logologo_small

Ako dopadlo víkendové stretnutie zástupcov klubov vodného póla v Šamoríne?

pondelok, 16.01.2023|Posledná aktualizácia 16.1.2023 10:22

Vážená vodnopólová rodina,

v sobotu dňa 14.1.2023 sa konalo v XBS Šamorín stretnutie zástupcov klubov vodného póla, ktoré inicioval výkonný výbor sekcie vodného póla na čele s jeho predsedom p. Borsigom. Tohto stretnutia som sa zúčastnil preto, lebo aj vedenie SPF má prvoradý záujem na tom, aby sa pokračovalo v súťažiach vo vodnom póle a vyriešili sa spory, ktoré vyústili až do štrajku klubov. Úvod stretnutia bol síce napätý, ale z oboch strán korektný a nakoniec došlo k hlasovaniu o kreovaní zloženia počtu členov sekcie. Toto hlasovanie prinieslo rozuzlenie a problém sa vyriešil pozitívne v prospech športujúcej mládeže. Súčasní členovia sekcie po hlasovaní, ktoré vyšlo v ich neprospech, sa korektne vzdali členstva v sekcii a už na stretnutí sa všetci spoločne dohodli na najdôležitejších krokoch, ktoré budú nasledovať už najbližšie dni.

Hlasovaním (10x za, 1x proti, 2 sa zdržali) bola odsúhlasená forma kreovania sekcie vodného póla SPF tak, že členov sekcie budú voliť zástupcovia klubov vodného póla v počte 6 osôb. Podrobný spôsob ustanovenia (hlasovanie, oprávnene osoby/kluby, kľuč hlasovania a pod.) bude predmetom Štatútu sekcie vodného póla, ktorý bude predložený klubom už v priebehu dnešného dňa 16.1.2023. Dnešný deň je zároveň termínom na podanie prihlášok do súťaži organizovaných SPF, po ktorom následne vznikne rozpis súťaží, kalendár a Športovo technické dokumenty (ŠTD). Na deň 18.1.2023 si dohodli kluby termín na podanie návrhov na kandidátov členov sekcie vodného póla SPF. Schválenie Štatútu sekcie vodného póla bude prebiehať elektronicky dňa 19.1.2023 a následne dňa 20.1.2023 bude elektronické hlasovanie klubov, kde bude voľba členov sekcie vodného póla SPF.

Dovolím si touto cestou v mene SPF poďakovať všetkým za účasť na rokovaní, ale hlavne na vôli všetkých strán dohodnúť sa na pokračovaní v práci tak, aby všetci hráči a celá mládež vodného póla na Slovensku mohli skočiť do vody a pokračovať v súťažiach. Rovnako patrí moje poďakovanie doterajším členom sekcie za odvedenú prácu, ktorú vykonávali bezodplatne a snažili sa urobiť maximum pre zvýšenie úrovne vodného póla na Slovensku. Oceňujem však korektnú dohodu s protistranou, ktorá vyústila síce po polroku, ale predsa do pozitívneho rozuzlenia.

Želám si, aby vodné pólo na Slovensku nabralo ten správny vietor do plachiet a poučilo sa z doterajších chýb.

Ivan Šulek, Prezident SPF

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

Včera

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

Včera

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!

16.4.2024

Letná univerziáda SR 2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež

8.4.2024

Je pred nami bohatý víkend s našimi plaveckými reprezentáciami na rôznych ,,frontoch"

5.4.2024

Štartuje Svetový pohár v synchronizovanom plávaní v Pekingu 2024!

4.4.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK