Úvodný deň v Slovenskom pohári vodných pólistov bez prekvapení!

sobota, 11.09.2021|Posledná aktualizácia 11.9.2021 14:45

Úvodnými stretnutiami v piatok rozohrali ďalší ročník Slovenského pohára vo vodnom póle mužov na kúpalisku Eva v Piešťanoch a v NCVP v Novákoch. V Piešťanoch program otvoril úradujúci obhajca titulu ŠK Hornets Košice proti domácemu KVP Kúpele Piešťany a zverenci trénera Karola Bača ml. nemali so súperom vážnejšie problémy a nakoniec si na konto pripísali 9-gólovú výhru 12:3. Ďalší košický klub ŠK Olympia vyhral v piešťanskej A-skupine nad PVK Vrútky o 5 gólov 11:6, ale až zlepšeným výkonom v druhom polčase. Štvrté mužstvo uplynulého ročníka Slovenského pohára začalo veľmi zle po prvej časti prehrávalo 0:2, v druhej štvrtine to už bolo 0:3, sériou piatich gólov po sebe sa však dostalo do vedenia na 5:3, po troch častiach to bolo tesne o gól 6:5. Rozbehnutá Olympia pridala v posledných ôsmich minútach päť gólov a nakoniec vyhrala nad Vrútkami 11:6.

ŠK Hornets Košice vs KVP Kúpele Piešťany 12:3 (3:1, 3:0, 4:0, 2:2)

Góly: Zareva 3, Adamec a Grutka po 2, Matejka, Miško, Vrba, Baran a Balogh po 1 - Berlanský, Rešovský a Venény po 1

ŠG Olympia Košice vs PVK Vrútky 11:6 ( 0:2, 1:1, 5:2, 5:1)

Góly: Varga 6, Kašper 4, Carlos Diaz 1 - Tabačár 2, Káčer, Kompaník, Matoušek a Valko po 1

V nováckej B-skupine sa v piatok podvečer strieľalo ako pri Verdune a v oboch stretnutiach padlo po 33 gólov, pričom favoriti nezaváhali. Slávia UK Bratislava deklasovala Piraňa SC Topoľčany 28:5, keď mimo oboch brankárov a Michala Kratochvíla skórovali všetci hráči minimálne raz a v ďalšom zápase domáci KVP Nováky vyhral nad ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto v ďalšom 33 gólovom stretnutí 23:10. Ozdobou tejto skupiny bude sobotný duel medzi Sláviou UK Bratislava a KVP Nováky od 11-tej hodiny.

Slávia UK Bratislava vs Piraňa SC Topoľčany 28:5 ( 6:0, 7:1, 8:2, 7:2)

Góly: Baranovič 6, P.K.Szabo 4, V. Hruška, Šaghy a Pieter po 3, Nezhyba, Korauš, Hanstein po 2, Martanovič, P.Tkáč a Hacaj po 1 - Kertész 5

KVP Nováky vs ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto 23:10 ( 8:3, 4:1, 7:2, 4:4 )

Góly: Ravinger 6 , Bielik, Janíček a Berlanský po 3, Kováčik, Tisaj a Mihál po 2, Innocenti a Kresťanko po 1 - Juhász a Kaid ml. po 3, Orem a Haluška po 2