Naše vodnopólové reprezentantky na ME 2022 do Splitu nepostúpia

piatok, 18.02.2022|Posledná aktualizácia 18.2.2022 20:41

Naša ženská vodnopólová reprezentácia nastúpila dnes večer na svoje tretie vystúpenie v kvalifikačnej skupine v rumunskej Bukurešti proti domácemu výberu o postup na ME 2022 do chorvátskeho Splitu. Išlo o mimoriadne dôležité vystúpenie zvereniek trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa po výhre nad Ukrajinou 17:5 a po prehre s Nemeckom 4:12.

Úvodná štvrtina vyšla našim dievčatám, ktorú vyhrali tesne o gól 2:1. Do vedenia poslala naše reprezentantky kapitánka Janka Kurucová, keď sme krátko predtým nevyužili výhodu presilovej hry. Hneď na to domáce hráčky vyrovnali na 1:1. Karin Kačková nás niečo viac ako päť minút pred koncom svojou gólovou strelou potešila a znova sme vyhrávali o gól 2:1. Do konca prvej osemminútovky sa už nič gólové neudialo. Vysoko taktický boj pokračoval aj v druhej štvrtine, výhodu presilovej hry sme znova nevyužili a následne Rumunky vyrovnali stav na 2:2. Hneď na to sme dostali tretiu možnosť presilovky, ale ani do tretice sme ju vo svoj prospech nevyužili, na našej strane faulovala Veronika Strompová a pokutový hod na tretí gól premenili domáce hráčky a po prvý raz sa dostali do vedenia v zápase 3:2. 110 sekúnd pred koncom prvého polčasu mali Rumunky štvrtú vylúčenú hráčku, ale ani štvrtý presilovkový pokus na gól naše hráčky nevyužili. Po prvom polčase sme prehrávali s Rumunskom tesne o gól 2:3. V tretej časti hry sa hneď v úvode gólovo presadili naše súperky a Slovensko prehrávalo 2:4. Bronislava Šepeľová odpovedala presným zásahom na 3:4, ale o pár sekúnd na to znova domáce hráčky odskočili po dvoch góloch už na 6:3. Po tomto góle mali domáce vodné pólistky ďalšie dve vylúčené hráčky, ale ani tak sme obranu Rumuniek neprekonali. To sa konečne podarilo Beáte Kováčikovej a tá znížila na 6:4. Poldruha minúty pred koncom tretej štvrtiny sme dostali siedmu výhodu presilovky, bezúspešne. 67 sekúnd pred koncom faulovala Karin Kačková, ale pokutový hod zneškodnila brankárka Kristína Stehlíková. Žiaľ, 31 sekúnd pred klaksónom sme dostali siedmy gól a po troch štvrtinách sme prehrávali trojgólovým rozdielom 4:7. Do posledných ôsmich minút sme vstúpili gólom Beáty Kováčikovej v 53.sekunde a podarilo sa nám znížiť stav na 5:7 a po premenenej päťke Moniky Sedlákovej to bolo už len o gól 6:7. Krátko predtým bola vylúčená Janka Kurucová a potom aj Bronislava Šepeľová a pri jej vylúčení Rumunsko skórovalo po ôsmy raz. Naše dievčatá pár sekúnd na to konečne využili presilovú hru v zápase po góle Karin Kačkovej na 7:8 a Janka Kurucová vyrovnala na 8:8. Dráma pokračovala ďalej a z následného protiútoku sme dostali deviaty gól - 8:9. Krátko pred záverom sme si vzali oddychový čas, ale gól do konca duelu už nepadol. Slovensko prehralo tesne o gól s Rumunskom 8:9. Zverenky trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa sa po druhej prehre na tomto turnaji na ME 2022 do Splitu nedostanú.

SLOVENSKO vs Rumunsko 8:9 ( 2:1, 0:2, 2:4, 4:2 )

Góly: Beáta Kováčiková, Janka Kurucová a Karin Kačková po 2, Monika Sedláková a Bronislava Šepeľová po 1

Priebeh zápasu :

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Dnes

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim