logologo_small

Na koniec skupinových bojov vysoká prehra s domácim Talianskom

štvrtok, 21.01.2021|Posledná aktualizácia 21.1.2021 20:05

Slovenské vodnopólové reprezentantky dnes nastúpili v talianskom Terste na svoj tretí záverečný skupinový zápas v predolympijskej kvalifikácii o postup na OH do Tokia. Po prehrách s Holandskom 2:22 a s Francúzskom 9:17 boli našimi súperkami v priamom televíznom prenose pred domácimi kamerami Talianky. Naša posledná skúsenosť s týmto súperom bola na ME v Budapešti kde sme v skupine o 5.-8.miesto 23.01.2020 prehrali s týmto súperom 12-gólovým rozdielom 4:16. Dnešný rozdiel bol však, žiaľ, oveľa vyšší.

Talianky sa pustili do našich dievčat bez rešpektu a v polovici prvej štvrtiny vyhrávali 3:0. Potom sme však dostali výhodu presilovej hry a v nej Daniela Kátlovská presne namierila a znížila stav zápasu na 3:1. Do konca prvých ôsmich minút sa súperky presadili ešte tri razy a po prvej časti vyhrávali 6:1. V druhej štvrtine sa zverenkám trénera Milana Henkricha nepodarilo skórovať ani raz, domáce vodné pólistky pridali sedem gólov a polčas vyhrali 13:1. Do tretej osemminútovky do našej brány nastúpila namiesto Kristíny Horváthovej mladá Emma Dvoranová a Talianky zvýšili svoj náskok po dvoch góloch na 15:1. Po dvoch využitých presiových hrách sa strelecky presadila dva razy po sebe Miroslava Stankovianska a znižila na 15:3. Do konca tejto časti hry domáce hráčky skórovali ešte tri razy a pred záverom viedli 18:3. V posledných ôsmich minútach padlo spolu 9 gólov, súper nám utiekol na 24:3 keď náš štvrtý gól pridala Daniela Kátlovská a upravila na 24:4. Posledné slovo v zápase mali domáce hráčky a po ďalších dvoch góloch sa nakoniec celkový stav zastavil na ukazovateli skóre 26:4. Znamená to, že do štvrťfinále pôjdu naše dievčatá zo 4.miesta a ich súperkami budú zajtra Grékyne.

Taliansko vs SLOVENSKO 26:4 ( 6:1, 7:0, 5:2, 8:1 )

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!