logologo_small

Blíži sa štart ženskej vodnopólovej olympijskej kvalifikácie v Terste

streda, 13.01.2021|Posledná aktualizácia 18.1.2021 19:50Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia začne presne o týždeň boj o jedinú olympijskú miestenku do Tokia pre niektorý z našich kolektívov. Zverenkyne Milana Henkricha síce budú cestovať do talianskeho Terstu v pozícii „outsidera“ turnaja, ale vzhľadom na aktuálnu dobu plnú paradoxov a zvratov je možné všetko. 

Súperkami Sloveniek v štvorčlennej A-skupine budú postupne Holanďanky, Francúzky a domáce Talianky, čiže tímy, s ktorými sa stretli aj vlani v januári na majstrovstvách Európy v Budapešti. S Holanďankami prehrali vysoko 2:22, Francúzkami 8:17 a s Taliankami taktiež jednoznačne 4:16. „Pôvodne malo byť v Terste desať tímov a skupiny mali byť päťčlenné. Nakoniec nás však bude iba osem, odohráme v štvorčlennej skupine tri zápasy a potom bude nasledovať ,vyraďovačka’ systémom prvý z A-skupiny proti štvrtému z B-skupiny, druhý proti tretiemu, a tak ďalej,“ vysvetlil hrací systém kvalifikácie, z ktorej na olympiádu postúpia dva najlepšie tímy, tréner sloven. skej reprezentácie Milan Henkrich. 

 Jeho hlavným prianím ešte pred štartom kvalifikácie je, aby boli všetky dievčatá zdravé a žiadna z nominovaných nebola pozitívne testovaná na koronavírus. „Najprv na nás čaká PCR testovanie v Šamoríne a potom v nedeľu 17. januára odcestujeme autobusom do Talianska. Tam na nás čaká ešte pred vstupom do hotela antigénové testovanie a následne znova pred turnajom ešte aj PCR testovanie. Pravidlá sú také, že ak sú v celom tíme vrátane hráčok, trénerov či lekárov maximálne dvaja pozitívne testovaní, tí dvaja idú do karantény a družstvo môže hrať. Ak však budú v tíme už tri alebo traja pozitívne testovaní, družstvo bude vylúčené z turnaja,“ poodhalil jasne stanovené pravidlá Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) tréner Sloveniek. Náš realizačný tím tak aj preto povolal na zrazy radšej viac dievčat, aby mohol v prípade odhalenia nákazy počas testovania v Šamoríne poslať do Terstu zdravé náhradníčky. Na minulotýždňovom sústredení tak bolo celkovo až osemnásť hráčok, z toho štyri legionárky. „Máme už kompletný káder, ktorý je vlastne taký istý ako pred rokom na majstrovstvách Európy. Hráčky, ktoré trénovali v zahraničí, sú na tom dobre, pretože mali možnosť hrať aj zápasy. Dievčatá z domácej ligy sú na tom horšie, keďže mali od októbra dlhú tréningovú pauzu a už vyše desať mesiacov neodohrali ani jeden súťažný či prípravný zápas. Ligu u nás na jar zrušili, na jeseň sa nový ročník nestihol začať a prípravné stretnutia si v tejto situácii nemáme s kým zahrať,“ opisuje najväčší problém v príprave slovenských vodných pólistiek ich tréner Milan Henkrich. Jeho zverenkyne sa v šamorínskej bubline stretli prvý raz v závere novembra, trénovali tam skoro až do Vianoc a 2. januára sa do tohto centra vrátili. „Prvé tréningy boli zamerané najmä na akési rozcvičenie tela po dlhej pauze, potom sme začali s naberaním kondície a posledné dni sme už k tomu pridávali aj simulované zápasy medzi sebou. Pri nich sme využívali aj časomer, aby si dievčatá zvykli na hrací čas a aspoň čiastočne sme im tak nahradili chýbajúce zápasy,“ dodal Milan Henkrich, ktorý privíta reprezentantky najbližšie tento piatok opäť v Šamoríne. Následne absolvujú všetci spomínané testovanie, dva tréningy a potom v nedeľu odcestujú do Terstu. 

Širšia nominácia Slovenska: 

● Brankárky: Stehlíková, Horváthová

● Hráčky: Kurucová, Halocká, Kolářová, Majláthová, Kvasnicová, Sedláková, Šepeľová, Junasová, Garančovská, Dvoranová, Kováčiková, Kačková, Kátlovská, Pecková, Stankovianska, Kissová

Autor: Patrik Tkáč/denník Šport

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Nové podujatie na našej plaveckej mape!

Dnes

Olá, Olá, Zemplínska Šírava nás všetkých volá!

Dnes

Richard Nagy dnes na OH v Tokiu na 200 metrov motýlik do semifinále nepostúpil

26.7.2021

Zápis VSPL č. SPF/2021/VSPL/Z7

26.7.2021

VIDEO! So športovou odborníčkou a trénerkou Evkou Piatrikovou na zaujímavé témy!

26.7.2021

Reakcie na jednotlivé výkony na OH v Tokiu, Andrea a Richard!

26.7.2021

Skvelí Slováci v nedeľu v Paríži na 9.mieste!

25.7.2021

Andrea Podmaníková na OH v Tokiu s národným rekordom, ale bez postupu do semifinále

26.7.2021

Richard Nagy do finále nakoniec nepostúpil

24.7.2021

ME v diaľkovom plávaní juniorov v Paríži a sobota z pohľadu našej výpravy

24.7.2021

RICHARD NAGY odštartuje slovenský plavecký program svojou parádnou disciplínou

24.7.2021

Odštartovali sme ME juniorov v diaľkovom plávaní v Paríži

24.7.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK