Vo vodnopólovej Extralige mužov po polovici súťaže na čele obhajca majstrovského titulu KVP Nováky bez straty bodu!

pondelok, 06.03.2023|Posledná aktualizácia 6.3.2023 14:35

Víkend v Extralige vodných pólistov priniesol sobotné zápasy 5.kola a nedeľné duely 6.kola. V šlágri kola, ktorý sa hral v nováckom NCVP vyhral v sobotu podvečer domáci 16-násobný majster Slovenska pod vedením trénera Petra Nižného nad Sláviou UK Bratislava 9:4, keď ešte v priebehu druhej štvrtiny bol stav nerozhodný 2:2, ale potom domáci vodní pólisti šnúrou šiestich gólov po sebe odskočili na 8:2 a rozhodli o svojom treťom víťazstve v treťom zápase v novej extraligovej sezóne. V Košiciach prvé body v novej sezóne získali domáci sršni, ktorí porazili KVP Kúpele Piešťany o štyri góly 13:9 vydareným prvým polčasom 7:3, darilo sa strelecky odchovancovi PVK Vrútky Pavlovi Tabačárovi, ktorý dal 5 gólov svojmu dlhoročnému spoluhráčovi a tiež odchovancovi vrútockého vodného póla Jakubovi Stehlíkovi, ktorý hosťuje v bráne KVP Kúpele Piešťany.V košickom derby uspel ŠKP Modrí Draci nad ŠK Olympia 14:11, pričom o svojom víťazstve rozhodli zverenci Tomáša Brúdera vydarenou druhou štvrtinou 6:3 a náskok si udržiavali až do konca stretnutia. Strelecky sa darilo v čiapočke Modrých Drakov Muzhychukovi, ktorý dal šesť gólov, za Olympiu dal o gól menej Kubánec Carlos Diaz. V nedeľu v Novákoch vyhral domáci KVP nad KVP Kúpele Piešťany 13:8, keď tretiu osemminútovku vyhrali Nováčania 6:1 a ŠK Hornets Košice prehral s vicemajstrovskou Sláviou UK o sedem gólov 8:15. Sršni vyhrali prvú štvrtinu 3:1, po prvom polčase však prehrávali o gól 5:6 a následne sa hostia 5-gólovou šnúrou dostali do trháku 11:5 a rozhodli o svojom víťazstve. Tu sa darilo Patrikovi Tkáčovi, ktorý konto brankárskej dvojice Rajdoš-Balogh zaťažil ôsmymi gólmi.

Sobota, 4.marca 2023

ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team vs Klub vodného póla Kúpele Piešťany 13:9 ( 3:1, 4:2, 3:3, 3:3 )

Góly: Tabačár 5, D.Bačo 4, Zolovčík 2, Miško a Grutka po 1 - A.Komárňanský, Rešovský a Lenovský po 2, Gregorička, Berlanský a Venény po 1

ŠKP Modrí Draci Košice - ŠK Olympia Košice 14:11 ( 1:2, 6:3, 3:3, 4:3 )

Góly: Muzhychuk 6, Afanasev, Orem a Horváth po 2, Hirjak a Haluška po 1 - Diaz 5, Kamlov a Grivalský po 2, P. Varga ml. a Motyl po 1

Klub vodného póla Nováky vs Slávia UK Bratislava 9:4 ( 2:1, 3:1, 2:0, 2:2 )

Nedeľa, 5.marca 2023

Klub vodného póla Nováky vs Klub vodného póla Kúpele Piešťany 13:8 (3:3,4:2,6:1,0:2)

Góly: Ravinger a Mihál po 3, Zaťovič a Berlanský po 2, Iliaš, Štanga a Tisaj po 1 - Berlanský a Kuchárik po 2, Komárňanský A., Komárňanský E., Venény a Knapec po 1

ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team - Slávia UK Bratislava 8:15 (3:1, 2:5, 2:6, 1:3)

Góly: D.Bačo a Zolovčík po 2, M.Kleščinský, T.Bačo, Tabačár a Schubert po 1 - Tkáč 8, Kulcsár, Dnistrian a Pieter po 2, Balogh 1.

1. Klub vodného póla Nováky 4 4 0 0 56:30 8b

2. Slávia UK Bratislava 5 4 0 1 55:32 8b

5. ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team 4 1 0 3 37:47 2b

6. Klub vodného póla Kúpele Piešťany 5 0 0 5 31:70 0b

A ako sa darilo našej mládeži?

Východ

Najskôr sme náš bohatý vodnopólový víkend rozohrali v Prešove v bazéne na prešovskej univerzite kde domáca TJ Slávia PU Prešov usporiadala prvý turnaj oblastnej súťaže skupiny Východ v kategórii starších žiakov. Domáci tím Slávia PU Prešov nastúpil proti ŠKP Modrí Draci Košice a ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team si sily zmeral s Športový klub polície Košice - Vodné pólo / ŠKP Košice - Vodné pólo /

Domáca Slávia PU Prešov hladko porazila ŠKP Modrí Draci Košice 18:2, keď už po prvej štvrtine zverenci Mareka Horvátha vyhrávali 5:0, polčas vyhrali 8:0. V tretej štvrtine pridali ďalších 6 gólov a pred záverom to už bolo 14:0. Prvý raz skórovali mladé nádeje Modrých Drakov pod vedením trénerskej dvojice Wagner-Ďurčov za stavu 16:0 pre Prešov a druhý raz za stavu 17:1. V domácom tíme sa darilo Perečinskému, ktorý dal 7 gólov.

Slávia PU Prešov vs ŠKP Modrí Draci Košice 18:2 ( 5:0, 3:0, 6:0, 4:2 )

Góly: Perečinský 7, Štefančin 3, Mišenčík, Pribiš a Balun po 2, Huňady a Kron po 1 - Šterbák a Gonda po 1

V druhom zápase košickí sršni remizovali v derby s ČH Košice 10:10, keď po prvej štvrtine bol stav nerozhodný 3:3. Sršni boli vždy o krôčik vpredu ale ČH dokázala vždy výsledok dorovnať. V druhej štvrtine zverenci Milana Cipova išli po prvý raz do vedenia ale Hornets po troch presných zásahoch vyhrávali už 6:4. Súper odpovedal dvoma gólmi po sebe a tak bol polčas remízový 6:6. Maximále vyrovnaný duel medzi týmito súpermi v Prešove dnes večer pokračoval aj ďalej a opakoval sa scénar z prvej časti, keď išli sršni pod vedením trénera T.Eschwiga-Hajtsa do vedenia a na ich góly ČH dokázala reagovať ako na 7:6, tak aj na 8:7 a pred poslednou štvrtinou bol stav zasa remízový 8:8. V poslednom dejstve sa do dvojgólového vedenia dostala ČH na 10:8, no Hornets najprv znížili a tri sekundy pred koncom o remíze 10:10 rozhodol Smarža.

ŠK Hornets Košice vs ČH Košice 10:10 ( 3:3, 3:3, 2:2, 2:2 )

Góly: Legerski 4, Baltes 3, Gajdoš 2, Smarža - Sidol 3, Sirotňák a R.Remiáš po 2, M.Remiáš, Cipov a Hindoš po 1

A aké boli ďalšie výsledky?

ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team vs TJ Slávia PU Prešov 7:6 ( 2:0, 0:3, 3:2, 2:1 )

Góly: Smarža a Dvorový po 2, Sandor, Legerski a Fabišík po 1 - Perečinský 3, Mišenčík, Balun a Štefančin po 1

Športový klub polície Košice - Vodné pólo / ŠKP Košice - Vodné pólo / vs ŠKP Modrí Draci Košice 10:9 ( 3:1, 2:3, 2:2, 3:3 )

Góly: Sirotňák 4, Sidol 3, Hindoš 2, Cipov - Holománi 3, Šterbák, Gonda a Wagner po 2

ŠKP Modrí Draci Košice vs ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team 6:9 ( 2:2, 1:1, 0:3, 3:3 )

Góly: Holománi 3, Gonda 2, Brna - Legerski a Fabišík po 3, Smarža 2, Gajdoš

TJ Slávia PU Prešov vs Športový klub polície Košice - Vodné pólo / ŠKP Košice - Vodné pólo / 16:6 ( 4:1, 5:3, 4:2, 3:0 )

Góly: Perečinský 6, Balun 3, Guman 2, Huňady, Mišenčík, Pribiš, Kočiško a Štefančin po 1 - Hindoš 4, Sirotňák a Kalla po 1

Stred

PVK Vrútky vs Pirana Sport Club Topoľčany 9:8 ( 3:1, 1:0, 2:4, 3:2 )

Góly: Maťovčík 5, Mitruška 2, Kučera a Kontra po 1 - Alex Galvánek, Mišenka a Bílek po 2, Galis a Valaský po 1

Klub vodného póla Nováky vs PVK Vrútky 11:6 ( 2:1,1:2, 4:3, 4:0 )

Góly: Medera 4, Nižný 3, Beseda, Koricina, Vajda a Velšic po 1 - Kontra a Maťovčík po 2, Kučera a Valášek po 1

Pirana Sport Club Topoľčany vs Klub vodného póla Nováky 8:23 ( 2:5, 2:6, 3:5, 1:6 )

Góly: Bílek 3, Kertész a Valaský po 2, Štefna - Nižný 5, Beseda 4, Medera a Koricina po 3, Velšic a Štálnik po 2, Šimkovič, Balek, Vajda a Mendel po 1

Západ

Klub vodného póla Kúpele Piešťany vs KVP Komárno 5:11 ( 0:4, 1:3, 0:2, 4:2 )

Góly: Šimon 4, Recký 1 - Mester 4, Faragó 2, Török, Imeny, Mazán, Balázs a Hegedús po 1

Slávia UK Bratislava vs XBS water polo 12:2 ( 3:0, 4:1, 4:1, 1:0 )

Góly; Bezák a Svoboda po 4, Kováč 3, Maszarovič - Ovečka a Lipka po 1

Slávia UK Bratislava vs Klub vodného póla Kúpele Piešťany 23:8 ( 6:3, 3:0, 7:0, 7:5 )

Góly: Joudi 4, Svoboda, Lóci a Slašťan po 3, Pernica, Bezák a Maszarovič po 2, Jurca, Kováč, Gbelský, Britner po 1 - Recký 3, Stančík 2, Šimon, Soták, Radošinský po 1

XBS water polo vs KVP Komárno 5:11 ( 1:2, 1:3, 1:2, 2:4 )

Góly: Škultéty 2, Sáno, Ovečka a Lipka po 1 - Geleta 6, Faragó a Imeny po 2, Cserepes

Klub vodného póla Kúpele Piešťany vs XBS water polo 5:6 (1:1,1:2,2:1,1:2)

Góly: Stančík a Šimon po 2, Recký - Ovečka 4, Škultéty a Lipka po 1

KVP Komárno vs Slávia UK Bratislava 5:5 ( 3:2, 1:1, 1:2, 0:0 )

Góly: Faragó a Cserepes po 2, Geleta - Bezák a Svoboda po 2, Gbelský

Juniorky v Topoľčanoch:

Slávia Bratislava vs ČH Košice 17:14 (4:4, 5:1, 4:4,4:5 )

Góly; Kissová 9, Junasová a Ličková po 2, Madariová, Savková, E.Štrauchová a Méryová po 1 - Kvasnicová 5, Kopolovets, Zini a Kovalčíková po 3

KVP Kúpele Piešťany vs Pirana SC Topoľčany 8:13 (1:3, 2:2, 4:1, 1:7)

Góly: Grežďová a Holičová po 3, Teličiaková a Mešterová po 1 - Kovačíková a Vargová po 3, Kudina a Zelinková po 2, Cebová, Dubajová a Milinchuk po 1

ČH Košice vs KVP Kúpele Piešťany 11:5 ( 3:0, 2:1, 1:1, 5:3 )

Góly: Kvasnicová 4, Kopolovets 3, Hindošová 2, Kovalčíková a Zini po 1 - Mešterová 2, Teličiaková, Neumair, Holičová po 1

PIRANA SC Topoľčany vs Slávia UK Bratislava 8:16 (3:5,0:4,2:5,3:2)

Góly: Hrnková, Kudina, Cebová, Kováčiková, Zelinková, Libiaková, Krošláková a Milinchuk po 1 - Kissová 5, Junasová 4, Méryová 3, Savková 2, Madariová a Ličková po 1

Klub vodného póla Kúpele Piešťany vs Slávia UK Bratislava 7:12 ( 1:2, 2:3, 2:6, 2:1 )

Góly: Teličiaková a Holičová po 3, Grežďová - Junasová 4, Kissová 3, Savková 2, Madariová, E.Štrauchová, Ličková po 1

Pirana Sport Club Topoľčany vs Športový klub polície Košice - Vodné pólo / ŠKP Košice - Vodné pólo / 15:17 ( 3:6, 5:3, 4:5, 3:3 )

Góly: Kudina a Vargová po 4, Zelinková a Milinchuk po 2, Hrnková, Kováčiková a Dubajová po 1 - Kiernoszová 8, Kvasnicová a Hindošová po 3, Kopolovets, Zini a Kovalčíková po 1

Žiačky v Topoľčanoch:

Klub vodného póla Kúpele Piešťany vs Pirana Sport Club Topoľčany 8:2 (1:0, 2:1, 4:0, 1:1 )

Góly: Baloghová 5, Sorková, Kamenická a Kolářová po 1 - Novotná a Benová po 1

Slávia UK Bratislava vs PVK Vrútky 1:16 ( 0:7, 1:1, 0:2, 0:6 )

Góly: Vargová - Poloncová 4, Smrčková a V.Baranovičová po 3, Pomšárová 2, Košová, Miškolciová, Mitrušková a Buryáneková po 1

Góly: Baloghová 5, Kolářová a Hudcovičová po 3, Žarnovická - Bundová a Vargová po 1

Pirana Sport Club Topoľčany vs PVK Vrútky 4:9 ( 1:3, 2:2, 0:1, 1:3 )

Góly: Zemanová 2, Solčanská a Jančeková po 1 - Mitrušková 4, Poloncová 3, Baranovičová a Košová po 1

PVK Vrútky vs Klub vodného póla Kúpele Piešťany 6:0 ( 2:0, 1:0, 1:0, 2:0 )

Góly: V.Baranovičová 4, Košová a Mitrušková po 1

Pirana Sport Club Topoľčany vs Slávia UK Bratislava 15:5 (5:1,3:2,2:1,5:1)

Góly:Novotná a Jančeková po 5, Galisová a Bendová po 2, Zemanová - Vargová 3, Bundová 2

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!