Extraliga mužov vo vodnom póle a jej víkendové zápasy

pondelok, 25.10.2021|Posledná aktualizácia 25.10.2021 14:05

Vodnopólová Extraliga mužov nám priniesla počas uplynulého víkendu stretnutia 3. a 4.kola v novej sezóne 2021/22. Už v piatkovej predohrávke v domácom bazéne na Pasienkoch nestačila Slávia UK Bratislava na KVP Nováky, ktorému podľahla tesne o gól 10:11. Domáci vodní pólisti v tomto zápase síce prvú štvrtinu prehrali 2:3, ale v druhej zverencom trénera Petra Nižného dali 5 gólov a polčas vyhrali 7:4. V ďalšom priebehu vyhrávala Slávia UK 8:4 ale aj 9:5 a 10:6, pred poslednou štvrtinou to bolo 10:8. Záver však vyznel lepšie pre hosťujúci tím, ktorý dokonal obrat, KVP dal ďalšie tri góly po sebe a nakoniec si z nášho hlavného mesta odniesol víťazstvo 11:10 a svojmu kapitánovi Jurajovi Zaťovičovi a našej vodnopólovej legende dali jeho spoluhráči pekný darček k 39.narodeninám, ktoré ,, Dzindzo " oslávil práve v deň zápasu.

Slávia UK Bratislava vs KVP Nováky 10:11 ( 2:3, 5:1, 3:4, 0:3 )

Góly: Martanovič, Kulcsár a Pieter po 2, Nezhyba, V. Hruška, P. Kováčik a Baranovič po 1 - Kováčik 4, Tisaj 3, Zaťovič a Bielik po 2

Priebeh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 8:4, 8:5, 9:5, 9:6, 10:6, 10:8, 10:11

V ďalšom extraligovom zápase v sobotu nastúpili proti sebe KVP Kúpele Piešťany a ŠK Olympia Košice. Bol to súboj kto z koho o prvé extraligové body v novej sezóne 2021/22. Proti sebe stáli dvaja súperi, ktorí sa poznajú veľmi dobre, jednak z dvoch kôle baráže o postup do najvyššej súťaže a jednak z posledného skupinového stretnutia v Slovenskom pohári, ktorý sa odohral práve na kúpalisku Eva v Piešťanoch a v ktorom sa zrodila remíza 8:8. Tá následne posunula Olympiu do nedeľného duelu o tretie miesto do Novák proti Slávii UK Bratislava. V sobotnom extraligovom zápase veľa gólov pochopiteľne nepadlo. Hralo sa v studenom počasí, ale v teplej vode, v ktorej si obe obrany dávali veľmi veľký pozor. Snáď aj preto prvé dve štvrtiny dopadli remízovo 1:1 a tretiu vyhrala Olympia futbalovo 1:0. Strelci sa nám rozstrieľali v posledných ôsmich minút, v ktorých padlo sedem gólov a mohlo aj viac, hostia však veľa šancí na gól nepremenili. Čo bolo však dôležité, zverenci trénera Petra Vargu st.sa zo stavu 3:2 dostali do vedenia na 6:2 a to sa dalo označiť za kľúčový moment celého stretnutia. Piešťanom sa ešte podarilo znížiť na 6:4, ale nakoniec hostia zápas dotiahli do víťazného konca a zaknihovali pre seba prvú a mimoriadne cennú výhru v sezóne 7:5.

KVP Kúpele Piešťany vs ŠK OLYMPIA KOŠICE 5:7 ( 1:1, 1:1, 0:1, 3:4 )

Góly: Venény 2, Kuchárik a Bebjak po 1 - P. Varga 2, M.Varga, Grivalský, Kašper, Bodzáš a Uhrin po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 4:6, 4:7, 5:7

V treťom sobotnom zápase sa v Košiciach hralo večerné derby medzi ŠK Hornets Košice a ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto. Súboj nakoniec lepšie zvládli zverenci trénera Róberta Kaida st., ktorí porazili rivala 14:10. Prečítajte si viac o zápase a pozrite si pekné zápasové fotografie :

Nedeľa nám ponúkla v Extralige mužov dva zápasy. KVP Kúpele Piešťany nastúpil doma proti KVP Nováky a hostia nemali v tomto meraní síl žiadne problémy. Na ich konto pribudla hladká výhra 10:1 a po troch odohratých dueloch majú na konte plný počet šiestich bodov, domáci tím odohral už štyri stretnutia v novej sezóne, ale ani v jednom nebodoval.

KVP Kúpele Piešťany vs KVP NOVÁKY 1:10 ( 0:1, 0:2, 1:4, 0:3 )

Góly: Halo - Zaťovič a Tisaj po 2, Ravinger, Berlanský, Berec, Ondrčka, Kováčik a Schönwalder po 1

Na záver víkendového programu sa v Bratislave na Pasienkoch stretli nedávni súperi v boji o bronzové medaily z Novák zo Slovenského pohára, v ktorom Holasovci boli úspešní a získali bronz. Prvé dve štvrtiny vyhrali domáce ,, Sovy " zhodne 4:2 a tak po prvom polčase vyhrávali 8:4. V tretej osemminútovke pridala domáca Slávia ďalšie dva góly a viedla už 10:4, Olympia však po dvoch presných zásahoch znížila na 10:6. Najviac gólov padlo v poslednom dejstve a to 10, hostia ho dokonca vyhrali 6:4. Slávia viedla už 13:7, ale potom dali zverenci trénera Petra Vargu st. štyri góly po sebe a razom z toho bolo už len 13:11 pre Sláviu 75 sekúnd pred koncom. V samom závere padlo po góle na oboch stranách, predviedli sa strelci z pokutových hodov a tak nakoniec v dobrom zápase Slávia porazila Olympiu dvojgólovým rozdielom 14:12.

Slávia UK Bratislava vs ŠK OLYMPIA KOŠICE 14:12 ( 4:2, 4:2, 2:2, 4:6 )

Góly: Martanovič a Tkáč po 3, Nezhyba, Kováčik a Hansstein po 2, Kulcsár a Dnistryan po 1 - P.Varga 5, Grivalský 3, Matej Varga, Kašper, Uhrin a Diaz po 1

Priebeh zápasu: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 7:3, 7:4, 10:4, 10:6, 11:6, 11:7, 13:7, 13:11, 14:11, 14:12

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež