Mimoriadne dôležitý duel o postup našim juniorom na ME nevyšiel, rozhodla posledná štvrtina

utorok, 20.09.2022|Posledná aktualizácia 20.9.2022 11:48

Naša juniorská mužská vodnopólová reprezentácia do 19 rokov v druhom zápase na ME v čiernohorskej Podgorici nastúpila po prehre s Talianskom 7:14 proti Gruzínsku. V mimoriadne dôležitom a ostro sledovanom stretnutí nám žiaľ ruže nekvitli a so súperom sme ťahali za kratší koniec po prehre o šesť gólov 9:15, keď posledných osem minút sme prehrali vysoko 1:7. Dnes hráme od 13-tej hodiny proti Chorvátsku, ktoré vo dvoch skupinových dueloch bodovalo naplno.

Tento zápas sme nezačali najlepšie a rýchlo sme prehrávali 0:2, no v presilovke Zolovčík a následne Štanga vyrovnali na 2:2. Po vylúčení Iliaša sme ešte v prvej štvrtine raz inkasovali a prehrávali sme tesne o gól 2:3. V druhom dejstve sa nám po presnom zásahu Tabačára podarilo vyrovnať na 3:3, ale po vylúčení Zolovčíka znova udrelo Gruzínsko a bolo to 3:4. Krátko na to reagoval vyrovnávajúcim gólom Tabačár na 4:4.Situácia sa opakovala, vylúčeným bol tentoraz Mihál a súper znova udrel v presilovke na 4:5. Pokutový hod dokázal premeniť Mihál a vyrovnal na 5:5.Dôležitou časťou bol záver prvého polčasu, v ňom sme dva razy faulovali a súper raz v presilovke a potom z pokutového hodu pridal dva presné zásahy a keď sa k tomu pridal 81 sekúnd pred klaksónom ďalší, po prvom polčase sme prehrávali trojgólovým rozdielom 5:8. Chlapci sa v tretej časti zmobilizovali, po dvoch góloch Adamca v presilových hrách sa nám podarilo znížiť stav na 7:8 a po góle D.Bača to už bolo 8:8. Túto časť sme vyhrali 3:0 a išlo sa do poslednej štvrtiny. V nej sme však totálne vybuchli, od stavu 8:8 sme dostali sedem gólov po sebe a prehrávali sme 8:15, vyfaulovali sa nám Dani Bačo a Mihál a 81 sekúnd pred koncom stav kozmeticky upravil Tabačár na konečných 9:15.

SLOVENSKO vs Gruzínko 9:15 ( 2:3, 3:5, 3:0, 1:7 )

Góly: Tabačár 3, Adamec 2, D.Bačo, Štanga, Mihál a Zolovčík po 1

POVEDAL PO ZÁPASE TRÉNER KAROL BAČO ML.

,, Dlho sme neboli blízko toho, aby sme vyhrali zápas, ktorý nás v podstate mohol posunúť do najlepšej 12-tky na ME U19. Chlapci sa fantasticky dotiahli v tretej štvrtine zo stavu 5:8 na 8:8, ale dostali sme rýchle góly v posledných ôsmich minútach. Myslím si, že pokutový hod, ktorý proti nám odpískal rozhodca z Malty bol veľmi prísny. Mrzí nás to, že sme to nedotiahli do úspešného konca, ale aj napriek tomu musím povedať, že chlapci vydali zo seba maximum. Ozaj máme úzky káder a pokiaľ dôjde k vylúčeniam a niektorí kľúčoví hráči majú na konte po tri fauly, tak je dosť ťažké hľadať adekvátnu náhradu.Bez ohľadu na to to bol pekný zápas. Mrzia ma posledné dve minúty stretnutia keď sme urobili hrúbku, ktorú súper potrestal, potom sporné vylúčenie so sporným pokutovým hodom, ale taký je život. Nemáme sa za čo hanbiť. Výsledok s postupom do prvej 12-tky by pomohol nášmu vodnému pólu a nakopol by nás do ďalšej práce, ale nič sa nedá robiť. Ďakujeme za podporu všetkým, ktorí nás do hľadiska prišli podporiť a ja verím, že sme nepovedali ešte posledné slovo. Čo sa týka nášho posledného stretnutia v skupine v utorok o 13,00 hod., tak ten budeme musieť zrejme vziať tak trochu takticky a ,,obetovať výsledok, " aby si naši kľúčoví hráči vedeli oddýchnuť, pretože sedmička, či osmička hráčov ťahá tie zápasy prakticky non-stop a aby sme vydržali aj v ďalšom zápase, ktorý budeme hrať do kríža. Sme jeden tím, spolu vyhrávame a prehrávame. Ešte máme o čo bojovať."

Priebeh zápasu:

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín