Slovenský pohár vodných pólistov 2024 a suverénny 16.triumf KVP Nováky

pondelok, 30.09.2024|Posledná aktualizácia 30.9.2024 10:30
01.JPG

Vodní pólisti KVP Nováky získali do klubovej vitríny už v poradí 16-ty pohár pre víťaza v Slovenskom pohári vodných pólistov. V nedeľnom finálovom zápase si poradili s košickým ŠK Hornets o osem gólov 16:8. Potvrdili tak úlohu vysokého favorita a v úvodnom vrchole sezóny dominovali jasne v skupinových stretnutiach a následne aj v samotnom finále. Vo svojej A skupine zdolali v sobotu Topoľčany o 18 gólov 26:8 a Vrútky o 10 gólov 17:7 a vo finále si poradili so zverencami trénera Karola Bača mladšieho o spomínaných 8 gólov 16:8. Pre nášho majstra bol nový ročník Slovenského pohára vo vodnom póle mužov jednou z prvých previerok pred novemborvými duelmi v Challenger Cupe, ktorého dve skupiny sa hrajú v nováckom NCVP v termíne 1.-3.11.2024. V zápase o bronz Slávia UK Bratislava porazila hladko tooľčiansku Piranu 15:6 a v stretnutí o 5.miesto PVK Vrútky zdolal KVP Kúpele Piešťany 14:6. Podujatie sa konalo od piatka do nedele v nováckom NCVP a zatiaľ neoficiálnu premiéru mali aj elektronické zápisy zo zápasov.

FINÁLE:

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 16:8 (5:0, 4:2, 3:3, 4:3)

Prvú štvrtinu vyhral domáci Klub vodného póla Nováky hladko 5:0, keď sa dokázali strelecky presadiť v presilovke Mihál, Kováčik, Tomáš Bielik a dva razy Tisaj. V druhej štvrtine po ďalšom presnom zásahu Tomáša Bielika to už bolo 6:0. Sršne Matejom Kleščinským dokázali znížiť po jeho dvoch góloch na 6:2. Do konca prvého polčasu skórovali hráči KVP Nováky v presilovkách a to Cebo na 7:2, Dittmer na 8:2 a Tomáš Bielik na 9:2. V tretej osemminútovke pridal Cebo 10 - ty gól na 10:2, tretí gól ŠK Hornets dal Zareva - 10:3, na ktorý reagoval Martanovič na 11:3. Tomáš Bačo v presilovke znižoval na 11:4, Patrik Tisaj dal na 12:4 a posledné slovo si vzal v tretej švrtine Mikloda, ktorý upravil na 12:5. V poslednej časti padli padlo sedem gólov, KVP ju vyhral 4:3 a tak domáci Klub vodného póla Nováky uspel celkovo o 8 gólov 16:8 a získal 16-ty titul do klubovej vitríny! Finále rozhodovali Róbert Horváth a Martina Kuníková, delegátom bol Vladimír Rexa.

Zápas o 3.miesto:

Pirana Sport Club Topoľčany vs Slávia UK Bratislava 6:15 (1:2, 1:5, 2:3, 2:5)

Aj zápas o konečné tretie miesto v Slovenskom pohári mužov v Národné Centrum Vodného Póla v Novákoch priniesol vysoký gólový rozdiel. Zverenci trénera Dušana Holasa vyhrali prvú štvrtinu o gól 2:1, v druhej po sérii štyroch presných zásahov po sebe to už bolo 6:1, polčas zvládli 7:2. Tretie dejstvo prinieslo 5 gólov, Slávia ho vyhrala 3:2 a pred záverom viedla 10:4. Nakoniec z toho bola 9-gólová výhra 15:6 a zisk bronzu pre Slávia UK Bratislava. Súboj rozhodovali Róbert Prelovský a Erik Kolář, delegátom bol Karol Bačo st.

Zápas o 5.miesto:

PVK Vrútky vs KVP Kúpele Piešťany 14:6 (2:1, 2:2, 4:2, 6:1)

V súboji o 5.miesto v Slovenskom pohári mužov vo vodnom póle v nováckom Národné Centrum Vodného Póla vyhral PVK Vrútky nad Klub vodného póla Kúpele Piešťany o osem gólov 14:6. Zo začiatku to bol vyrovnaný duel, prvú časť vyhrali Vrútky tesne o gól 2:1, vyrovnaný priebeh, ako máte možnosť vidieť v gólovom filme nižšie, pokračoval aj do konca prvého polčasu, ktorý PVK vyhral o gól 4:3. V druhom polčase Kucharíkovci kopli do vrtule, ušli na 6:3 a 7:4, pred posledným dejstvom to bolo 8:5. V posledných ôsmich minútach znova dal PVK dva góly po sebe a na ukazovateli skóre to už bolo 10:5, Sedlák síce znížil na 10:6, ale záverečné slovo mali Vrútočania, ktorí ďalšími štyroma gólmi definitívne ovládli zápas s výsledkovým skóre 14:6. Zápas rozhodovali Róbert Prelovský a Róbert Horváth, delegátom bol Karol Bačo starší.

Prehľad skupinových zápasov:

Pirana Sport Club Topoľčany vs PVK Vrútky 9:8 ( 0:1, 3:2, 3:1, 3:4 )

KVP Nováky vs PIRANA SC Topoľčany 26:8 ( 7:5, 5:0, 9:1, 5:2 )

PVK Vrútky vs KVP Nováky 7:17 ( 3:6, 2:3, 1:5, 1:3 )

ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team vs Klub vodného póla Kúpele Piešťany 12:10 ( 4:2, 1:2, 3:4, 4:2 )

Slávia UK Bratislava vs ŠK Hornets Košice vodnopólový klub / water polo team 10:14 (2:5, 2:2, 2:4, 4:3)

KVP Kúpele Piešťany vs Slávia UK Bratislava 4:7 ( 0:3, 3:0, 0:0, 1:4 )

Autor aktualityvodné pólo

Volebná konferencia Slovenskej plaveckej federácie v pondelok 7.10.2024 v Bratislave!

30.9.2024

Biela Noc - nezabudnuteľný zážitok spojený so športom a umením!

30.9.2024

Pre veľký záujem je to tu znova - školenie rozhodcov plávania I. kvalifikačného stupňa!!

25.9.2024

Vyhodnotenie akcie - EP Piombino 16.-18.05.2024

24.9.2024

24.9.2024

V Chorvátsku v 5.kole EP v diaľkovom plávaní aj so slovenským zastúpením!

23.9.2024

Nominačný list | Svetový pohár Singapur, 28.10. - 02.11.2024

23.9.2024

Superfinále Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Šamoríne

20.9.2024

Nový ročník Slovenského pohára vo vodnom póle mužov už o pár dní v Novákoch!

18.9.2024

Nominačný list | Svetový pohár Šanghai/CHN, Icheon/KOR, 18. - 26.10.2024

18.9.2024

Naši vodní pólisti v poľskej Lodži na 2.mieste

16.9.2024

Slovenské vodnopólové reprezentantky ovládli jednoznačne medzinárodný turnaj v Chorvátsku