Slovenský pohár vo vodnom póle mužov, sobota v Piešťanoch a v Novákoch, finále KVP Nováky vs ŠK Hornets?

sobota, 11.09.2021|Posledná aktualizácia 11.9.2021 17:03

Druhý deň Slovenského pohára vo vodnom póle mužov ponúkol v Piešťanoch a v Novákoch ďalšiu sadu zápasov. V Piešťanoch skoro ráno domáci KVP Kúpele vyhral nad PVK Vrútky rozdielom dvoch gólov 7:5, keď zverenci trénera Martina Berlanského vyhrávali 2:0, ale Vrútočania do konca prvej štvrtiny vyrovnali na 2:2 a v druhej osemminútovke sa ujali do konca vedenia 3:2. Domáci hráči to však do konca polčasu otočili vo svoj prospech na 4:3 a dráma pokračovala ďalej. V tretej štvrtine dominovali obrany a nepadol ani gól. V záverečnom dejstve videli diváci celkovo päť gólov, KVP sa dostal do vedenia 6:3 a nakoniec to udržal až do konca a po výhre 7:5 si pripísal na svoje konto mimoriadne cenné víťazstvo. Zaujímavým bude posledný skupinový duel, ktorý odohrajú hráči Piešťan proti ŠK Olympia Košice. Úspešnejší z tohoto stretnutia smeruje do Novák na nedeľný zápas o konečné tretie miesto.

KVP Kúpele Piešťany vs PVK Vrútky 7:5 ( 2:2, 2:1, 0:0, 3:2 )

Góly : M.Bebjak 4, Berlanský, Sedlák a Holič po 1 - Kompank a Tabačar po 2, Židek 1

V ďalšom zápase skupiny A sme sledovali košické derby medzi ŠK Hornets a ŠK Olympia a toto stretnutie ovládol jednoznačne obhajca majstrovského titulu ŠK Hornets, ktorý súpera porazil 10:0 a ešte veľa ďalších šancí na gól nevyužil a pomaly ale isto naberajú smer Nováky zverenci trénera Karola Bača mladšieho. Pre Olympiu je mimoriadne dôležitý dnešný zápas proti KVP Kúpele Piešťany, ktorý rozhodne o všetkom.

ŠK Hornets vs ŠK Olympia 10:0 ( 3:0, 4:0, 3:0, 0:0 )

Góly: Adamec a Zarev po 3, Miško, Baran, Vrba a Balogh po 1

Tabuľka:

1. ŠK Hornets 2 2-0-0 22:3 04b
2. ŠK Olympia 2 1-0-1 11:16 02b
3. KVP Kúpele 2 1-0-1 10:17 02b
4. PVK Vrútky 2 0-0-2 11:18 0b

V nováckej skupine B nastúpili proti sebe dva tímy, ktoré včera utŕžili vysoké debakle, Piraňa SC Topoľčany a ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto. Včera v úvodných dvoch zápasoch padlo spolu 66 gólov a vo vysokom trende gólov a gólových hodov sa pokračovalo aj dnes, v tomto stretnutí videli diváci v NCVP celkovo 28 presných zásahov pri výhre ,, Kaidovcov " 16:12. Prvú štvrtinu vyhrali Draci tesne o gól 4:3, v druhej vyhrávali už 6:3, polčas vyhrali o dva góly 7:5. V polovici tretej štvrtiny po ďalších dvoch góloch už boli východniari vo vedení 10:6, potom však fauloval Tkáč a oslabil svoje mužstvo na štyri minúty, po troch častiach boli Draci vo vedení 12:8. Gólové hody pokračovali ďalej, aj v štvrtej štvrtine podobne ako v tretej padlo osem gólov, skončila sa remízovo 4:4 aj napriek tomu, že Draci viedli už 15:9 nakoniec vyhrali nad súperom, ktorý nastúpil do duelu s 9-timi hráčmi 16:12.Strelecky sa darilo Kaidovi ml., ktorý dal 6 gólov.

Piraňa SC Topoľčany vs ŠKP Modrí Draci 12:16 ( 3:4, 2:3, 3:5, 4:4 )

Góly: Rybnikár a Kertész po 3, Cifra 2, Vančo, Halo, Ondrčka a Ružička po 1 - Kaid ml. 6, Juhász 3, Kolesár a Orem po 2, Varga, Haluška a Hirjak po 1

V najočakávanejšom zápase medzi Sláviou UK Bratislava a domácim KVP Nováky v krásnom počasí a pri roztiahnutej streche NCVP začali lepšie vodní pólisti z nášho hlavného mesta a v prvej časti hry dva razy viedli 1:0 ale aj 2:1. Nižného zverenci však dokázali vždy odpovedať rovnakou mincou a keď Bielik 9 sekúnd pred záverom vypálil a skóroval, po prvom dejstve KVP viedol 3:2. Ďalšie dva góly v sieti Michala Hrušku znamenali vedenie Nováčanov už 5:2, lenže v závere prvého polčasu dala Slávia dva góly po sebe a znížila pred klaksónom na 5:4. Druhý polčas vyšiel domácim hráčom na výbornú, v treťom dejstve pridali tri góly a vyhrávali po ňom 8:4, v posledným ôsmich minútach dali štyri góly, pričom súper skóroval len raz a tak nakoniec KVP vyhral nad Sláviou hladko 12:5 a nasmeroval svoje kroky do nedeľného finále, v ktorom si zahrá s ŠK Hornets Košice.

Slávia UK Bratislava vs KVP Nováky 5:12 ( 2:3, 2:2, 0:3, 1:4 )

Góly: P.K.Szabo 3, Korauš a Tkáč po 1 - Tisaj 3, Bielik 2, Ravinger, Zaťovič, Innocenti, Janíček, Berec, Berlanský a Kováčik po 1

Tabuľka:

1. KVP Nováky        2 2-0-0 35:15 04b

2. Slávia UK Bratislava 2 1-0-1 33:17 02b

3. ŠKP Modrí Draci     2 1-0-1 26:35 02b

4. Piraňa SC Topoľčany  2 0-0-2 17: 44 0b

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!