logologo_small

Štartujú MS vo Fukuoke! Chiara Diky a Lea Krajčovičová pred štartom: ,,Určite sme nervózne, ale viac sa tešíme ako myslíme na stres!"

štvrtok, 13.07.2023|Posledná aktualizácia 13.7.2023 22:18

Chiara Diky a Lea Krajčovičová pred ostrým štartom na MS vo Fukuoke - obrázkové písmená, prekladače a všetko maličké a veľmi nízke.

Úvodný deň súťaží na MS v plaveckých športoch v japonskej Fukuoke majú pred sebou synchronizované plavkyne. Pred našimi dievčatami sú dve súťaže a to súťaž v technickom sóle kde sa predstaví Viktória Reichová a v technickom páre kde máme zastúpenie s Chiarou Diky a Leou Krajčovičovou. Viki ide do hry o 02,00 hod v noci nášho času a Chiara s Leou pre zmenu o 08,00 hod.ráno. Krátko pred začiatkom súťaží sme sa našich dievčat opýtali ako sa v Ázii cítia pred začiatkom MS a aký dojem na nich urobila Fukuoka? ,, Prvý dojem bol veľmi zaujímavý. Všade kde sme sa pozreli boli tie ich obrázkové písmená, takže ničomu sme nerozumeli, ale všetko si fotíme do prekladača. Tréningový a súťažný bazén a aj priestory okolo sú úžasné. Organizácia podujatia je na špičkovej úrovni, " nechali sa počuť Chiara a Lea. A čo všetko už stihli v Ázii? ,, Do Fukuoky sme prileteli 11.7. v obedných hodinách. Za dva a pol dňa sme absolvovali 5 tréningov a dnes poobede po poslednom tréningu sme sa boli prejsť a vyčistiť si hlavu pred zajtrajším štartom." Áno, presne ako sme avizovali, úvodný štart na našu dvojicu čaká zajtra o 15,00 hod tamojšieho času, u nás bude o sedem hodín menej.Nemali dievčatá problém s výrazným časovým posunom, keďže naša výprava neabsolvovala aklimatizačný pobyt v dejisku MS ale prakticky vhupla rovnými nohami do diania vo Fukuoke? ,, Trénerka nás síce musela držať pri živote a po príchode nechcela aby sme spali, ale aby sme sa čo najrýchlejšie adaptovali, ale myslíme si, že sme sa časovému posunu prispôsobili celkom rýchlo, " tvrdia dievčatá. Očakávania pred ostrým štartom sú naozaj veľké, sú naše akvabely možno aj trošku nervózne? ,, Určite sme nervózne, ale viac sa tešíme ako myslíme na stres." A čo ich doteraz vo Fukuoke najviac zaujalo? ,,Všetko tu majú také malinké a nízke. Do kúpeľne sa dve nezmestíme, ale najviac sa nám tu páčia toalety, ktoré sú vyhrievané a aj hudbu vám k tomu zahrajú, " smejú sa Chiara a Lea.Držíme zajtra dievčatám palce, predstavia sa ako 18-te v poradí. V hre máme aj ďalšie naše želiezko v ohni a to Viktóriu Reichovú, ktorá sa od 02,00 hod nášho času predstaví v ,,preliminari" ako 28.v poradí z 30-tich pretekárok v technickom sóle.

Sledujte priebeh naživo:

https://aquatics.eurovisionsports.tv/main?fbclid=IwAR0RpoJ3o40H_e3L1cTHkZDYqdiheF_k2JDKd2SF8w2n1GQx04JGRpdenuQ

Sledujte výsledky:

https://www.worldaquatics.com/competitions/1/world-aquatics-championships-fukuoka-2023/schedule?phase=All&disciplines=Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Záver MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach s peknými výsledkami našej výpravy

4.9.2023

Úvodný súťažný deň na MS Mladších juniorov v Aténach!

31.8.2023

V stredu ostrý štart MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach!

29.8.2023

Mladé synchronizované plavkyne dnes odlietajú do Atén na MS Mladších juniorov!

28.8.2023

Vrchol ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Portugalsku okorenený slovenským rekordom!

7.8.2023

Technický pár vo finále na ME na Madeire na skvelom piatom mieste!

6.8.2023

Piatok na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire s peknými umiestneniami našich dievčat!

4.8.2023

Skvelý deň pre naše synchronizované plávanie na ME juniorov v Portugalsku!

4.8.2023

Úvodný deň na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire

3.8.2023

Krásny výsledok mladého a ambiciózneho tímu na MS vo Fukuoke v disciplíne voľný tím

20.7.2023

MS v plaveckých športoch odštartovali vo Fukuoke, v hre boli naše synchronizované plavkyne. Ako sa im darilo?

14.7.2023

V Budapešti naša výprava v synchronizovanom plávaní so skvelými výsledkami!

5.7.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK