logologo_small

Po tesnej prehre s Kazachstanom hráme v Terste v nedeľu o konečné 7.miesto

sobota, 23.01.2021|Posledná aktualizácia 23.1.2021 15:47

Slovenské vodnopólové reprezentantky dnes popoludní nastúpili na predposledný zápas v predolympijskej kvalifikácii v talianskom Terste. Ich súperkami v skupine o 5. až 8.miesto boli hráčky Kazachstanu a tak duel sľuboval zaujímavú zápletku.

Bol to zápas vyrovnaný od začiatku až do konca, ako na hojdačke a riadne sa v ňom iskrilo. Súperky išli do vedenia 1:0, ale následne Miroslava Stankovianska vyrovnala na 1:1 a v presilovke Karin Kačková strhla vedenie na našu stranu 2:1.Krátko pred gólom našich dievčat na 2:1 faulovala Muravyeva našu oporu Danielu Kátlovsú tak, že tá musela z vody von a musela byť ošetrená, ale v ďalšom priebehu sa vrátila do hry. Po faule Moniky Sedlákovej z pokutového hodu Kazachstan vyrovnal na 2:2. Niečo viac ako dve minúty pred záverom sa na cetri presadila Miroslava Stankovianska a po prvej štvrtine Slovensko viedlo tesne o gól 3:2.

Druhú štvrtinu lepšie začali súperky, ktorým sa podarilo po troch góloch v našej sieti výsledok otočiť a razom z 2:3 bol stav stretnutia 5:3. Katka Kissová dokázala preťať trojgólovú šnúru súperiek a v presilovke gólom znížila na 5:4, na čo dokázal Kazachstan reagovať šiestym gólom. Našťastie 12 sekúnd pred polčasom Miroslava Stankovianska v presilovke upravila stav na 6:5.

Dráma pokračovala ďalej aj v tretej osemminútovke, v nej padli len tri góly. Najprv Kazachstan využil presilovku na 7:5, ale ďalší priebeh patril našim dievčatám. Šikovnou strelou sa prezentovala Anastasija Halocká a znížila na 7:6 a 69 sekúnd pred koncom Miroslava Stankovianska vyrovnala stav po troch častiach na 7:7. Posledných osem minút prinieslo zaujímavé rozuzlenie.

Žiaľ v záverečnom dejstve bol Kazachstan predsa len ako keby o krok vpredu. Gólovo určite, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 10:9, 10:10. Vždy po góle v našej sieti dokázali naše vodné pólistky reagovať vyrovnávajúcim gólom, postupne Anastasija Halocká, Karin Kačková a Natália Pecková. 67 sekúnd pred koncom stretnutia po treťom faule Moniky Sedlákovej chytila Kristína Horváthová pokutový hod súperkám, 30 sekúnd pred koncom sa vyfaulovala aj Beáta Kováčiková a v presilovke sme 21 sekúnd pred koncom dostali gól na 11:10. Následne si tréner Milan Henkrich vzal oddychový čas, do poľa išla z brány Kika Horváthová, ale na zakončenie a prípadný vyrovnávajú gól sme mali málo času a nakoniec sa nám to nepodarilo. Kazachstan vyhral o gól 11:10 a to znamená, že bude hrať o konečné 5.miesto, naše dievčatá si na tomto turnaji zahrajú o celkové 7.miesto, s vysokou pravdepodobnosťou nastúpia zajtra od 14.00 hod proti Izraelu. ( foto: Marcel tel Bars )

Kazachstan vs SLOVENSKO 11:10 ( 2:3, 4:2, 1:2, 4:3 )

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!