logologo_small

Slovenské vodnopólové reprezentantky po dvoch zápasoch na ME v Splite bez bodu

nedeľa, 28.08.2022|Posledná aktualizácia 28.8.2022 20:40

Slovenské vodnopólové reprezentantky majú za sebou úvodné dve stretnutia na ME vo vodnom póle, ktoré sa hrajú v Spaladium Arene v chorvátskom Splte. V úvodnom sobotnom stretnutí nastúpili proti veľkému favoritovi z Talianska a proti tomu ťahali zverenkyne trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa za kratší koniec po vysokej prehre 1:26,keď náš jediný gól dala za stavu 0:1 zo šiestich metrov Beáta Kováčiková. V prvej štvrtine sme inkasovali od súperiek šesť gólov, v druhej a štvrtej po osem a v treťom dejstve štyri.

SLOVENSKO vs Taliansko 1:26 ( 1:6, 0:8, 0:4, 0:8 )

Gól: Kováčiková

Priebeh zápasu na tomto linku:

V druhom nedeľnom skupinovom zápase boli našimi súperkami Izraelčanky, ktoré v prvom stretnutí porazili na ME Francúzsko po otočke tesne o gól 8:7 a Slovensku sa nepodarilo bodovať ani v tomto meraní síl. Naše dievčatá prehrali o 11 gólov 7:18 po dvoch góloch Beáty Kováčikovej, Janky Kurucovej a Karin Kačkovej, jeden pridala Lenka Garančovská.

Úvod druhého skupinového vystúpenia našich vodnopólových reprezentantiek v nedeľu proti Izraelu bol vyrovnaný. Po úvodnom góle súperiek dostala Lenka Garančovská krásnu prihrávku a pekne umiestnenou strelou do dlhého rohu vyrovnala stav na 1:1. Izrael išiel znova do vedenia, ale krátko po vypršaní našej presilovky napálila loptu do brány Beáta Kováčiková a vyrovnala stav na 2:2. Do konca úvodnej časti hry skórovali tri razy Izraelčanky a po prvých ôsmich minútach viedli 5:2. V druhej osemminútovke padli len tri góly, na šiesty v našej bráne dokázala odpovedať svojim druhým presným zásahom z cenra Beáta Kováčiková, ktorej pomohla pravá žrď súperovej brány a znížila na 6:3, no do konca prvého polčasu sme dostali ešte jeden gól a bolo to 7:3. Slovenky v tretej štvrtine vybuchli, dostali sedem gólov, pričom dokázali len raz skórovať a to za stavu 10:3, keď sa v končiacej sa presilovke presadila svojou ľavačkou Karin Kačková a upravila na 10:4.Potom však Izrael dal ešte štyri góly a vyhrával pred záverom o desať gólov 14:4. Posledných osem minút prinieslo sedem gólov, na 15-ty v našej bráne reagovala peknou ďalekonosnou strelou naša kapitánka Janka Kurucová a upravila na 15:5, náš šiesty gól dala z centra Karin Kačková, keď sa pekne dokázala presadiť a bolo to 16:6, posledné gólové slovo mala Janka Kurucová, ktorá svojim druhým gólom a ďalšou peknou strelou upravila na konečných 18:7.(foto:wp2022split)

Izrael vs SLOVENSKO 18:7 ( 5:2, 2:1, 7:1, 4:3 )

Góly: Kováčiková, Kurucová, Kačková po 2, Garančovská 1

Priebeh zápasu:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Dnes

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

Dnes

Dnes

Dnes

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín