Naši vodní pólisti v Šamoríne prehrali v príprave na ME s Nemeckom o 5 gólov

streda, 10.08.2022|Posledná aktualizácia 10.8.2022 13:46

Naši vodnopóloví reprezentanti pripravujúci sa na ME v chorvátskom Splite odohrali včera v Šamoríne v poradí tretí prípravný zápas, v ktorom im súperom bolo nepríjemné Nemecko. Po vysokej prehre v rumunskom Targu Mureš s domácimi hráčmi o 12 gólov 8:20 a po výhre zverencov trénera Milana Oršulu v Bratislave nad Slovinskom o dva góly 14:12, sme tentoraz ťahali za kratší koniec povrazu a súperovi sme podľahli 5-gólovým rozdielom 7:12. Toto stretnutie lepšie začali Nemci a v úvodnej časti hry išli do vedenia na 2:0, ale aj na 4:1. Dvoma gólmi po sebe sa nám podarilo po prvej štvrtine znížiť z nášho pohľadu na 3:4. V druhej osemminútovke sa našim hráčom podarilo po presnom zásahu Molnára vyrovnať na 4:4, no Nemci znova po dvoch góloch v našej sieti išli do vedenia na 6:4. Tri sekundy pred polčasovým klaksónom znížil Ďurík a tak sme polčas prehrali tesne o gól z nášho pohľadu 5:6. Žiaľ, druhý polčas nám nevyšiel tak ako by sme si predstavovali, prehrali sme ho dva razy zhodne 1:3. V tretej štvrtine sme inkasovali dva góly po sebe a už to bolo 5:8, na čo dokázal reagovať našim šiestym gólom Balogh a upravil na 6:8, ale 33 sekúnd pred koncom sa súper presadil po deviaty raz. Posledné dejstvo prinieslo tiež spomínané štyri presné zásahy, znova Nemecko udrelo dvoma gólmi po sebe a už to bolo 6:11. Náš siedmy gól dal Tisaj a znížil na 7:11, ale päť sekúnd pred záverom sa presadil náš súper ešte raz a tak sme nakoniec duel prehrali celkovým skóre 7:12.

SLOVENSKO vs Nemecko 7:12 ( 3:3, 2:3, 1:3, 1:3 )

Góly: Tisaj 2, Kováčik, Ďurík, Balogh, Seman a Molnár po 1

Priebeh zápasu: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:8, 6:8, 6:9, 6:11, 7:11, 7:12

Zostava Slovenska: 1 Hoferica, 2 Kaid ml., 3 Juhász, 4 Kováčik, 5 Ďurík, 6 Balogh, 7 Seman, 8 Dilý, 9 Tisaj, 10 Molnár, 11 Čaraj, 12 Bačo, 13 Šimkovič

Reakcia trénera Milana ORŠULU po zápase:

,,Zápas s Nemeckom nám ukázal, že naši chlapci majú pred sebou ešte tvrdú prácu. Táto práca má, samozrejme, dlhodobé ciele, na ktoré už čas nie je, ale sú tu aj tie krátkodobé, ktoré musíme v priebehu najbližších dňoch doladiť. Ide hlavne o individuálne presadzovanie sa v osobných súbojoch, ktoré nám so súperom ako je Nemecko uberá obrovské množstvo fyzických síl. A následne sú to presilové hry. Súper nám dovolil uhrať veľmi veľa presilových hier a náš neúspech v nich nás pripravil tým pádom o lepší výsledok a možno aj víťazstvo. Ak mám porovnať zápas so Slovinskom, tak môžem povedať hádam len toľko, že sme boli úspešnejší v premieňaní šancí, čo sa nám v druhom zápase nepodarilo. Po týchto dvoch stretnutiach sa príprava na ME presúva do maďarského Miškolca a od 22.auguta 2022 až do odchodu do Splitu sa budeme pripravovať v domácich podmienkach v Bratislave."

Naši juniorskí vodnopóloví reprezentanti na ME do Bulharska nepostúpili!