logologo_small

V druhom vystúpení v kvalifikácii ME v Tbilisi prehra našej U17-tky s Bieloruskom

piatok, 18.06.2021|Posledná aktualizácia 18.6.2021 10:08

Po úspešnom vstupe našej chlapčenskej vodnopólovej U17-tky do kvalifikácie o postup na ME, ktorá sa koná v gruzínskom Tbilisi keď sme vo štvrtok porazili Moldavsko 17:7, sme v piatok skoro ráno v druhom stretnutí ťahali za kratší koniec a Bielorusku sme podľahli o 5 gólov 7:12. Tretie stretnutie je na programe dnes od 17,00 hod SEČ proti domácemu výberu. V druhom dnešnom zápase Litva porazila Moldavsko 13:12.

Do druhého skupinového zápasu sme po góle Mihála vstúpili úspešne a ujali sme sa vedenia 1:0, lenže nepríjemný súper štyroma gólmi po sebe vývoj otočil vo svoj prospech a tak sme po prvej časti hry prehrávali 1:4.

V úvode druhého dejstva nám Bielorusko dalo piaty gól. Na to sme dokázali reagovať gólmi Zolovčíka a v presilovej hre aj Mihála a podarilo sa nám stav znížiť na 3:5 z nášho pohľadu. Našu obranu riadne dne zamestnával mladý Averka, ktorý dal polovicu gólov svojho tímu, po jeho presnom zásahu súper viedol 6:3, Mihál ešte stihol odpovedať gólom na 6:4, ale posledné slovo si vzal pred koncom prvého polčasu znova Averka a upravil na 7:4.

Pokiaľ v našom úvodnom zápase proti Moldavsku padali góly v druhom polčase, v stretnutí proti Bielorusku to bolo pre zmenu naopak. V tretej osemminútovke padli po dva góly na oboch stranách, na gól súpera sme vždy dokázali reagovať, strelecky sa v našom tíme presadili Gergely a Dani Bačo a tak po troch štvrtinách svietil na ukazovateli stav 9:6 v prospech súpera.

Na začiatku poslednej štvrtiny Zolovčík vykresal iskierku nádete pre Slovensko gólom na 9:7, lenže Bielorusko na to dokázalo reagovať troma gólmi v sieti Daníška a tak sme nakoniec súperovi podľahli 5-gólovým rozdielom 7:12.

Bielorusko vs SLOVENSKO 12:7 ( 4:1, 3:3, 2:2, 3:1 )

Góly: Marco Peter Mihál, Istvan Marton Gergely, a Tomáš Zolovčík po 2, Dani Bačo 1

Mohlo by vás zaujímať

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

Letná univerziáda SR 2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko