Skvelé Slovenky predviedli v gréckych Aténach vynikajúce výkony!

pondelok, 23.05.2022|Posledná aktualizácia 23.5.2022 09:41

Tento víkend sa naše reprezentantky v synchronizovanom plávaní zúčastnili na Superfinále Svetovej série 2022 v gréckych Aténach.

Náš mladý tím synchronizovaných plavkýň v sobotu pod vedením Moniky Thuringerovej predviedol svoju tímovú zostavu, ktorej autorkou choreografie je Nora Szauder. Naše reprezentantky sa umiestnili na krásnom 3. mieste s celkovým počtom bodov 75,7333. Takýto bodový zisk sa nášmu tímu na seniorskom FINA podujatí ešte nikdy nepodarilo získať.

V sólových disciplínach Slovensko reprezentovala Viktória Reichová, ktorá so svojim technickým sólom získala 68,6166 boda a umiestnila sa na 12. mieste a v súťaží voľných sól skončila na konečnom 10. mieste s celkovým počtom bodov 77,1333.

V nedeľu sa ešte naše pretekárky v Aténach predstavili so svojou Highlight zostavou, kde naše reprezentantky pod vedením Moniky Thuringerovej premiérovo predviedli svoju novú highlight zostavu,ktorej autorkou choreografie je španielka Carla Rodriguez Vargas. Naše reprezentantky sa umiestnili na konečnom 5. mieste, pričom získali historicky najvyšší počet bodov v seniorskej kategórii na FINA súťaži (76,8000 boda) a zároveň sa nám taktiež podarilo predbehnúť odvekého súpera z Maďarska.

Všetkým dievčatám gratulujeme, tešíme sa z ich výkonov a prajeme veľa síl do záverečnej prípravy pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta v Maďarsku.
Ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

Autor synchro

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!