Blíži sa vrchol Slovenského pohára vo vodnom póle mužov, finále medzi ŠK Hornets a KVP Nováky

sobota, 11.09.2021|Posledná aktualizácia 12.9.2021 06:57

V sobotu popoludní a podvečer vyvrcholili záverečnými zápasmi boje v základných skupinách Slovenského pohára vo vodnom póle mužov. V skupine A na kúpalisku EVA v Piešťanoch si ŠK Hornets Košice poradil s PVK Vrútky hladko 13:2 a jednoznačne nasmeroval svoje kroky do nedeľného nováckeho finále, v ktorom sa stretne od 11-tej hodiny s KVP Nováky. Po prvej štvrtine viedli sršni 3:1, polčas vyhrali 6:1 a v tretej štvrtine pridali ďalšie tri góly a už vyhrávali 9:1. V poslednom dejstve sa Hornets presadili štyri razy, Vrútky raz a tak nakoniec súpera porazili 11-gólovým rozdielom 13:2 a ovládli bez straty bodu skupinu A. Na druhom mieste skončil ďalší košický klub ŠK Olympia Košice, ktorý v rozhodujúcom zápase remizoval s KVP Kúpele Piešťany 8:8 a z druhého miesta v skupine postúpil do nedeľného duelu o celkové tretie miesto v Slovenskom pohári, ktorý sa bude hrať tiež v NCVP v Novákoch.

PVK Vrútky vs ŠK HORNETS KOŠICE 2:13 ( 1:3, 0:3, 0:3, 1:4 )

Góly : Káčer a Schestág po 1 - Adamec 5, D.Bačo 3, M.Kleščinský a Balogh po 2, Grutka 1

Do posledného skupinového zápasu vstúpila Olympia s vedomím, že na postup do boja o bronzové medaily jej hráčom stačí s KVP Kúpele Piešťany aj remíza. A tá sa nakoniec aj zrodila. Výsledok 8:8 znamená, že zverenci Petra Vargu smerujú do Novák na boj o tretie miesto. Hráči Olympie prehrávali 0:1 ale aj 1:2, potom však dal Grivalský dva góly a Varga jeden a razom viedli východniari 4:2. Krátko pred koncom súper znížil a tak po úvodnom dejstve viedla Olympia tesne 4:3. Podobne ako v prvej osemminútovke, aj v tej druhej sa strelcom darilo, spolu padlo šesť gólov. Piešťanom sa podarilo vyrovnať na 4:4, Varga a Uhrin poslali Olympiu do vedenia na 6:4. Hráči Olympie vyhrávali aj 7:5, ale 71 sekúnd pred polčasom KVP skóroval na 7:6. To, čo zdobilo tento duel v prvom polčase, chýbalo divákom v druhom - a to góly. Pokiaľ v prvých dvoch štvrtinách padlo spolu 13 gólov, v druhom polčase len tri. V tretej štvrtine domáci dali dva góly a razom Olympia prehrávala 7:8 a v tomto momente boli východniari mimo hry boja o tretie miesto. V 34.sekunde poslednej štvrtiny dal Varga gól a vyrovnal na 8:8. Súper mal ešte dvoch vylúčených hráčov, ale z toho Olympia nič nevyťažila a tak sa v tomto zápase zrodila remíza a to znamená jej postup do bojov o celkové tretie miesto v tohtoročnej edícii Slovenského pohára.

ŠK Olympia Košice vs KVP Kúpele Piešťany 8:8 ( 4:3, 3:3, 0:2, 1:0 )

Góly: Varga 4, Grivalský 2,Carlos Diaz a Uhrin po 1 - Rešovský 4, R.Bebjak 2, Berlanský a Sedlák po 1

KONEČNÁ tabuľka A skupiny:

1. ŠK Hornets 3 3-0-0 35:5 06b
2. ŠK Olympia 3 1-1-1 19:24 03b
3. KVP Kúpele 3 1-1-1 18:25 03b
4. PVK Vrútky 3 0-0-3 13:31 0b

V posledných dvoch zápasoch skupiny B nastúpil ŠKP Modrí Draci proti Slávii UK Bratislava a KVP Nováky proti Piraňa SC Topoľčany. Nováčania potvrdili úlohu favorita a súpera, ktorý do zápasu nastúpil s ôsmymi hráčmi deklasovali 17:2 a postúpili hladko do nedeľného finále.

KVP Nováky vs Piraňa SC Topoľčany 17:2 ( 3:1, 5:0, 5:1,4:0 )

Góly:Kresťanko 4, Berlanský, Kováčik a Tisaj po 3, Mihál 2, Ravinger a Janíček po 1 - Rybnikár a Cifra po 1

V poslednom meraní síl ŠKP Modrí Draci nastúpil proti Slávii UK Bratislava a v tomto stretnutí boli úspešnejší zverenci Dušana Holasa, ktorí súpera porazili celkovo 12:8, pričom asistent trénera v ŠKP Modrí Draci a vedúci družstva Ďurčov resp.Myndiuk videli po červenej karte a žltou kartou bol napomínaný hlavný tréner Drakov Róbert Kaid.Obidva tímy sa od úvodu riadne naťahovali, Slávia prvú štvrtinu vyhrala tesne o gól 4:3.V druhej časti hry už vyhrávala 7:4, súper znížil na 7:6. V tretej časti hry padlo najmenej gólov a to tri, po nej Holasovci vyhrávali 9:7. Aj keď sa Draci dotiahli na rozdiel gólu 9:8, záver troma gólmi využila pre seba Slávia UK a zápas ovládla nakoniec 12:8 a to znamená v nedeľu definitívny súboj o tretie miesto s ďalším košickým klubom, ŠK Olympia.

ŠKP Modrí Draci vs Slávia UK Bratislava 8:12 ( 3:4, 3:3, 1:2, 1:3 )

Góly :Haluška a Kaid ml.po 3, Horváth a Kolesár po 1 - V.Hruška 3, Tkáč a Pieter po 2, Martanovič, Korauš, Baranovič, Hansstein a Valent po 1

Zápas o 7.miesto: PVK Vrútky vs Piraňa SC Topoľčany

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!