logologo_small

Ako sa darilo našej výprave v synchronizovanom plávaní na podujatí v českom Olomouci?

pondelok, 24.04.2023|Posledná aktualizácia 24.4.2023 07:44

Naša výprava reprezentácie synchronizovaného plávania má za sebou Majstrovstvá Slovenskej republiky a ASC Strudel open, ktoré sa konali v českom Olomouci.

V piatok v povinných figúrach dominovala Žofia Strapeková, ktorá obsadila 1. miesto z celkového počtu súťažiacich 160. Na 2. mieste sa umiestnila Ásványiová Veronika, 10. Vilímová Isabella, 13. Markušová Tamara, 18. Vilímová Mia, 19. Matúšová Eva, 22. Čončolová Rebeka, 32. Michvocíková Emília, 33. Miša Viktória, 52. Letkovičová Lillian, 58. Karovičová Silvia, 127. Lisá Ingrid.

V druhý súťažný deň ako prvá z našej výpravy štartovala Diky Chiara v technickom sóle, v ktorom obsadila 1. miesto z celkového počtu súťažiacich 10, s krásnym bodovým ziskom 198,5168 b.

Náš seniorský technický tím v zložení Ásványiová Veronika, Bernáthová Michaela, Diky Chiara, Krajčovičová Lea, Lajčáková Johana, Markušová Hana, McDonnell Linda, Strapeková Žofia, Zemanová Liza si vyplával 1. miesto spomedzi troch štartujúcich technických tímov.

Mladší Juniori v párových disciplínach taktiež obsadili popredné miesta!

1. miesto Strapeková Žofia a Ásványiová Veronika

2. miesto Markušová Tamara a Vilímová Isabella

a 6. miesto patrilo Vilímovej Mii a Matúšovej Eve.

Sobota večer patrila tímovým zostavám a ako prví predviedli svoju zostavu Mladší juniori v zložení Čončolová Rebeka, Lisá Ingrid, Matúšová Eva, Markušová Tamara, Michvocíková Emília, Míša Viktória, Vilímová Isabella, Vilímová Mia s náhradníčkami Karovičovou Silviou a Letkovičovou Lillian. Dievčatá si vyplávali 3. miesto spomedzi 12-tich tímov.

Sobotný súťažný večer ukončil náš seniorský tím s krásnym predvedením ich novej choreografie v zložení Ásvániová Veronika, Bernáthová Michaela, Diky Chiara, Krajčovičová Lea, Lajčáková Johana, Markušová Hana, McDonnell Linda, Strapeková Žofia, Zemanová Liza. Dievčatá si vyplávali 1. miesto spomedzi piatich štartujúcich tímov.

Nuž a záverečný deň sa pre slovenskú výpravu taktiež niesol v úspešnom duchu. Naša mladá sólistka Lea Krajčovičová obsadila 2. miesto v seniorskej kategórií z celkového počtu 10 sólistiek.

Medzi Mladšími juniormi v disciplíne sólo spomedzi 21 sólistiek zvíťazila s 30 bodovým náskokom Strapeková Žofia.

Ako posledný sa ukázal náš nový seniorský pár v zložení Diky Chiara a Krajčovičová Lea. Pre dievčatá to bola vydarená premiéra. Obsadili veľmi tesne za skúseným českým párom 2. miesto.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor synchroaktuality
Mohlo by vás zaujímať

Webinár - Aktualizácia pravidiel plávania SPF

6.5.2026

Vydarený 26.ročník Orca Cupu v Bratislave s množstvom kvalitných výkonov a slovenským juniorským rekordom!

6.5.2026

Záverečné hodnotenie akcie ATUS Graz Trophy, 23. - 26.04.2026, Graz/AUT

4.5.2026

Skvelá Karolína Valko za morom s dychberúcimi výsledkami a slovenským juniorským rekordom!

2.5.2026

Slovenské reprezentantky žiaria na svetovej scéne: Synchronizované plávanie píše silný príbeh odhodlania!

2.5.2026

Diaľkové plávanie: Ibiza - extrémne podmienky preverili aj tých najlepších!

2.5.2026

Nominačný list | V4-Olympic Hopes mladších juniorov, 16. - 17.05.2026, Košice

28.4.2026

Riadna Konferencia SPF 28.04.2026 - Pozvánka na účasť

27.4.2026

Na medzinárodných plaveckých pretekoch v rakúskom Grazi so slovenským rekordom!

27.4.2026

Záverečné hodnotenie akcie Swim Open Stockholm, 08. - 13.04.2026, Stockholm, SWE

27.4.2026

Záverečné hodnotenie akcie |Medzinárodná súťaž - Multistretnutie starších juniorov, 28. - 29.05.2026, Praha, CZE

27.4.2026

Po nedeľnej prehre s výberom JAR obsadilo Slovensko na Malte vo Svetovom pohári žien konečné 14.miesto!

26.4.2026

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK