Majstrom vo vodnopólovej Extralige mužov po 17-ty raz KVP Nováky, bronzový ŠKP Modrí Draci Košice!

pondelok, 05.06.2023|Posledná aktualizácia 5.6.2023 07:58

V sobotu bol na programe tretí finálový zápas v Extralige mužov v NCVP v Novákoch, v ktorom domáci KVP Nováky porazil Sláviu UK Bratislava o sedem gólov 12:5 a sériu ovládol 3:0 na zápasy a po 17-ty raz získal titul majstra Slovenska do klubovej vitríny. Zápas od začiatku do konca mali jasne v réžii zverenci trénera Petra Nižného, pre ktorého to bol druhý majstrovský titul v pozícii trénera, pričom ako hráč ho získal 15x.

Prvú štvrtinu vyhra domáci tím jasne 4:1, keď išiel do vedenia po premenenom pokutovom hode Tisaja, druhý pridal Cagalinec a tretí znova Tisaj. Necelé dve minúty pred koncom Zaťovič v presilovke upravil už na 4:0. Slávia dokázala korigovať stav do konca prvej štvrtiny na 4:1, keď v presilovke 80 sekúnd pred koncom dal gól Vlado Hruška. V druhej štvrtine z pokutového hodu uspel Tisaj a už to bolo 5:1, MIhál v presilovke upravil na 6:1, Zaťovič v presilovke na 7:1 a Mihál v ďalšej početnej výhode už na 8:1. Druhý gól Slávie UK dal Tkáč, ktorý znížil do konca prvého polčasu na 8:2. V tretej štvrtine padli síce len dva góly a obidva dali domáci vodní pólisti, ale veľa sa vylučovalo, koniec-koncov tento zápas nedohralo spolu 14 hráčov. V presilovke uspel Tisaj na 9:2 a Zaťovič tiež v presilovke na 10:2. Posledných osem minút prinieslo prítomným divákom v príjemnom počasí pod otvorenou strechou domáceho NCVP 5 gólov, Iliaš dal 11-ty gól KVP, na ktorý reagoval Hansstein a znížil na 11:3, 12-ty gól dal Kováčik a posledné strelecké slovo si vzali hostia, konkrétne Tkáč a Vrba - obaja v presilovke a dali konečnú bodku za tretím finále, ktoré vyhrali vodní pólisti z Hornej Nitry hladko 12:5.

KVP Nováky vs Slávia UK Bratislava 12:5 ( 4:1, 4:1, 2:0, 2:3 )

Góly: Tisaj 4, Zaťovič a Mihál po 2, Iliaš, Kováčik a Cagalinec po 1 - Tkáč 2, V.Hruška, Kulcsár-Szabó a Hansstein po 1

Priebeh zápasu:

1.štvrtina: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1

2. štvrtina. 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 8:2

3. štvrtina: 9:2, 10:2

4. štvrtina: 11:2, 11:3, 12:3, 12:4, 12:5

Zostava KVP Nováky:

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Dobiš, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Iliaš, 8 Bielik, 9 Štanga, 10 A.Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Cagalinec

Zostava Slávie UK Bratislava

1 M.Hruška, 2 Jurča, 3 V.Hruška, 4 Šiagi, 5 P. Kováčik, 6 Tkáč, 7 Baranovič, 8 Kulcsár-Szabó, 9 Vrba, 10 Pieter, 11 Hansstein, 12 Balog, 13 Turanský, 14 Ševc

V piatom zápase o tretie miesto v Košiciach na mestskej krytej plavárni vyhral ŠKP Modrí Draci Košice nad ŠK Hornets Košice tesne o gól 5:4 a po roku obhájil bronzové medaily.

Prvú štvrtinu vyhrali sršne po góle Binara 1:0, v druhej to ŠKP Modrí Draci oslabený o dvoch hráčov, ktorí tím opustili a vycestovali za štúdijnými povinnosťami za more otočil dvoma gólmi na 2:1, keď uspeli z pokutového hodu Horváth a následne Afanasev a po prvom polčase viedol tím vedený trénerom Tomášom Brúderom 2:1. V tretej štvrtine Zareva vyrovnal na 2:2, ale Horváth poslal ŠKP do vedenia na 3:2. V tejto časti hry ešte uspel Tomáš Bačo a pred poslednou osemminútovkou svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 3:3. Po presnom zásahu Tomáša Bača viedol ŠK Hornets pod vedením Karola Bača mladšieho 4:3, no z pokutového hodu vyrovnal na 4:4 Horváth a piaty gól dal Juhász a preklopil misky váh na stranu obhajcu bronzu. Keďže sa už do konca zápasu nič neudialo, po roku sa podarilo ŠKP Modrí Draci Košice obhájiť tretie miesto.

ŠKP Modrí Draci Košice vs ŠK Hornets Košice 5:4 ( 0:1, 2:0, 1:2, 2:1 )

Góly: Horváth 3, Afanasev a Juhász po 1 - Tomáš Bačo 2, Binar a Zareva po 1

1. štvrtina. 0:1

2. štvrtina: 1:1, 2:1

3. štvrtina: 2:2, 3:2, 3:3

4. štvrtina: 3:4, 4.4, 5:4

Zostava ŠKP Modrí Draci Košice:

1 Yunhlin, 3 Kaľavský, 4 Suchý, 6 Afanasev, 7 Kolesár, 9 Juhász, 10 Tkáč, 11 Haluška, 12 Horváth

Zostava ŠK Hornets Košice:

1 Rajdoš, 2 Binar, 3 Kopolovets, 4 Schubert, 5 Kleščinský, 6 T.Bačo, 7 Miško, 8 Dani Bačo, 9 Grutka, 10 Zareva, 11 Tabačar, 12 Zolovčík, 13 Balog

Autor aktualityvodné pólo

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!