Slovensko si po prehre s Nemeckom na ME v Splite zahrá o 15.miesto so Slovinskom!

pondelok, 05.09.2022|Posledná aktualizácia 5.9.2022 08:57

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia nastúpila v nedeľu na ME v chorvátskom Splite na svoj predposledný zápas proti Nemecku v boji o 13.-16.miesto. S rovnakým súperom v príprave zverenci trénera Milana Oršulu nepochodili v Šamoríne, keď prehrali o 5 gólov 7:12 a nedarilo sa im ani tentoraz. Vysoká prehra o 11 gólov 7:18 znamená, že v utorok si naši reprezentanti zahrajú o konečné 15.miesto so Slovinskom, s ktorým si v príprave na ME zahrali tiež a na Matadorke v Bratislave vyhrali o dva góly 14:12.

Vstup do zápasu Slováci dobrý nemali, inkasovali pvý gól, na ktorý Maximilián Molnár dokázal odpovedať na 1:1, ale Nemci dali ďalšie tri góly po sebe a prvú štvrtinu vyhrali 4:1.V druhej časti využil výhodu presilovej hry Róbert Kaid ml. a znížil na 2:4, následne dal súper šesť gólov po sebe a už to bolo veľmi nepríjemné 2:10. 65 sekúnd pred koncom Matej Čaraj dal náš tretí gól a po prvom polčase sme prehrávali o sedem gólov 3:10. V tretej osemminútovke sa našim hráčom nepodarilo skórovať ani raz, Nemci dali tri góly a pred poslednou štvrtinou to už bolo 3:13. Najviac gólov padlo v posledných ôsmich minútach a to 9, my sme skórovali 4x zásluhou našich centrov, keď uspeli dva razy Matej Čaraj a raz Lukáš Seman a Lukáš Ďurík a ale Nemecko dalo o gól viac, po troch fauloch sa porúčal z hry Boris Juhász a v bráne Tomáša Hofericu vystriedal Adam Šimkovič. Nakoniec sme súperovi podľahli o 11 gólov 7:18.

SLOVENSKO vs Nemecko 7:18 ( 1:4, 2:6, 0:3, 4:5 )

Góly: Čaraj 3, Kaid ml., Ďurík, Seman a Molnár po 1

Priebeh zápasu:

V pondelok sa pre naše dievčatá končí ich vystúpenie na vodnopólových ME v chorvátskom Splite. O 10-tej hodine bude ich súperom v boji o 11.miesto v Spaladium Arene Rumunsko, s ktorým naše reprezentantky prehrali v kvalifikácii v jeho bazéne tesne o gól 8:9 a nakoniec v nej obsadili nepostupové 3.miesto. Ako to bolo ďalej, to už všetci viete. Držíme našim hráčkam palce a prajeme veľa šťastia. Priamy prenos zo zápasu vysiela RTVS Šport.

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Dnes

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim