logologo_small

Slovenskú vodnopólovú sezónu 2020/21 oficiálne ukončili

piatok, 11.06.2021|Posledná aktualizácia 11.6.2021 14:21

O niekoľko týždňov neskôr ako vlani, ale aj druhý rok po sebe s rovnakým výsledkom. Sekcia vodného póla oficiálne potvrdila očakávané ukončenie sezóny 2020/21. V extralige mužov tak naďalej platí, že úradujúci majster je stále Slávia UK Bratislava, ktorá si titul vybojovala ešte v júni 2019 vo finále proti ŠK Hornets Košice.

Vodnopólový ročník museli kompetentní prerušiť pre pandémiu ešte v polovici októbra po odohraní úvodných dvoch neúplných kôl základnej časti. Pribúdajúcimi mesiacmi bez bazénov bolo dohranie extraligy - a tiež ďalších súťaží - stále menej pravdepodobné. Takisto ako minulý rok však niektorí tréneri či funkcionári prezentovali myšlienku dohrať ich, hoci aj v skrátenej podobe, v letných mesiacoch. Bol teda niekto z hlasujúcich aj za iný scenár, ako ukončiť súťaže? „Vzhľadom na okolnosti a dĺžku výpadku, nemal nikto iný návrh. Tu treba podotknúť, že plávanie je skutočne špecifický pohyb, ktorý sme nemohli vykonávať skoro deväť mesiacov. Preto aj nábeh potrvá dlhšie. Hráči aj hráčky potrebujú opätovne získať svoju stratenú kondíciu. Toto bude trvať minimálne tri mesiace. Dovtedy je riziko dlhodobého úrazu pri zápasoch také výrazné, že ho nemieni nik podstúpiť pri honbe za umiestnením,“ vysvetlil hlavný dôvod rozhodnutia sekcie vodného póla matrikár súťaží Peter Radič, s ktorého tvrdením však, zdá sa, nesúhlasia v klube ŠKP Modrí Draci Košice. „Náš klub jednoznačne presadzoval alternatívu dohratia súťažného ročníka 2020/21 v skrátenej podobe. Blíži sa predsa letné obdobie a vodné pólo je letný šport. Mali sme pripravený návrh, ako dohrať túto sezónu a nezabaliť ju takisto ako ročník 2019/20. Mrzí nás, že aj ďalšie kluby z prvej štvorky – ŠK Hornets Košice, KVP Nováky a Slávia UK Bratislava – presadili iné riešenie v podobe predčasného ukončenia sezóny 2020/21. Navyše, bez vyhlásenia víťazov v akejkoľvek kategórii, čiže nielen medzi mužmi,“ uvádza sa v statuse klubu ŠKP Modrí Draci Košice na sociálnej sieti. Naše seniorské kluby sa tak vrátia do súťažného kolotoča pravdepodobne až v septembri na Slovenskom pohári, ktorým sa tradične začína nový ročník. Mládežnícke tímy by mali začať hrať už skôr. „Slovenská plavecká federácia bude organizovať v lete súťaže. Z dôvodu vyššie uvedených informácií sa tieto súťaže začnú až v auguste. Skôr je to aj vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu naozaj neakceptovateľné. Máme bazény, ktoré boli prvý raz otvorené len tento týždeň. Ďalší problém je aj v tom, že mnohé, ktoré sú už otvorené, sú limitované počtom športovcov na dráhu. Aj keď hlavný hygienik niečo povolí, samotná interpretácia v praxi býva oneskorená. Prečo to tak je, je samozrejme, otázka na kompetentných. Slovenská plavecká federácia však musí brať do úvahy aj tieto aspekty,“ povedal Peter Radič.

ŠTVORZÁPAS POTVRDENÝ


Hoci sa v našej mužskej extralige odohrali za posledných pätnásť mesiacov iba tri zápasy, vodní pólisti vo väčšine európskych krajín trénovali a hrali v tomto období bez prestávky. Ako na tom bude naša seniorská reprezentácia v medzinárodnej konkurencii, nám napovie blížiaci sa prípravný štvorzápas s Nemeckom. Zverenci Petra Nižného majú zraz naplánovaný na 14. júna v Novákoch, kde potom v sobotu 19. a nedeľu 20. júna odohrajú s nemeckou reprezentáciou dva domáce zápasy a následne v utorok 22. a v stredu 23. júna dva odvetné duely v Drážďanoch. Oficiálnu nomináciu federácia ešte nezverejnila, ale podľa našich informácií by v nej malo byť približne päť alebo šesť legionárov a zvyšok by mali tvoriť hráči z domácej súťaže. 

Monitoring: Patrik Tkáč / denník Šport

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní a Ružinovský plavecký maratón sa blížia

Dnes

Letný tábor synchronizovaného plávania

Dnes

Nominačný list / Majstrovstvá Európy juniorov v plávaní

Včera

VIDEO! Reportážny návrat k MSR juniorov a seniorov v plávaní

Včera

Slovenské akvabely nezískali miestenky do Tokia

13.6.2021

V sobotu to v Barcelone vypukne, baby držíme vám palce!

11.6.2021

Majstrovstvá SR mladších a starších žiakov v plávaní v Šamoríne

11.6.2021

Nominačný list / 58. Settecolli

11.6.2021

Generálny kongres FINA v katarskej Doha zvolil nového prezidenta

7.6.2021

Záverečný deň MSR seniorov a juniorov v plávaní v Poprade

7.6.2021

10th Austrian Open v synchronizovanom plávaní v rakúskom Grazi

7.6.2021

Záver MSR v Poprade, LIVE!

6.6.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK