Slovenky na ME U17 vo vodnom póle v Šibeniku nakoniec o 11.miesto v nedeľu proti Srbsku

piatok, 27.08.2021|Posledná aktualizácia 27.8.2021 20:01

Naše vodné pólistky na ME U17 v chorvátskom Šibeniku budú hrať v posledný deň šampionátu o celkové 11.miesto proti Srbsku. Rozhodla o tom naša piatková prehra s Nemeckom 9:13 a prehra Srbska s Francúzskom 7:15. Zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič nastúpia na svoj ostatný zápas na ME v nedeľu od 10,30 hod.

Do predposledného stretnutia sme nastúpili so Zuzanou Pástorovou v bráne a v prvej časti hry to bolo mimoriadne vyrovnané. Padlo celkovo šesť gólov ale stav po úvodných ôsmich minútach bol nerozhodný 3:3, keď sme síce na začiatku prehrávali 0:1, ale potom sme dva razy viedli 2:1, ale aj 3:2. V druhom dejstve sa nám podarilo ísť znova do vedenia, najprv po góle Dubnej na 4:3 a potom 66 sekúnd pred koncom polčasu, keď sa presadila Mešterová to už bolo 6:4 pre naše farby. Krátko predtým skórovala Kozáková. Polčas sme vyhrali o gól 6:5. Žiaľ, druhý polčas našim reprezentantkám nevyšiel. V 23.sekunde sa nám vyfaulovala po treťom faule Dubná a bolo zle nedobre. Nemecko nám dalo tri góly po sebe a zo stavu 5:6 to otočilo vo svoj prospech na 8:6. Grežďová následne využila presilovku a znížila, ale súperky po faule Holičovej išli znova premenenou päťkou do vedenia na 9:7. V samom závere nám pribudli ešte dva fauly, navyše rozhodcovia proti nám odpískali ďalší pokutový hod, ale 13 sekúnd pred koncom ho súperky nepremenili. Do poslednej švrtiny sme išli s hendikepom o dva góly. V poslednej časti hry sa nášmu výberu vyfaulovala Mešterová po treťom faule a štyri aj pol minúty pred koncom Nemecko viedlo už o štyri góly 11:7. 102 sekúnd pred koncom zápasu dala Cebová náš deviaty gól, keď predtým sa presadila Grežďová a dievčatá znížili stav na 11:9. Záver patril súperovi, ktorý sa strelecky presadil ešte dva razy na 13:9 a osem sekúnd pred definitívnym záverom po faule Teličiakovej Doerriesová nedala gól z pokutového hodu. Pohľad do tabuľky vylúčených a faulov hovorí zaujímavou zápasovou rečou. Nech je tak, alebo onak, nakoniec teda budú hrať naše vodné pólistky v nedeľu o konečné 11.miesto proti Srbsku.

Nemecko vs SLOVENSKO 13:9 ( 3:3, 2:3, 4:1, 4:2 )

Góly: Grežďová 3, Dubná a Kozáková po 2, Cebová a Mešterová po 1

Celý zápas tu:

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko