logologo_small

Slováci postúpili na vodnopólové ME 2022 do chorvátskeho Splitu!

sobota, 19.02.2022|Posledná aktualizácia 19.2.2022 16:01

Slovenskí vodní pólisti postúpili na ME 2022 do chorvátskeho Splitu!

Po piatkovom prvom zápase s Poľskom, v ktorom naši vodnopóloví reprezentanti hladko vyhrali 25:6 v gruzínskom Tbilisi, nastúpili Slováci dnes v druhom stretnutí o postup na ME 2022 do chorvátskeho Splitu proti Bielorusku.

Začali výborne, po góloch Samuela Baláža a Mareka Tkáča sa dostali do vedenia 2:0, súperovi sa následne podarilo vyrovnať na 2:2, ale do konca tejto časti hry skórovali len zverenci trénera Karola Bača mladšieho. Náš tretí gól pridal Marek Tkáč, štvrtý presný zásah zaznamenal náš kapitán Juraj Zaťovič a 64 sekúnd pred klaksónom premenil pokutový hod Samuel Baláž, takže po prvej osemminútovke Slovensko vyhrávalo nad Bieloruskom 5:2. V druhej štvrtine naši hráči pridali päť gólov z toho štyri po sebe, tri razy skóroval Marek Tkáč a po jednom dali Lukáš Ďurík a Adam Furman a po prvom polčase svietil na ukazovateli skóre stav 10:3. Slováci boli pri chuti, strelecky sa im darilo aj v tretej štvrtine, v ktorej podobne ako v predchádzajúcich dvoch dali súperovi päť gólov - o slovo sa prihlásili postupne Marek Tkáč, Andrej Zareva, Adam Furman, Juraj Zaťovič a Lukáš Ďurík a po troch dejstvách už to bolo 15:6 pre hráčov v našich čiapočkách. V poslednej časti hry sa viac vylučovalo ako hralo, dvaja Bielorusi súboj nedohrali po troch fauloch, naši hráči boli 6x vylúčení, ale čo je dôležité Matej Čaraj, Adam Furman, Andrej Zareva a Andrej Kováčik sa postarali o ďalšie góly v sieti Bieloruska a keďže sa súper dokázal presadiť len dva razy, nakoniec Slovensko porazilo Bielorusko 19:8 a po štvrtý raz po sebe postúpilo na ME, ktoré sa tento rok budú hrať v chorvátskom Splite. Zajtra v poslednom zápase nastúpia naši vodní pólisti o 10,00 hod.nášho času proti domácemu Gruzínsku.

Bielorusko vs SLOVENSKO 8:19 ( 2:5, 1:5, 3:5, 2:4 )

Góly: Marek Tkáč 6, Adam Furman 3, Juraj Zaťovič, Lukáš Ďurík, Andrej Zareva a Samuel Baláž po 2, Andrej Kováčik a Matej Čaraj po 1

Priebeh zápasu:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

Letná univerziáda SR 2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko