Slovenské vodnopólové reprezentantky na úvod kvalifikácie hladko porazili Ukrajinu!

štvrtok, 17.02.2022|Posledná aktualizácia 17.2.2022 19:20

Slovenské vodnopólové reprezentantky úspešne vstúpili do bojov o účasť na ME v chorvátskom Splite. V otváracom stretnutí skupiny A v metropole Rumunska porazili Ukrajinu 12-gólovým rozdielom 17:5.

Do úvodného súboja kvalifikácie o jedno z dvoch postupových miest na ME2022 do Splitu vstúpili zverenky trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa výborne a už po prvej štvrtine vyhrávali 4:1, keď sa naše dievčatá tri razy presadili v presilových hrách a navyše premenili aj jeden pokutový hod. Monika Sedláková skórovala dva razy a po góle pridali Daniela Tóthová a Bronislava Šepeľová. Nepríjemné Ukrajinky sa v druhej štvrtine dotiahli po dvoch presných zásahoch na rozdiel gólu na 4:3, ale Bronislava Šepeľová a Beáta Kováčiková rovnakou mincou dokázali odpovedať a Slovensko sa stále dokázalo držať na rozdiel troch gólov - 6:3. Na štvrtý gól Ukrajiny dokázala reagovať Monika Sedláková svojim tretím gólom v zápase a tak po prvom polčase Slovensko viedlo nad Ukrajinou 7:4. Monika bola pri chuti aj v priebehu tretej štvrtiny, po jej štvrtom góle sme po využití presilovky vyhrávali 8:4. Súperky na to ešte odpovedali piatym gólom, ale potom to od nich na dlhé minúty bolo všetko. Zverenky hlavného trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa zatiahli roletu a do konca tejto časti hry skórovali len ony. Za stavu 8:5 pridali naše dievčatá päť gólov po sebe, keď sa do streleckej listiny zapísali ďalšími dvoma gólmi Monika Sedláková a dva pridala tiež Karin Kačková, jeden mala na konte Beáta Kováčiková a tak pred záverečnou štvrtinou Slovensko vyhrávalo už 13:5. Posledných osem minút ovládli naše reprezentantky, ktoré dali štyri góly, pričom neinkasovali ani raz, strelecky sa o slovo prihlásili Martina Kiernoszová dva razy a po góle dali Karin Kačková a Lenka Garančovská a tak Slovensko na úvod porazilo Ukrajinu hladko 17:5.

Ukrajina vs SLOVENKO 5:17 ( 1:4, 3:3, 1:6, 0:4 )

Góly: Sedláková 6, Kačková 3, Kováčiková, Kiernoszová a Šepeľová po 2, Garančovská a Tóthová po 1

Vedúci družstva Ľubomír Tóth: ,,Začiatok kvalifikácie sme zvládli a bolo to pre nás veľmi dôležité pred zajtrajšími dvoma zápasmi proti Nemecku a domácemu Rumunsku. Pozdravujeme na Slovensko a držte nám palce."

Priebeh zápasu na linku:

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Včera

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim