Ďalší súťažný deň na MS v plaveckých športoch je za nami!

nedeľa, 16.07.2023|Posledná aktualizácia 16.7.2023 10:38

Nočné vystúpenia majú naši reprezentanti na MS v plaveckých športoch za sebou.

V diaľkovom plávaní náš reprezentant Tomáš Peciar v disciplíne na 10 kilometrov obsadil celkové 49.miesto zaplávaný časom 2:04:22.20 hod.Na víťazného pretekára z Nemecka, ktorým sa stal 25-ročný diaľkoplavec Florian Wellbrock stratil 13:41,90 min.Nemci sa dokonca v tejto disciplíne tešia aj z bronzovej medaily, ktorú získal Oliver Klemet a medzi nich sa dostal druhý Maďar Kristof Rasovszky. Víťazný Wellbrock, teraz už dvojnásobný majster sveta, ktorý na 10 kilometrovej trati má z MS zlato z Gwangju a bronz z Budapešti a túto disciplínu vyhral aj na OH v Tokiu po pretekoch žiaril šťastím: ,,Je to úžasné, opäť byť na vrchole a stať sa majstrom sveta. Dvojnásobné zlato pre Nemecko a tiež jedna bronzová medaila, takže tri olympijské miesta pre nemecký tím, to je naozaj neuveriteľná bilancia," rozplýval sa víťaz, ktorý narážal na víťazstvo svojej reprezentačnej kolegyne z rovnakej disciplíny, ktorou sa stala Leonie Beck. Spokojný bol s druhým miestom Kristof Rasovszky z Maďarska: ,,Som naozaj veľmi šťastný. Obsadil som druhé miesto a to znamená, že som sa kvalifikoval na budúcoročné olympijské hry do Paríža, takže viac si nemôžem priať." Aj tretí po pretekoch Nemec Oliver Klemet: ,,Cítim sa naozaj dobre. Umiestnenie na olympijskej trati v týchto pretekoch bolo celkom dobré. Som na to veľmi hrdý." Ako sme už avizovali, náš najlepší diaľkoplavec Tomáš Peciar v pelotóne 69 diaľkoplavcov nakoniec obsadil 49.miesto. Ako on vnímal preteky a ako sa mu plávalo? ,,Dnes to boli veľmi náročné preteky, od úvodu sa plávalo extrémne rýchlym tempom, pričom od začiatku udával tempo po dnešku aktuálny dvojnásobny majster sveta a aj olympijský víťaz na 10 km Florian Welbrock, " vraví Peciar, ktorého doplnil tréner Tomáš Vachan: ,,Tomáš záplával na svoje aktuálne možnosti adekvátny výkon. Verím, že v ďalšej discipline na 5 km mu sadnú preteky viac a aktuálne umiestnenie vylepší. Verím v jeho rýchlu regeneráciu a behom jedného dňa sa pripravíme na druhý štart na MS vo Fukuoke." Ešte doplňme, že 18.júla má vo Fukuoke Peciar pred sebou aj druhú disciplínu a to na 5 km trati, ktorú bude plávať o 3-tej hodine ráno nášho času.

Slovensko malo v hre aj synchronizované plavkyne a to v disciplíne technický tím. Z celkovo 22 štartujúcich tímov sa naše dievčatá v zložení Veronika Ásványiová, Michaela Bernáthová, Chiara Diky, Lea Krajčovičová, Hana Markušová, Linda McDonnell, Žofia Strapeková a Liza Zemanová umiestnili na 16.mieste s výslednou známkou 180.9629 bodov. Do finále medzi 12-tku najlepších sa im však kvalifikovať nepodarilo. Víťazné Číňanky dostali celkovú známku 304.3992 bodov. V pondelok je od 2-tej hodiny ráno nášho času v hre v disciplíne voľné sólo Viktória Reichová, ktorá by sa mala predstaviť ako 28.v poradí z celkovo 29-tich súťažiacich, pričom do finále ich postupuje 12. Ako na náš výkon reagovala trénerka Monika Thuringerová? ,, S výkonom dievčat na MS som spokojná, z môjho pohľadu sa im podarilo zaplávať zostavu najlepšie za celú sezónu, aj keď bystrému okom a technickým kontrolórom neušli technické chybičky a dostali sme dva ,,base marky" za dva ,,hajbridy." Aj napriek tomu sme obsadili veľmi pekné 16.miesto, ktoré hodnotím veľmi pozitívne." V pondelok je od 2-tej hodiny ráno nášho času v hre v disciplíne voľné sólo Viktória Reichová, ktorá by sa mala predstaviť ako 28.v poradí z celkovo 29-tich súťažiacich, pričom do finále ich postupuje 12.

Výsledky v diaľkovom plávaní:

Výsledky v synchronizovanom plávaní:

Autor aktualitysynchrodiaľkové plávanie

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDS, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDJ, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

3.5.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Multinations Junior Swimming Meet, 06. - 07.04.2024, Graz/Austria

30.4.2024

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti