logologo_small

Odpovede na otázky športového hnutia na jednom mieste

nedeľa, 03.05.2020|Posledná aktualizácia 03.5.2020 19:19

Slovenský olympijský a športový výbor sa stal po výzve ministra školstva Branislava Gröhlinga a štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára sprostredkovateľom komunikácie medzi športovými zväzmi a ďalšími športovými organizáciami a ministerstvom. Aj preto vytvoril online platformu, na ktorej si odborná i laická športová verejnosť nájde odpovede na mnohé dôležité otázky týchto dní, ktoré vypracovali experti SOŠV po komunikácii so zástupcami štátnej správy.

Situácia, v ktorej organizovaný šport je už viac ako mesiac zakázaný, nemá v našej spoločnosti obdobu. Športové organizácie na podobný scenár neboli pripravené, teraz potrebujú rovnako ako ďalšie sféry našej spoločnosti pomoc. Mnohé majú množstvo otázok, ktoré by chceli adresovať prostredníctvom SOŠV ministerstvu školstva. Viaceré sa zhodujú, týkajú sa rovnakej témy. „Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vytvoriť na našom webovom sídle podstránku Informačný servis, na ktorej budeme uverejňovať po komunikácii s ministerstvom odpovede na otázky od športových organizácií. Stránka bude pravidelne obnovovaná a budeme sa snažiť priniesť čo najskôr odpovede na položené otázky. Zástupcovia športového hnutia môžu otázky posielať aj priamo prostredníctvom tejto stránky. Športoví funkcionári i verejnosť nájdu na jednom mieste odpovede na množstvo otázok z praktického života športových spolkov a organizácií,“ uviedol výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru Gábor Asványi.

Už dnes sú v rámci Informačného servisu na stránke www.olympic.sk/informacnyservis uverejnené odpovede, ako postupovať pri vykazovaní činností, finančných prostriedkov počas súčasnej koronakrízy, ale aj o postupoch, ktoré čakajú na športové hnutie po skončení súčasnej pandémie a definitívneho uvoľnenia športového života.

Viac aktuálnych informácií nájdete na linku :  https://www.olympic.sk/clanok/odpovede-na-otazky-sportoveho-hnutia-na-jednom-mieste?fbclid=IwAR35iMrtXWrOua4qwL95TApimFMtiqmQbHI1BQBNIHO45QObY-QHowQN074

Autor:SOŠV


Spracoval Patrik Pavelka
Autor Patrik Pavelka
Mohlo by vás zaujímať

Pokyny na dodržiavanie opatrení počas tréningového procesu

22.5.2020 | PATRIK PAVELKA

Aktualizovaný rozpis tréningov našich reprezentantov v Bratislave

22.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Smutná správa, navždy nás opustil Karol Rybárik

20.5.2020 | PATRIK PAVELKA

Slovenskí plaveckí reprezentanti na Pasienkoch opäť trénovali

20.5.2020 | PLÁVANIE

Informácie pre členov SPF o víruse COVID 19 - Aktualizované!

20.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Slovenský vodný pólista roka 2019 Tomáš Hoferica po roku v Reims naberá smer Miškolc

12.5.2020 | VODNÉ PÓLO

Andrea Podmaníková berie štipendium Olympijskej solidarity MOV ako motiváciu, účasť na olympiáde by bola jedným zo splnených snov

12.5.2020 | PLÁVANIE

Zápis č. SPF/2020/R/Z6

13.5.2020 | ZUZANA KOŠŤÁLOVÁ

Ideme do vody!

7.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Prvá obrázková, vode odolná príručka vodného póla je na svete!

6.5.2020 | VODNÉ PÓLO

Šport Kemp Dudince zrušený

5.5.2020 | PLÁVANIE

Preloženie ME v plávaní na budúci rok, prezident Šulek: ,, Správny krok!"

6.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO