logologo_small

Horúca Jazerná desiatka a 5.kolo SP v diaľkovom plávaní v Košiciach na výbornú

sobota, 22.08.2020|Posledná aktualizácia 24.8.2020 11:22

Sídlisko nad Jazerom v Košiciach bolo dnes dejiskom Jazernej desiatky - 5.kola slovenského pohára v diaľkovom plávaní na 10 km, 5 km, 3 km a 1 km trati za horúceho slnečného počasia. Teplota vody bola 26°Celzia. Ide o preteky už s 5-ročnou tradíciou, dôkazom bola hojná účasť pretekárov i divákov.

O 10:00 hod odštartovali preteky na 10 km, 5 km a 3 km masters. Na 10 km trati dvaja muži a jedna žena, na 5 km súťažilo 21 mužov a 15 žien. Na trať 3 km v kategórii Masters nastúpil jeden muž a jedna žena.

Víťazom na 10 km trati sa stal Jakub Poliačik, ORCAB s časom 1:57:53,00 hod. a v ženskej kategórii Michaela Dinková, ORCAB s časom 2:12:45,58 hod.

Na 5 km trati bol absolútnym víťazom Filip Lányi, KUPI s časom 00:56:29,59 min. a za ženy klubová spoluplavkyňa Olivia Ana Šprláková-Zmorová, KUPI, ktorá hranicu jednej hodiny len tesne minula 1:00:59,00.

O 14:00 hod zaznel štartový hvizd pre plavcov trate 3 km - 16 mužov a 14 žien a pre trať 1 km traja muži a osem žien. Víťazi 3 km trate dohmatli s minimálnym časovým odstupom, Denis Simčák, SKPKE 40:06,88 min a Rebeka Buková, KUPI 40:04,38 min.

Pre absolútne víťazstvo na 1 km trati si doplávala Karolina Ann Valko, KUPI, keď v čase 14:13,77 min dosiahla cieľovú bránu. Za chlapcov sa na prvej priečke umiestnil Lukáš Vinc, ORCAM časom 20:35,33 min.

Medaile a diplomy plavcom odovzdávali prezident Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek a naša skvelá olympionička Martina Moravcová. Počas celého podujatia na mieste diania bol prítomný náš mediálny štáb pod vedením PR manažéra SPF Patrika Pavelku, ktorý dianie monitoroval, zaznamenával a zachytával i pocity plavcov. Tí, ktorí nemali možnosť byť súčasťou publika, budú môcť aspoň v skratke zažiť tú skvelú atmosféru v pripravovanom zostrihu. A aj široká verejnosť, ktorá ešte nepodľahla čaru nášho športu, bude môcť aspoň v ochutnávke nasať atmosféru diaľkoplaveckých pretekov na otvorenej vode. Možno tak na nasledujúcich kolách SP v diaľkovom plávaní bude povzbudzovať veľké publikum ako v zahraničí.

Kompetentným zo SPF, spoluorganizátorovi ŠKP Košice, rozhodcovskému zboru i záchranným zložkám patrí vďaka za hladký priebeh pretekov. Plavcom vďaka za pekný športový zážitok a gratulujeme k všetkým výkonom. Prajeme rýchlu regeneráciu, aby boli v boji o body v nasledujúcich kolách SP v diaľkovom plávaní pripravení čo najlepšie zaplávať. Množstvo krásnych fotiek nájdete na našom FB profile.

Výsledky zo súťaže

Výsledky zo všetkých kôl Slovenského pohára v diaľkovom plávaní sú zde.

Autor: Mirka Dubčáková, SPF

Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!