Ako sa darilo našim reprezentantkám v synchronizovanom plávaní v 2.kole Svetového pohára v dejisku LOH 2024?

utorok, 14.05.2024|Posledná aktualizácia 14.5.2024 20:23

Pred pár dňami sa v dejisku LOH 2024 v Paríži v novučičkom bazéne uskutočnilo druhé kolo Svetového pohára v synchronizovanom plávaní a nadýchať sa už temer olympijskej atmosféry mohli aj naše dievčatá, ktoré sa na tomto podujatí predstavili. Pod Eiffelovku si to namierili v technickom a vo voľnom sóle Viktória Reichová a Lea Krajčovičová, v technickom a vo voľnom páre pre zmenu Chiara Diky a Lea Krajčovičová, nuž a Slovensko malo zastúpenie na tomto podujatí aj vo voľnom tíme a v akrobatickej zostave v zložení Ásványiová V., Bernáthová M., Diky Ch., Krajčovičová L., Lajčáková J, Markušová H., Reichová V., Strapeková Ž., Vilímová M. V realizačnom tíme boli trénerka Monika Thuringerová, vedúcou výpravy bola Romana Horská a s našou pretekárkou Viktóriou Reichovou bola na trénerskom poste Ksenia Sydorenko. A ako sa darilo našim dievčatám v najväčšom meste módy na svete? Tak ako sme už v našom tíme zvyknutí, dievčatá odovzdali aj na tejto súťaži maximum, no nie vždy sú hviezdy naklonené tak, ako by sme si predstavovali. Riadnou zaťažkávacou skúškou si prešla naša mladá reprezentantka Lea Krajčovičová, pre ktorú to boli isto náročné dni, veď štartovala až v 6-tich disciplínach počas troch dní. Navyše musíme doplniť aj fakt, že individuálne programy do samotného dejiska dorazili 1.mája 2024 a stihli jeden tréningový deň, zvyšok nášho tímu pre neodkladné školské povinnosti sa pripojil v prvý súťažný deň, teda 3.mája 2024. V technickom sóle sa prezentovalo celkovo 23 súťažiacich a naše dievčatá sa veru nestratili, V.Reichová obsadila 9.miesto a Lea Krajčovičová bola o jednu priečku horšia, na 10.mieste. Obe naše reprezentantky dostali BM za poslednú stojku - nezapočítaná obtiažnosť. Vo voľnom sóle sa predviedlo celkovo 25 pretekárok a Lea obsadila 10.miesto po tom ako predviedla celú zostavu čisto, Viktória bola 12-ta s dvoma BM - nezapočítaná obtiažnosť. V technickom páre sa publiku v Paríži predviedlo spolu 32 párov a naše duo Chiara Diky a Lea Krajčovičová skončilo na 19.mieste s jedným BM. Chuť si naše dievčatá napravili vo voľnom páre kde obsadili parádne 9.miesto z 27, pričom zaplávali čisto a bez BM. Nuž a aby sme nezabudli na náš voľný tím, ten v už skôr spomínanom zložení Ásványiová V., Bernáthová M., Diky Ch., Krajčovičová L., Lajčáková J, Markušová H., Reichová V., Strapeková Ž., Vilímová M predsa len trošku zariskoval a nastavil naozaj vysokú obtiažnosť, ktorá sa nám však nevydarila a dostali sme 3BM ( 3x nám nezarátali zapísanú obtiažnosť). Čo sa týka akrobatickej zostavy, tu naše reprezentantky podali naozaj fantastický a oduševnelý výkon, čistý, vyrovnaný, suverénny, lež mali sme najnižšiu obtiažnosť z celého štartového poľa spomedzi štartujúcej svetovej špičky. Ani v druhom kole Svetového pohára sme sa nestratili a pred nami sú ďalšie výzvy,v ktorých nadobudnuté skúsenosti isto zúžitkujeme.

Prehľad výsledkov:

Autor aktualitysynchro

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!