Slovenky na vodnopólových ME U17 v Šibeniku na konečnom 12.mieste

pondelok, 30.08.2021|Posledná aktualizácia 30.8.2021 10:48

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov pod vedením trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič obsadili na ME tejto vekovej kategórie v chorvátskom Śibeniku celkové 12.miesto. Rozhodla o tom naša nedeľná tesná prehra so Srbskom v zápase o 11.miesto 12:13.

V úvodnej štvrtine padlo spolu šesť gólov, z toho päť do našej brány a súperky vyhrali prvých osem minút hladko 5:1. V druhej časti hry pridali šiesty presný zásah, na čo dokázali naše hráčky aj využitými presilovkami reagovať troma gólmi po sebe a tak po prvom polčase Srbsko vyhrávalo už len 6:4. Po góloch Kozákovej a Cebovej sa podarilo Slovensku v treťom dejstve stav na 6:6 vyrovnať, niečo viac ako päť minút pred koncom sme dostali siedmy gól, ale po presných zásahoch Mešterovej a Grežďovej sme sa po prvý raz v stretnutí ujali vedenia na 8:7. Srbky na naše góly dokázali hneď reagovať a tak sme sa spoločne doťahovali až do konca tretej časti hry - 8:8, 9:8, 9:9, až sa o slovo 33 sekúnd prihlásila Kozáková a rozhodla o tom, že do posledných ôsmich minút pôjdeme s jednogólovým vedením 10:9. Súboj ako na hojdačke pokračoval aj v záverečnej štvrtine, dva góly súperiek znamenali ich vedenie 11:10 a my sme boli tí, ktorí museli doťahovať. Podarilo sa to Kozákovej, ktorá využila presilovku a vyrovnala na 11:11 a krátko na to premenila pokutový hod Grežďová a znova sme sa ocitli v jednogólovom vedení 12:11. Kozákovej vylúčenie sme však neustáli a Srbsko vyrovnalo na 12:12 a žiaľ, ani Cebovej a necelé tri minúty pred koncom sme inkasovali 13-ty gól. Do konca sa však už nič gólové neudialo, štyri sekundy pred koncom si ešte naša lavička vzala oddychový čas na moment prekvapenia ale nakoniec naše reprezentantky prehrali so Srbskom tesne o gól 12:13 a obsadili tak celkové 12.miesto. Na ME U17 malo Slovensko svoje zastúpenie aj medzi rozhodcami, naše farby v piatich dueloch na šampionáte hájil Róbert Prelovský.

Doplňme, že vo finále si Rusko poradilo s Gréckom 12:8, v boji o bronz Maďarsko porazilo Taliansko 12:9, na piatom mieste skončilo Holandsko po výhre nad Španielskom 11:9, Chorvátsko skončilo siedme, keď porazilo Izrael 11:6, Francúzsko obsadilo 9.miesto po výhre nad Nemeckom 13:9.

Celkové poradie ME U17 v chorvátskom Šibeniku: 1.Rusko, 2. Grécko, 3. Maďarsko, 4. Taliansko, 5. Holandsko, 6. Španielsko, 7. Chorvátsko, 8.Izrael, 9. Francúzsko, 10.Nemecko, 11. Srbsko, 12. SLOVENSKO, 13. Ukrajina, 14. Česko, 15.Malta, 16. Bulharsko, 17. Veľká Británia, 18. Rumunsko, 19. Turecko.

SLOVENSKO vs Srbsko 12:13 ( 1:5, 3:1, 6:3, 2:4 )

Góly : Grežďová 5, Kozáková 4, Dubná, Cebová a Mešterová po 1

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Včera

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež