obsadili vo finále voľných párov veľmi pekné 8. miesto. Trénerka Jana Labáthová nám opísala svoju radosť priamo z gréckych Atén: „Veľmi sa teším z výkonu dievčat. Splnili deklarovanú obtiažnosť zostavy a ešte o jedno miesto vylepšili semifinálové umiestnenie. Zaplávali sebavedomo a krásnym výkonom ukončili svoje pôsobenie v tejto kategórii."

Záver celého podujatia patril finálovej súťaži voľných tímov, v ktorej cieľom našich dievčat (Čončolová Rebeka, Lisá Ingrid, Markušová Tamara, Matúšová Eva, Michvocíková Emília, Miša Viktoria, Vilimová Isabella, Vilimová Mia s náhradníčkami Karovičová Silvia a Letkovičová Lillian) bolo rozlúčiť sa s celou náročnou sezónou čo najlepším výkonom. Dievčatá tento cieľ splnili a obsadili vo finále voľných tímov konečné 12. miesto. Trénerka Jana Labáthová nám takto zhodnotila účasť našej reprezentácie na podujatí: „ Vo finále tímov dievčatá vylepšili akrobatické elementy v zostave a taktiež celkové prevedenie ostatných elementov. Bola z dievčat cítiť bojovnosť a odhodlanie zájsť zostavu čo najlepšie, čo sa im aj podarilo. Síce boli drobné chyby v synchronizácii, ale som veľmi spokojná s výkonom dievčat. Na podujatí sme mali veľmi mladý tím, o to viac sa teším, že dievčatá ukázali, že napriek veku sa dokážu popasovať s nervozitou a podať výborný výkon. Oporou dievčat boli skúsené pretekárky Žofka (predviedla sa na podujatí v sólovej a párovej zostave) a Miška (predviedla sa na podujatí v párovej zostave). Žofka a Miška sa ukázali posledný krát v tejto kategórii. Suverénnym výkonom potvrdili, že patria medzi najlepšie pretekárky vo svete."

Ďakujeme všetkým reprezentantkám a trénerkam (Labáthovej Jane, Horskej Romane) za dosiahnuté výsledky a Jane McDonnell, ktorá výborne zastupovala na Majstrovstvách sveta naše rozhodcovské farby.

Výsledky:

https://www.worldaquatics.com/competitions/3079/world-aquatics-youth-artistic-swimming-championships-2023/results?fbclid=IwAR2e6JnsP8wrUO1XP7vifnSwQLwOzyvdnSq6J0oZnC5tHgSb0CLys4o2oIs

Možnosť sledovania LIVE:

https://watch.recast.tv/user/5OBLQ?referrer=5OBLQ&fbclid=IwAR0390Tje_ziOLZ_GtiRBrZQSxNwyT4z9hQmB0PBxtgtGb9iJpuLyDSVw8E


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Úvodný súťažný deň na MS Mladších juniorov v Aténach!

31.8.2023

V stredu ostrý štart MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach!

29.8.2023

Mladé synchronizované plavkyne dnes odlietajú do Atén na MS Mladších juniorov!

28.8.2023

Vrchol ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Portugalsku okorenený slovenským rekordom!

7.8.2023

Technický pár vo finále na ME na Madeire na skvelom piatom mieste!

6.8.2023

Piatok na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire s peknými umiestneniami našich dievčat!

4.8.2023

Skvelý deň pre naše synchronizované plávanie na ME juniorov v Portugalsku!

4.8.2023

Úvodný deň na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire

3.8.2023

Krásny výsledok mladého a ambiciózneho tímu na MS vo Fukuoke v disciplíne voľný tím

20.7.2023

MS v plaveckých športoch odštartovali vo Fukuoke, v hre boli naše synchronizované plavkyne. Ako sa im darilo?

14.7.2023

Štartujú MS vo Fukuoke! Chiara Diky a Lea Krajčovičová pred štartom: ,,Určite sme nervózne, ale viac sa tešíme ako myslíme na stres!"

13.7.2023

V Budapešti naša výprava v synchronizovanom plávaní so skvelými výsledkami!

5.7.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK