Po prehre s Gruzínskom si Slovensko zahrá na ME o 13.-16.miesto

piatok, 02.09.2022|Posledná aktualizácia 2.9.2022 21:56

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia si na ME v chorvátskom Splite nakoniec zahrá znova len o 13.-16.miesto. Rozhodla o tom tretia skupinová prehra zverencov trénera Milana Oršulu v piatkovom predpoludňajšom rozhodujúcom zápase proti nám dobre známemu súperovi z Gruzínska o 5 gólov 11:16.

Našich reprezentantov nezastihol mimoriadne dôležitý zápas v maximálnej koncentrácii hneď od začiatku, súper sa dostal do vedenia 5:0, 79 sekúnd pred koncom Samuel Baláž korigoval stav na 5:1. Ako sa neskôr ukázalo, táto časť bol mimoriadne dôležitá,pretože nakoniec rozhodla o vývoji v celom stretnutí. V druhej osemminútovke na 5:2 znižoval Branislav Balogh, na šiesty gól súpera odpovedal Andrej Kováčik, no náš kvalifikačný súper v bitke o postup na ME 2022 pridal dva góly po sebe a viedol 8:3. Baloghov gól znamenal zníženie stavu skóre na 8:4, ale gólovú bodku za prvým polčasom dali Gruzínci niečo viac ako dve minúty pred koncom a vyhrávali 9:4. V tretej osemminútovke po treťom faule skončil v stretnutí Boris Juhász, na gól Gruzíncov sme stále dokázali odpovedať - 10:4, 10:5, 11:5, 11:6, no potom po dvoch góloch už vyhrávali 13:6. 111 sekúnd pred koncom Samuel Baláž dal náš siedmy gól a znížil na 13:7. Posledných osem minút vyhrali naši hráči tesne o gól 4:3, uspeli v nej dva razy Lukáš Ďurík, raz Maximilián Molnár a Matej Čaraj a tak nakoniec Gruzínsko vyhralo o 5 gólov 16:11.

Gruzínsko vs SLOVENSKO 16:11 ( 5:1, 4:3, 4:3, 3:4 )

Góly: Ďurík, Balogh, Molnár a Baláž po 2, Kováčik, Seman a Čaraj po 1

Priebeh zápasu:

Povedali po zápase:

Tréner Milan Oršula: ,,Dnes absolútne odovzdaný výkon. Malá túžba po víťazstve. Zrejme som nedostatočne vysvetlil hráčom dôležitosť tohto zápasu."

Center, Matej Čaraj: ,,Najväčší problém dnešného zápasu bol, že nám ušiel hneď jeho začiatok, kde nám súper dal rýchle góly a v podstate už sme sa len celý duel doťahovali. Ak mám hodnotiť naše skupinové vystúpenie, musím povedať, že s Talianskom a s Čiernou Horou sa hrá ťažko, v takýchto zápasoch sa môžeme len niečo naučiť a sami vidíme, že je toho veľa, čo sa učiť. Najviac som sklamaný a smutný z posledného zápasu s Gruzínskom kde sme mali šancu vyhrať, ale bohužiaľ, asi to nebol náš deň.Na týchto ME v Splite nás čakajú ešte dva zápasy a ja dúfam, že obidva dopadnú v náš prospech a že sa konečne budeme tešiť z výhry. Rozhodujúce bude od prvej minúty držať sa taktiky a nerobiť zbytočné chyby, ktoré nás potom stoja zápas."

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež