Na úvod MS v Izraeli prehra Slovenska s Nemeckom, dnes večer proti Grécku

pondelok, 11.10.2021|Posledná aktualizácia 11.10.2021 10:55

Juniorské vodnopólové MS žien v izraelskom meste Netanya odštartovali v nedeľu úvodnými stretnutiami. V našej skupine porazilo v otváracom zápase celého šampionátu Grécko Taliansko 12:6 a krátko na to nastúpili naše dievčatá proti Nemecku. Žiaľ, vstup do šampionátu sa zverenkám trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič nevydaril a súperkám sme podľahli štvorgólovým rozdielom 8:12. Dnes večer hráme od 19.30 hod proti Grécku.

Stretnutie, ktoré malo veľa napovedať o našich ambíciách na týchto MS sme nezačali dobre, Nemecko sa ujalo vedenia 2:0, ale Monika Sedláková a Lenka Garančovská gólovými zápismi rozhodli, že po prvej štvrtine bude na ukazovateli stav nerozhodný 2:2. Doťahovanie sa so súperom pokračovalo aj v druhej časti hry, Nemky boli vždy o krok pred nami, ale naše dievčatá sa dokázali zmobilizovať a stav vyrovnať - 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5 až na polčasový stav 5:5, keď sa strelecky presadila Nela Mešterová. Čo nám nevyšlo v prvých dvoch častiach, vyšlo na začiatku tretej, po góle Lenky Garančovskej sme sa po prvý raz v zápase dostali do vedenia 6:5. Ako sa však neskôr ukázalo, po prvý a posledný raz. Nemecko využilo presilovku a vyrovnalo na 6:6 a krátko na to išlo znova do vedenia na 7:6. Naše hráčky na to ešte dokázali reagovať vyrovnávajúcim gólom Martiny Kiernoszovej na 7:7, ale záver patril súperkám, ktoré stihli dať ešte dva góly a pred poslednou štvrtinou viedli 9:7. To zamávalo našimi dievčatami a v posledných ôsmich minútach sme dostali tri góly po sebe a už to bolo 12:7 pre Nemecko. Necelé tri minúty pred koncom sme znížili presilovkovým gólom Nely Mešterovej na 12:8, ale to bolo z hľadiska vývoja skóre všetko. Do MS sme vstúpili 4-gólovou prehrou s Nemeckom 8:12.

SLOVENSKO vs Nemecko 8:12 ( 2:2, 3:3, 2:4, 1:3 )

Góly : Mešterová 4, Garančovská 2, Sedláková a KIernoszová po 1

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko