Slovenský pohár vo vodnom póle žien po piaty raz v klubovej histórii pre hráčky ŠK Olympia Košice!

nedeľa, 27.11.2022|Posledná aktualizácia 27.11.2022 13:57

Držiteľkami v poradí piateho klubového titulu v Slovenskom pohári vo vodnom póle žien sa v sobotu popoludní na bratislavských Pasienkoch stali hráčky ŠK Olympia Košice, ktoré porazili v zaujímavom a napínavom stretnutí domácu Sláviu UK Bratislava dvojgólovým rozdielom 11:9.

V úvodnej časti hry padlo spolu šesť gólov, obidva tímy sa striedali vo vedení ale na konci úvodných ôsmich minút svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 3:3. Olympia po góle Garančovskej išla do vedenia, ale domáce vodné pólistky po presných zásahoch Kačkovej a Kissovej otočili výsledok vo svoj prospech na 2:1. Z vedenia sa však dlho netešili, pretože následne Dubná vyrovnala na 2:2 a necelé dve minúty pred koncom Kurucová poslala znova Olympiu do vedenia na 3:2. 93 sekúnd pred klaksónom Majláthová vyrovnala na remízových 3:3. Aj v druhej štvrtine sa veľa plávalo, padlo sedem gólov a ani jeden tím nevyhrával o viac ako o jeden gól. Po presilovkovom góle Strompovej Slávia UK prehrávala 3:4, no Kissová hneď na to vyrovnala na 4:4.Košičanky išli zasa do vedenia, keď ponúknutú výhodu presilovej hry dokázala na gól pretaviť Bernal Villa a bolo to 4:5. Potom prišli chvíle zvereniek trénera Pavla Mihalkoviča, najprv v presilovke vyrovnala Pecková na 5:5 a potom bola úspešná aj Kiernoszová, ktorej dobre umiestnená strela znamenala vedenie Slávie UK 6:5. Kapitánka Olympie Kurucová vyrovnala na 6:6, ale posledné slovo v závere prvého polčasu mala 40 sekúnd pred koncom Gajárková a tak domáce hráčky vyhrávali po prvom polčase tesne 7:6. Pokiaľ v prvom polčase Slávia dala celkovo sedem gólov, v tom druhom sa jej vodným pólistkám podarilo gólovo sa presadiť len vo dvoch prípadoch.V tretej štvrtine sa zverenkám reprezentačného trénera žien Slovenska Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa podarilo výsledok po dvoch góloch Dubnej otočiť vo svoj prospech a Olympia viedla 8:7.Na to reagovala ďalšou peknou umiestnenou gólovou strelou Kiernoszová a vyrovnala na 8:8, lenže spokojnejšie po troch štvrtinách boli tentoraz východniarky, ktoré 109 sekúnd pred koncom po góle Bernal Villa vyhrávali 9:8. O všetkom sa rozhodlo v posledných ôsmich minútach keď sa Olympii podarilo po prvý raz v zápase dostať do vedenia o viac ako jeden gól, Strompová skórovala na 10:8 a 11-ty gó pridala výborne hrajúca Dubná - 11:8.38 sekúnd pred koncom ešte využila presilovku na gól Kissová, ale na viac už domácim dievčatám čas nezostal a tak sa po piaty raz v klubovej histórii zo zisku Slovenského pohára radovali hráčky ŠK Olympia Košice po výhre o dva góly 11:9.

Slávia UK Bratislava vs ŠK Olympia Košice 9:11 ( 3:3, 4:3, 1:3, 1:2 )

Góly: Kissová 3, Kiernoszová 2, Kačková, Pecková, Majláthová a Gajárková po 1 - Dubná 3, Kurucová, Telipko, Maya Bernal Villa po 2, Garančovská a Strompová po 1

Zostavy oboch tímov:

SLÁVIA UK BRATISLAVA:

1 Stehlíková, 2 Kováčiková, 3 Majdová, 4 Meryová, 5 Junasová, 6 Kačková, 7 Pecková, 8 Kiernoszová, 9 Ličková, 10 Gajárková, 11 Majláthová, 12 Kissová, 13 Šandriková, 14 Maďariová

ZOSTAVA ŠK OLYMPIA KOŠICE:

1 Anderson, 2 Krivdová, 3 Kurucová, 4 Garančovská, 5 Villa, 6 Strompová, 7 Misiura, 8 Dubná, 9 Farkašová, 10 Telipko, 11 Wiechec, 12 Šepeľová

Súboj rozhodcovsky viedla dvojica Alexander Baláž a Róbert Prelovský a delegátom bol Ján Bohát.

Tréner Slávie UK Bratislava Pavol MIHALKOVIČ: ,,Naša kondičná pripravenosť je ovplyvnená tým, aké máme podmienky resp. ako máme zložené družstvo, nie všetky dievčatá boli pripravené na 100 percent a bolo to v zápase vidieť, že ku koncu sme ,,trošku odchádzali." Chlieb sa lámal za stavu 7:6 v náš prospech, keď sme nepremenili tri čisté šance a pokiaľ by sme v nich boli úspešní a už by sme vyhrávali o dva góly, tak si myslím, že to mohlo dopadnúť aj inak. Káder máme na to, aby sme košickú Olympiu dokázali poraziť, ale to sa v jednom danom momente všetko ,,musí stretnúť", pričom toto bol zápas naozaj o drobnostiach, keď my sme šance nepremenili a ku koncu sme nestačili zachytávať kontry."

Tréner ŠK Olympia Košice Szabolcs Eschwig-Hajts: ,,Bol to veľmi pekný zápas. Páčil sa mi prístup mojich hráčok, hrali sme disciplinovane a aj preto sme tento duel vyhrali.Pochválim pekné individuálne výkony, ale vyzdvihnem dobrú a obetavú prácu celého kolektívu. Po dlhej dobe som celkom spokojný s predvedenou hrou.Aj keď sme prehrávali v zápase o gól, ja som veril dievčatám, že to nakoniec zvládnu. Opakujem, hrali sme disciplinovane a vedel som, že na strane domáceho tímu môže nastať nervozita a v závere sme mohli vyhrať aj vyšším gólovým rozdielom, ale chcel som dať priestor aj ďalším hráčkam. Piaty titul nás teší a pracujeme ďalej a tešíme sa na ďalšie stretnutia."

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!