logologo_small

Blíži sa štart ženskej vodnopólovej olympijskej kvalifikácie v Terste

streda, 13.01.2021|Posledná aktualizácia 18.1.2021 19:50Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia začne presne o týždeň boj o jedinú olympijskú miestenku do Tokia pre niektorý z našich kolektívov. Zverenkyne Milana Henkricha síce budú cestovať do talianskeho Terstu v pozícii „outsidera“ turnaja, ale vzhľadom na aktuálnu dobu plnú paradoxov a zvratov je možné všetko. 

Súperkami Sloveniek v štvorčlennej A-skupine budú postupne Holanďanky, Francúzky a domáce Talianky, čiže tímy, s ktorými sa stretli aj vlani v januári na majstrovstvách Európy v Budapešti. S Holanďankami prehrali vysoko 2:22, Francúzkami 8:17 a s Taliankami taktiež jednoznačne 4:16. „Pôvodne malo byť v Terste desať tímov a skupiny mali byť päťčlenné. Nakoniec nás však bude iba osem, odohráme v štvorčlennej skupine tri zápasy a potom bude nasledovať ,vyraďovačka’ systémom prvý z A-skupiny proti štvrtému z B-skupiny, druhý proti tretiemu, a tak ďalej,“ vysvetlil hrací systém kvalifikácie, z ktorej na olympiádu postúpia dva najlepšie tímy, tréner sloven. skej reprezentácie Milan Henkrich. 

 Jeho hlavným prianím ešte pred štartom kvalifikácie je, aby boli všetky dievčatá zdravé a žiadna z nominovaných nebola pozitívne testovaná na koronavírus. „Najprv na nás čaká PCR testovanie v Šamoríne a potom v nedeľu 17. januára odcestujeme autobusom do Talianska. Tam na nás čaká ešte pred vstupom do hotela antigénové testovanie a následne znova pred turnajom ešte aj PCR testovanie. Pravidlá sú také, že ak sú v celom tíme vrátane hráčok, trénerov či lekárov maximálne dvaja pozitívne testovaní, tí dvaja idú do karantény a družstvo môže hrať. Ak však budú v tíme už tri alebo traja pozitívne testovaní, družstvo bude vylúčené z turnaja,“ poodhalil jasne stanovené pravidlá Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) tréner Sloveniek. Náš realizačný tím tak aj preto povolal na zrazy radšej viac dievčat, aby mohol v prípade odhalenia nákazy počas testovania v Šamoríne poslať do Terstu zdravé náhradníčky. Na minulotýždňovom sústredení tak bolo celkovo až osemnásť hráčok, z toho štyri legionárky. „Máme už kompletný káder, ktorý je vlastne taký istý ako pred rokom na majstrovstvách Európy. Hráčky, ktoré trénovali v zahraničí, sú na tom dobre, pretože mali možnosť hrať aj zápasy. Dievčatá z domácej ligy sú na tom horšie, keďže mali od októbra dlhú tréningovú pauzu a už vyše desať mesiacov neodohrali ani jeden súťažný či prípravný zápas. Ligu u nás na jar zrušili, na jeseň sa nový ročník nestihol začať a prípravné stretnutia si v tejto situácii nemáme s kým zahrať,“ opisuje najväčší problém v príprave slovenských vodných pólistiek ich tréner Milan Henkrich. Jeho zverenkyne sa v šamorínskej bubline stretli prvý raz v závere novembra, trénovali tam skoro až do Vianoc a 2. januára sa do tohto centra vrátili. „Prvé tréningy boli zamerané najmä na akési rozcvičenie tela po dlhej pauze, potom sme začali s naberaním kondície a posledné dni sme už k tomu pridávali aj simulované zápasy medzi sebou. Pri nich sme využívali aj časomer, aby si dievčatá zvykli na hrací čas a aspoň čiastočne sme im tak nahradili chýbajúce zápasy,“ dodal Milan Henkrich, ktorý privíta reprezentantky najbližšie tento piatok opäť v Šamoríne. Následne absolvujú všetci spomínané testovanie, dva tréningy a potom v nedeľu odcestujú do Terstu. 

Širšia nominácia Slovenska: 

● Brankárky: Stehlíková, Horváthová

● Hráčky: Kurucová, Halocká, Kolářová, Majláthová, Kvasnicová, Sedláková, Šepeľová, Junasová, Garančovská, Dvoranová, Kováčiková, Kačková, Kátlovská, Pecková, Stankovianska, Kissová

Autor: Patrik Tkáč/denník Šport

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

V poslednom zápase v Terste rozhodoval 3x VAR, po prehre s Izraelom sme obsadili ôsme miesto

Včera

S výnimočnou osobnosťou nášho vodnopólového života Ing.Štefanom Bottlikom o živote, vodnom póle a všeličom inom

Včera

Po tesnej prehre s Kazachstanom hráme v Terste v nedeľu o konečné 7.miesto

23.1.2021

Tlačová správa VSPL

23.1.2021

Naše vodnopólové reprezentantky si na OH v Tokiu nezahrajú. Rozhodla o tom vysoká prehra s Gréckom!

22.1.2021

Príhovor prezidenta SPF Ivana Šuleka ku covidovej situácii a plánom v roku 2021

22.1.2021

Kluby, dôležitý oznam!

21.1.2021

Na koniec skupinových bojov vysoká prehra s domácim Talianskom

21.1.2021

Odveta za Budapešť v Terste našim vodným pólistkám proti Francúzsku nevyšla

20.1.2021

S Holandskom prehra v Terste navlas podobná tej z Budapešti

19.1.2021

Štart kvalifikácie o OH v Tokiu už dnes, pred odchodom nečakané problémy našich vodných pólistiek

19.1.2021

Uznesenie vlády zo 17.januára 2021

19.1.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK