VIDEO! Na MS juniorov vo vodnom póle Prahe na úvod naša päťgólová prehra s USA

sobota, 28.08.2021|Posledná aktualizácia 28.8.2021 17:32

Slovenská chlapčenská vodnopólová reprezentácia do 20 rokov má za sebou v Prahe na MS vo vodnom póle tejto vekovej kategórie úvodný zápas. Zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Miroslav Gogola proti Američanom ťahali za kratší koniec, keď súperovi podľahli 5-gólovým rozdielom 7:12. Po zajtrajšom dni voľna hráme v pondelok od 15-tej hodiny v druhom zápase proti domácim Čechom, ktorí v prvom stretnutí na MS prehrali vysoko so Srbskom bez čo i len vstreleného gólu 0:28. Súboj bude o to zaujímavejší, že domácu juniorskú vodnopólovú reprezentáciu vedie bývalý slovenský vodnopólový reprezentant Milan Cipov a tieto dva výbery sa stretli spoločne pred pár dňami v Košiciach v rámci prípravy na svetový šampionát na turnaji ,, O pohár KSK " a Slovensko si so súperom poradilo 9:3.

Do MS v Prahe sme vstúpili po góle Tisaja výborne a ujali sme sa vedenia 1:0, lenže o minútu súper vyrovnal na 1:1. Patrikovi Tisajovi od začiatku súper zachutil, pretože sa strelecky znova dokázal presadiť v presilovej hre a posunul Slovensko znova do vedenia na 2:1. Prvá štvrtina sa skončila remízovo 2:2, keď sme na skórovanie nevyužili ani dve možnosti presilovky a jednu sme dokázali ubrániť. V druhej osemminútovke sme dokázali ubrániť Zolovčíkove vylúčenie a po Ravingerovom presnom zásahu sme sa do tretice ujali vedenia v zápase 3:2.Následne sme však presilovku nevyužili a Tisajovo vylúčenie USA potrestalo vyrovnávajúcim gólom na 3:3. Potom nám bolo riadne horúco a mali sme sa čo obracať, vylúčení boli postupne Bačo, Varga a Mihál. Dve oslabenia sme ustáli, ale to tretie už súper využil a dostal sa prvý raz do vedenia na 4:3. Bačo 62 sekúnd pred koncom polčasu vyrovnal na 4:4, ale Juhászove vylúčenie Američania využili na piaty gól 40 sekúnd pred koncom. Do konca prvého polčasu sa už gólovo nič neudialo, aj keď sme po druhý raz mali vylúčeného Zolovčíka. Škoda tretieho dejstva, v ňom padlo spolu deväť gólov, no šesť do našej brány. Mihálove vylúčenie Američania využili na šiesty presný zásah - 6:4, krátko na to Juhász znížil na 6:5. Po Adamcovom vylúčení sme inkasovali po siedmy raz a následne naše konto ďalšími dvoma gólmi zaťažili hráči USA a už to bolo 9:5. Patrik Tisaj využil presilovku na zníženie stavu na 9:6, necelé tri minúty pred záverom sme dostali 10-ty gól. Krátko pred koncom tretieho dejstva presilovku využil Patrik Adamec a znížil na 10:7, ale posledné slovo si vzal súper a skóroval po 11-ty krát. V poslednej štvrtine strelci ubrali z plynu a výsledkom bol iba jeden gól, žial do našej siete niečo viac ako tri minúty pred koncom zápasu. Dokázali sme však ubrániť tri naše vylúčenia, pričom tri fauly v zápase nazbierali Adamec a Varga. Súper nakoniec vyhral 12:7.

USA vs SLOVENSKO 12:7 ( 3:3, 2:3, 6:1, 1:0 )

Góly: Tisaj 3, Ravinger, Adamec, Bačo a Juhász po 1

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Včera

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež