Reprezentantky Slovenska vo vodnom póle na ME v Splite po prehre s Rumunskom na poslednom 12.mieste

pondelok, 05.09.2022|Posledná aktualizácia 5.9.2022 11:58

Ani v poslednom vystúpení na ME v chorvátskom Splite naše vodnopólové reprezentantky nezvíťazili a po štvorgólovej prehre 5:9 s Rumunskom tak obsadia na tomto šampionáte pri svojej tretej účasti posledné 12.miesto.

Vstup do tohto stretnutia lepšie vyšiel nášmu súperovi, s ktorým sa zverenky hlavného trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa stretli už v kvalifikácii v Bukurešti, v ktorej vo vzájomnom zápase prehrali tesne o gól 8:9. Po dvoch rýchlych góloch v polovici prvého dejstva Rumunsko vyhrávalo 2:0, no v presilovke Martina Kiernoszová znížila na 2:1. Tri sekundy pred koncom Karin Kačková znížila stav na 3:2, ktorý svietil na ukazovateli skóre po prvej štvrtine. V druhom dejstve padol len jeden gól, dali ho naše súperky, ktoré využili presilovú hru a po prvom polčase vyhrávali o dva góly 4:2. V priebehu tretej štvrtiny sme dostali piaty gól a už to vyzeralo zle-nedobre - 5:2. Na ten odpovedala Monika Sedláková a upravila na 5:3. 45 sekúnd pred koncom Bronislava Šepeľová znižovala peknou strelou na 6:4. V poslednej osemminútovke pridali vodné pólistky Rumunska gól na 7:4, na ktorý reagovala Monika Sedláková umiestnenou strelou na 7:5, no záver patril našim súperkám, ktoré najprv premenili pokutový hod na 8:5 a jednu sekundu pred koncom lopta sa dokĺzala do našej brány a tak Rumunsko vyhralo 9:5. (foto:wp2022split)

Rumunsko vs SLOVENSKO 9:5 ( 3:2, 1:0, 2:2, 3:1 )

Góly: Sedláková 2, Kačková, KIernoszová a Šepeľová po 1

Priebeh zápasu:

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín