Diaľkoplavec Tomáš Peciar na MS vo Fukuoke v disciplíne na 5 km trati skončil na 41.mieste

utorok, 18.07.2023|Posledná aktualizácia 19.7.2023 20:41

Slovenský reprezentant v diaľkovom plávaní Tomáš Peciar má na MS v japonskej Fukuoke za sebou aj svoj druhý štart. V tom prvom na 10 kilometrovej trati obsadil 49.miesto, dnes v noci pre zmenu na 5 kilometrovej trati skončil na celkovom 41.mieste zo 71 účastníkov so stratou na víťazného Nemca Floriana Wellbrocka 5:43,70 min. Hneď od úvodu sa vedúcej pozície chopil dvojnásobný MS na 10 km trati Florian Wellbrock, ktorého prenasledovali plavci z diaľkoplaveckých veľmocí z Maďarska, Talianska, Francúzska a ďalších. Víťaz prvej disciplíny na MS Nemec Wellbrock nastolil neuveriteľné tempo a dokázal sa dostať do úniku, v ktorom bol prenasledovaný dvojicou z Talianska - Paltrinierim a Acerenzom. Po druhom kole z troch v tejto disciplíne si trojica vytvorila náskok 34 sekúnd a ten do cieľovej roviny prehĺbili na niečo viac ako 59 sekúnd pred štvrtou priečkou, ktorú obsadil Oliver Klemet z Nemecka. Pre druhé zlato si na týchto MS časom 53:58,00 min.doplával jeho krajan Florian Wellbrock, na druhom a treťom mieste skončili spomínaní Taliani - Gregorio Paltrinieri a Domenico Acerenza. Doplňme, že štyria plavci trať nedokončili a štyria plavci skončili mimo časového limitu. Náš reprezentant Tomáš Peciar tieto preteky hodnotil takto: ,, Dnes sa mi plávalo omnoho lepšie ako pred dvoma dňami. S výsledkom som čiastočne spokojný. Preteky som si užil. Tempo bolo neuveriteľne rýchle čomu zodpovedajú aj rozostupy od víťaza. Ďakujem môjmu otcovi za prípravu, manažerovi/reprezentačnému trénerovi za asistenciu a predpretekovú pomoc a sekcii diaľkového plávania za nomináciu spolu s SPF." Na margo vystúpenia na 5 kilometrovej trati ho doplnil Tomáš Vachan manažér a reprezentačný tréner Slovenska: ,, S výkonom Tomáša som spokojný. Vylepšil umiestnenie o 8 miest, z čoho je vidieť, že 5 km trať mu sedí viac. Verím, že zlepšené umiestnenie ho nakopne do ešte tvrdšej prípravy, aby mohol ďalej napredovať, pretože snahou je sa viac priblížiť k svetovej špičke. Prajem Tomášovi rýchly a zaslúžený oddych po konci sezóny."

Výsledky:

Autor aktualitydiaľkové plávanie

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!