Po bojovnom výkone 12-gólová prehra našich vodných pólistov na ME s Talianskom, reakcie po zápase!

pondelok, 29.08.2022|Posledná aktualizácia 29.8.2022 20:35

Naši vodnopóloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase na ME v Spaladium Arene v chorvátskom Splite s vicemajstrami sveta z Talianska o 12-gólov po bojovnom výkone 9:21, keď naše góly dali Matej Čaraj, ktorý skóroval tri razy, dva góly dal Patrik Tisaj a Samuel Baláž a po jednom pridali Branislav Balogh a Lukáš Ďurík. V druhom zápase na ME sa zverenci trénera Milana Oršulu predstavia v stredu 31.augusta 2022 o 14,00 hod proti Čiernej Hore, ktorá v prvom meraní síl vyhrala nad Gruzínskom 14:11.

Prvý duel na ME v Splite sme začali výborne a po dobrej a razantnej strele Samuela Baláža sa Slovensko dostalo do vedenia proti veľkému favoritovi 1:0.Potom sa však hráči Talianska dokázali tri razy strelecky po sebe presadiť a razom sa dostali do vedenia na 3:1. Necelé tri minúty pred koncom dostal šancu na svoj druhý zápasový gól Samuel Baláž, ktorý ju z pokutového hodu využil a znížila na 3:2. Následne však znova dva razy po sebe uspeli vicemajstri sveta z Budapešti a dostali sa do vedenia na 5:2. 31 sekúnd pred koncom sme rýchlo dokázali využiť výhodu presilovej hry, keď Lukáš Ďurík našiel okamžite Branislava Balogha a ten nezaváhal a znížil na 5:3. Deväť sekúnd pred koncom sa ešte súperovi podarilo raz skórovať a po prvej štvrtine Taliansko vyhrávalo o tri góly 6:3. V druhej osemminútovke sa po ďalších dvoch presných zásahoch dostali zverenci trénera Alessandra Campagna do vedenia na 8:3, potom Matej Čaraj využil okamžite výhodu presilovky a upravil na 8:4. Talianom sa znova podarilo dať tri góly po sebe a dostali sa do vedenia na 11:4. Minúty aj pol pred koncom polčasu napriahol parádne Patrik Tisaj a bombou do pravého horného rohu nedal šancu Del Lungovi - 11:5. Podobu výsledku po troch častiach dali Taliani gólom na 12:5. V treťom dejstve Patrik Tisaj po samostatnej akcii napálil loptu priamo do pravého dolného rohu a znižoval na 12:6, na 13-ty gól v našej bráne prišla hneď odpoveď - siedmy gól dal v presilovke po peknej akcii celého tímu Matej Čaraj - 13:7. Do konca tretej štvrtiny sme však inkasovali tri góly a pred záverom Taliansko vyhrávalo 16:7. Čo sa týka poslednej osemminútovky, v nej sme dostali päť presných zásahov a dali sme Matejom Čarajom a Lukášom Ďuríkom dva góly, Taliansko vyhrávalo pred koncom o 10 gólov 17:7 a 18:8, nakoniec uspelo o 12 gólov 21:9. V tomto stretnutí predviedol v našej bráne skvelý výkon Tomáš Hoferica, ktorého chceme pochváliť, zabojovalo celé mužstvo. (foto:LEN - European Aquatics )

Taliansko vs SLOVENSKO 21:9 ( 6:3, 6:2, 4:2, 5:2 )

Góly: Čaraj 3, Baláž a Tisaj po 2, Ďurík a Balogh po 1

Priebeh zápasu:

Pozápasové hlasy:

Tréner Slovenska Milan ORŠULA: ,, Bol to pre nás úvodný duel na ME a mnohí hráči doň nastupovali ako nováčikovia. Každopádne si počínali dobre, bojovali o každý meter v bazéne, snažili sa robiť čo najmenej chýb. Napriek tomu sa v druhej polovici ukázala väčšia skúsenosť a kvalita na súperovej strane. Pre mnohých z nich to bola riadna skúška ohňom, ale ja si myslím, že sme podali výkon, ktorý nebol nevšimnuteľný. Bojovali sme až do konca, no ťahali sme za kratší koniec, pretože sme nedokázali využívať šance, ktoré nám súper ponúkol, pričom nám trochu haprovali presilové hry. Neboli sme však v žiadnom prípade odovzdaným súperom a ja verím, že do ďalších zápasov to bola pre nás dobrá škola a pôjdeme do nich s veľkou bojovnosťou a možno budeme aj úspešnejší, čo sa týka výsledkov."

Lukáš SEMAN, center, kapitán Slovenska: ,,K tomuto zápasu môžem povedať len to, že je to škola pre viac ako polovicu nášho družstva, držali sme sa statočne, bojovali sme a musím chlapcov pochváliť, že to nevzdali, ale že sa snažili až do konca. Hrali sme proti súperovi, ktorého netreba zvlášť vodnopólovej verejnosti predstavovať, my sme s našimi mladými chlapcami ukázali odhodlanie a bojovnosť a to, že chcú vo svete vodného póla niečo do budúcna znamenať."

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Dnes

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim