Skvelé vodnopólové finále v Slovenskom pohári pre Nováky, KVP získal pohár po 14-ty krát v histórii

nedeľa, 12.09.2021|Posledná aktualizácia 14.9.2021 09:12

Slovenský pohár vo vodnom póle mužov vyvrcholil dnes v Novákoch skvelým finále, ktoré zaplnené NCVP v nádhernom počasí pri otvorenej streche držalo fanúšika v napätí až do posledných sekúnd. Presne 24 sekúnd pred koncom riadneho času svojou gólovou strelou rozhodol ľavoruký Andrej Kováčik o tom, že pohár pre víťaza získa KVP Nováky, ktorý vyhral tesne o gól 7:6. Zverenci trénera Petra Nižného získali túto trofej po piatich rokoch a celkovo po 14-ty raz, ŠK Hornets Košice tretí pohárový triumf po sebe do zbierky nepridal.

ŠK Hornets Košice - Nováky 6:7 (1:1, 3:1, 1:2, 1:3)

Góly: Adamec 3, Baran, Balogh a Zareva po 1 – Kováčik a Tisaj po 2, Ravinger, Bielik a Mihál po 1.

Finálový duel sme sledovali LIVE na našom FB profile:

Po prvej štvrtine je stav vyrovnaný 1:1. Po peknom padáčiku Mihála išiel KVP do vedenia ale 10 sekúnd pred koncom Baran vyrovnal na 1:1.

V druhej štvrtine poslal sršňov do vedenia 2:1 Andrej Zareva a v presilovke dal tretí gól Adamec a Hornets viedli už 3:1. Neuveriteľné zákroky vo vyložených pozíciách likvidoval domácim v bráne sršňov Tomáš Balog. Minútu pred koncom polčasu znížil Bielik peknou strelou na 3:2. 24 sekúnd pred koncom to vzal na seba Adamec a pridal 4-tý gól Hornets. Po prvom polčase sršni viedli 4:2.

V tretej časti hry využil KVP presilovku a po góle Ravingera Hornets viedli už len 4:3. Patrik Tisaj potom vyrovnal peknou strelou na 4:4. A dráma pokračovala ďalej v NCVP. Pekné brankárske zákroky predvádzali ako Šimkovič na jednej strane, tak Balog na strane druhej. 12 sekúnd pred klaksónom sa na centri presadil Balogh a poslal zasa sršňov do vedenia 5:4. Taký bol aj stav po troch častiach.

Vo štvrtej štvrtine presilovku využil KVP a po góle Kováčika to bolo 5:5. Do konca riadneho hracieho času zostávali 4 minúty a k strele napriahol Tisaj a Nováky viedli 6:5. Tri minúty pred koncom Adamec vyrovnal prudkou strelou na 6:6! Neskutočné divadlo gradovalo! S vygradovalo gólom Kováčika 24 sekúnd pred koncom stretnutia. KVP vyhral nad ŠK Hornets 7:6.

V zápase o konečné tretie miesto Slávia UK Bratislava porazila ŠK Olympia Košice 13:5.

Zápas sme sledovali na našom FB profile :

Slávia UK Bratislava na 3.mieste v Slovenskom pohári v Novákoch!

V boji o tretie miesto v Slovenskom pohári vodných pólistov v NCVP v Novákoch po prvej štvrtine vedie Slávia UK Bratislava nad ŠK Olympia Košice 4:2 po dvoch góloch Vlada Hrušku a jednom Martanoviča a Tkáča.Na strane Olympie bol úspešným strelcom Varga a Bodzáš.

ŠK Olympia Košice vs Slávia UK Bratislava 2:4

V druhej štvrtine sa presadil hráč Olympie Varga a znížil na 3:4, na čo reagoval P. K. Szabo a poslal Sláviu do dvojgólového vedenia 5:3. Šiesty gól pridal Pieter z pokutového hodu a zvýšil na 6:3 a 69 sekúnd pred polčasom Vlado Hruška svojim tretím gólom upravil na 7:3.

ŠK Olympia Košice vs Slávia UK Bratislava 3:7

Po výmene strán sa v úvode tretej štvrtiny strelecky blysol Martanovič a Slávia sa dostala do 5-gólového vedenia 8:3. Necelé 4 minúty pred koncom Varga znížil na 8:4. Na to reagoval Patrik Tkáč a Slávia UK vyhrávala po tretej časti 9:4.

ŠK Olympia Košice vs Slávia UK Bratislava 4:9

Holasovci vstupovali do záverečných 8 minút s 5-gólovým náskokom 9:4, ktorý navýšil Kratochvíl presným zásahom na 10:4. Slávia potom využila presilovku Hacajom a už to bolo 11:4. Olympia odpovedala rovnakou mincou keď skóroval Carlos Diaz a znížil na 11:5. Následne Slávia znova v presilovke pridala 12-ty gól P. K. Szabom. Slávia UK porazila nakoniec ŠK Olympia 13:5 keď posledný gól dal Hacaj a obsadila bronzovú priečku, Olympia obhájila 4.miesto.

O 3. MIESTO: Olympia Košice – Slávia UK 5:13 (2:4, 1:3, 1:2, 1:4)

Góly : Varga 3, Carlos Diaz a Bodzáš po 1 – Hruška 3, Tkáč a Szabó po 2, Martanovič, Hacaj, Baranovič, Pieter, Hanstein a Kratochvíl po 1.

O 5. MIESTO: Piešťany – Modrí draci Košice 9:18 (2:3, 1:7, 2:3, 4:5)

8. Pirana SC Topoľčany

Naši juniorskí vodnopóloví reprezentanti na ME do Bulharska nepostúpili!

Včera

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní v bazéne a 1.kolo SP v DP v Žiline

17.3.2024

Kvalifikácia o postup na vodnopólové ME U19 v Lodži už od piatka, sledujte zápasy LIVE!