Slovenská vodnopólová reprezentácia do 17 rokov v kvalifikácii na 3.mieste bez možnosti postupu na ME

nedeľa, 20.06.2021|Posledná aktualizácia 20.6.2021 15:39

V poslednom zápase kvalifikácie, ktorá sa konala v gruzínskom Tbilisi naša vodnopólová reprezentácia chlapcov do 17 rokov po dni voľna nastúpila na svoj posledný duel, v ktorom ich súperom bola Litva.

Mladí Slováci bez možnosti postupu na septembrové ME, ktoré sa bud konať na Malte vyhrali prvú štvrtinu nad Litvou tesne o gól 2:1, keď prehrávali 0:1. V druhej časti hry po dvoch góloch Mihála sa Slovensko dostalo do vedenia na 4:1, no nepríjemný súper stav dokázal vyrovnať na 4:4. Do konca prvého polčasu sa zverencom trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Miroslav Fabian po góloch Kolesára a Mihála podarilo dva razy po sebe skórovať, takže po prvom polčase sme viedli 6:4. V tretej štvrtine sa Litve podarilo vyrovnať na 6:6 a presilovkovým gólom sa dostala do konca do vedenia 7:6.Naťahovanie sa so súperom pokračovalo naďalej, Matejka vyrovnal na 7:7, ale súper reagoval presilovkovým gólom na 8:7. Nášmu Gergelymu sa podarilo vyrovnať, ale 41 sekúnd pred koncom Litva skórovala 9-ty raz a tak pred poslednou štvrtinou Slovensko prehrávalo tesne o gól 8:9. V poslednej štvrtine Zolovčík vyrovnal na 9:9, Kolesár a Mihál poslali následne Slovensko do dvojgólového vedenia 11:9. Poldruha minúty pred koncom Mihál upravil na 12:10, na čo ešte súper reagoval gólom na 12:11. Vylúčenie Martona sme ustáli a tak sme nakoniec Litvu porazili tesne o gól a v Tbilisi sme obsadili celkové tretie miesto za Gruzínskom a Bieloruskom.

Litva vs SLOVENSKO 11:12 ( 1:2, 3:4, 5:2, 2:4 )

Góly: Peter Marco Mihál 4, Simon Štanga 3, Jakub Kolesár 2, István Marton Gergely, Milan Matejka, Tomáš Zolovčík po 1

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež