logologo_small

Sústredenie diaľkoplavcov v Taliansku

nedeľa, 08.05.2022|Posledná aktualizácia 8.5.2022 17:20

Po piatich dňoch intenzívnych tréningov, včerajšia doobedná regenerácia padla diaľkoplavcom dobre. Po obede časť športovcov ostala trénovať v Lignane a šesť plavcov s reprezentačným trénerom p. Suchánkom, jeho asistentom p. Vachanom a s pani Majkou Strakovou odcestovala do cca hodinu vzdialeného športového komplexu NATATORIUM TREVISO. 

Komplex má 25m bazén 8 dráhový plne krytý, 25m bazén 4 dráhový s posúvateľným prekrytím, kde pri vhodných podmienkach trénujú s otvorenou strechou, vonku 50m bazén 8 dráhový, detský výukový bazén, do 10 min vzdialená ďalšia krytá plaváreň využívaná na výuku plávania u handikepovaných plavcov. V komplexe je ďalej veľká a malá telocvičňa. 

Prezident športovej asociácie NATATORIUM a riaditeľ prevádzky celého komplexu je Maestro Vincenzo DESIO, ktorý v úvode privítal našu výpravu a povedal, že majú " skromné podmienky " pre svojich úspešných plavcov z HYDROS. Priali by sme si ich, však? / mesto má  85tis. obyvateľov /. Hydros je združenie, v ktorom trénujú najlepší plavci z 5 klubov - ARCA Oderso, ARCA Vazzola, ARCA Martellago, NATATORIUM Treviso ASD, NATATORIUM Treviso AS. Tieto kluby sú vzdialené do 30 min autom. Hlavnou trénerkou HYDROSu je pani Barbara BERTELLI, ktorá spolu so svojim asistentom trénerom Paolo PERISINOTTO privítala a predstavila našu výpravu, rovnako tak svojich plavcov a ďalších trénerov Simone FAVA , pani trénerka Loretta MENEHGIN bola na súťaži s mladšími plavcami, ale odovzdali nám jej pozdrav a ochotu ďalej s nami spolupracovať.. Nasledoval 2-hodinový tréning - 6,4km pod jej vedením. 

Počas tréningu prišiel pozrieť a pozdraviť našich plavcov aj prezident Regionálneho komitátu Veneto FIN pán Roberto COGNONATO. Povedal, že je veľmi rád, že sa takáto akcia uskutočnila a sú naklonení našej spolupráci a ich komitát to bude podporovať. 

Po tréningu, pri výbornom občerstvení pán DESIO v preslove vyjadril rovnako nádej a podporu v pokračovanie spolupráce. Talianski kolegovia odovzdali našim športovcom i trénerom darčeky- tričká, plavecké čiapky, batohy, odznaky a malé pozornosti. Náš reprezentačný tréner pán Suchánek poďakoval za prijatie, ochotu a podporu, rovnako tak prejavil záujem a rozvinutie hlbšej spolupráce. Zatiaľ čo športovci ešte dopĺňali energiu na posedení, rozprávali sa a nadväzovali nové kontakty, nasledoval odborný seminár v úzkom kruhu trénerov, počas ktorého prebehol i videocall s Barbarou POZZOBON / momentálne v Ríme/ , ktorá v jej 13 rokoch, keď nemala žiadne veľké úspechy oslovila p.Bertelli, aby ju trénovala a dodnes je jej zverenkyňou. Prešla dlhým vývojom a od tréningov 6x týždenne po 2 hodiny vo veku 17-18rokov, je dnes na 10-tich tréningoch týždenne po 2 hodiny. Aktuálne medailistka z posledných ME Budapest na 25km. Počas seminára sa pokračovalo v zaujímavých témach z Lignana a v závere seminára boli účastní i naši plavci. Boli dotazovaní čo študujú, ako na Slovensku vedia skĺbiť školu a šport, ale aj aké majú plány do budúcnosti.

Po návrate do Lignana už len večera a oddych, lebo dnes ranný tréning prebiehal vo veľmi skorých hodinách, pre plavecké preteky v tomto komplexe. Počas raňajok aj ostatným členom našej skupiny tréneri rozdali prinesené darčeky od talianskych športovcov a verím, že potešili.

Dnešné slnečné poobedie budú mať športovci opäť tréningy na pláži. 

Šéfka sekcie diaľkového plávania Miroslava Dubčáková


Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Prípravný zraz pred Majstrovstvami Európy Juniorov, 24. - 29.06.2024, Šoproň, Maďarsko

10.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie CECJM, 10. - 12.07.2024, Belehrad/SRB

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK