Chiara Diky v nedeľu vo finále vo voľnom sóle na ME v španielskom Alicante

sobota, 02.07.2022|Posledná aktualizácia 2.7.2022 23:38

V technickom sóle na ME v synchronizovanom plávaní juniorov v Alicante naša reprezentantka Chiara Diky obsadila v piatok celkové 9.miesto s 77,5556 bodu. ,,Musím povedať, že som sklamaná z ohodnotenia jej výkonu, nakoľko Chiara predviedla svoju zostavu výborne. Povinné elementy predviedla suverénne a bez menšieho zaváhania. Ak by sme sa držali tabuliek, mala byť ohodnotená oveľa vyššie, " skonštatovala po výkone Chiary Diky trénerka Monika Thuringerová.Vyhrala Ukrajina pred Španielskom a na treťom mieste sa umiestnilo Taliansko. V sobotu od 10.00 hod. bola pred Chiarou ďalšia disciplína, tentoraz sa predstavila vo voľnom sóle a v kvalifikácii mala poradové číslo 15 z celkovo 19-tich súťažiacich. A ako sa jej darilo? Chiara Diky nastúpila do kvalifikácie vo voľnom sóle ako sme avizovali ako 15-ta v poradí z 19-tich súťažiacich. Nakoniec sa jej podaril postup do nedeľného finále, keď skončila na 11.mieste s bodovým ohodnotením 77,1332 bodu. Do finále postúpilo celkovo 12-tich najlepších súťažiacich. ,,Vo vode som sa cítila super, dala som do toho všetko no s bodovým výsledkom som spokojná nebola. Finále si idem hlavne užiť a dám do toho svoju dušu. Snáď to aj rozhodcovia ocenia a získam viac bodov, " prezradila nám Chiara priamo z ME. Finále je na programe po 17-tej hodine a Chiara sa predstaví ako tretia v poradí zo spomínaných 12-tich finalistiek.

Autor synchro

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež