Majstrom Extraligy vodných pólistov v sezóne 2021/2022 je KVP Nováky, séria o bronz vyvrcholí v sobotu!

štvrtok, 02.06.2022|Posledná aktualizácia 7.6.2022 12:36

Vodnopólová Extraliga mužov pozná svojho víťaza. V stredu večer sa ním na bratislavských Pasienkoch stali zverenci bývalého reprezentačného trénera Slovenska Petra Nižného, ktorí porazili Sláviu UK Bratislava 9:5 a v celej sérii dominovali 3:1 na zápasy. Po októbrovom zisku Slovenského pohára sa Nováčanom podarilo získať cenný double. Na ich konto však môže pribudnúť eštej jedna trofej, pretože o pár dní sa predstavia v poľskej Lodži vo vyvrcholení ročníka súťaže pod názvom Nordic Waterpolo League a tam postúpil KVP už do štvrťfinále.

Slávia UK Bratislava vs KVP Nováky 5:9 ( 1:1, 0:1, 2:3, 2:4 )

Góly: Nezhyba, Tkáč, Kováčik, Pieter a Hannstein - Ravinger a Mihál po 3, Zaťovič, Bielik a Tisaj po 1

Štvrté finálové divadlo odštartovali hostia lepšie a po presilovkovom góle Mihála sa dostali do vedenia, na ktoré však dokázali domáci hráči reagovať vyrovnávajúcim gólom v presilovke, ktorý dal Pieter a tak po prvej štvrtine svietil stav na ukazovateli skóre 1:1. V druhej časti hry videli diváci na Pasienkoch len jeden gól a ten dali Nováky, keď sa strelecky presadil kapitán hostí Zaťovič a keďže ďalšie šance zostali nevyužité, po prvom polčase Slávia prehrávala doma tesne o gól 1:2.Strelci sa pochlapili v priebehu ďalších dvoch štvrtín, dokopy padlo spolu 11 gólov. Na začiatku tretej štvrtiny po góle Mihála to už Slávia prehrávala 1:3, no P.Kováčik v domácej čiapočke znížil na 2:3. Hosťujúcemu Ravingerovi sa podarilo znova poslať Nováky do dvojgólového vedenia, ale Nezhyba znížil na 3:4. V tejto časti hry si posledné slovo vzal KVP a po vylúčení Baranoviča skóroval v presilovke Ravinger a domáci po troch štvtinách prehrávali o dva góly 3:5. V posledných ôsmich minútach padlo najviac gólov, tu už nebolo naozaj na čo čakať, v presilovke Ravinger poslal hostí do trojgólového vedenia na 6:3 a rovnakou mincou oplácali domáci hráči po góle Hanssteina a znížili na 6:4. Od tohoto momentu dokázali hostia dať tri góly po sebe a prakticky rozhodli o víťazovi tohto stretnutia, presadili sa postupne v presilovke Mihál, Tisaj, Bielik a už to bolo 9:4 pre KVP. Posledné slovo mali zverenci trénera Dušana Holasa, ktorí Tkáčom využili presilovku a tak sa nakoniec zrodila výhra KVP v Bratislave 9:5 a znamená to zisk majstrovského titulu pre hostí, ktorí v sérii vyhrali celkovo 3:1.

V sérii o bronzové medaily sa v stredu večer zrodilo vo 4.stretnutí víťazstvo ŠK Hornets Košice nad ŠKP Modrí Draci Košice o dva góly 8:6 a v sérii je stav vyrovnaný 2:2. O celkovom víťazovi a majiteľovi bronzu sa rozhodne v sobotu 4.júna 2022 o 17,00 hod na košickej krytej plavárni.

ŠK Hornets Košice vs ŠKP Modrí Draci Košice 8:6 ( 1:0, 4:1, 1:1, 2:4 )

Góly: Zareva 3, Binar, M.Kleščinský, Píro, Balogh a Mikloda po 1 - Afanasev 3, Varga 2, Kaid ml. 1

Dnes

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež