V druhom zápase na ME osemgólová prehra Slovákov s Čiernou Horou

streda, 31.08.2022|Posledná aktualizácia 31.8.2022 21:53

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia nastúpila v stredu popoludní na svoj druhý skupinový zápas na ME v chorvátskom Splite proti Čiernej Hore. V Spaladium Arene začal lepšie náš súper a v prvej štvrtine sa dostal do vedenia 4:0 a s nami to vyzeralo zle-nedobre.12 sekúnd pred koncom pri výhode presilovej hry sa k lopte dostal Samuel Baláž a spooločne s klaksónom znížil na 4:1. V druhej štvrtine sa Samuel Baláž zaskvel ďalšou parádnou strelou a na začiatku tejto časti hry znížil na 4:2. Piaty gól sme inkasovali z presilovky a favorit vyhrával znova o tri góly 5:2. Potom však prišli parádne chvíle zverencov trénera Milana Oršulu, ktorí z 5:2 dokázali stav vyrovnať na 5:5. Postupne sa v našom tíme gólovo presadili Lukáš Seman, Lukáš Ďurík a Matej Čaraj a razom to bolo z našej strany veselšie. Gólové hody v druhej osemminútovke pokračovali ďalej, na šiesty gól v našej sieti znova odpovedal Matej Čaraj a vyrovnal stav na 6:6. Tri góly po sebe na strane Čiernej Hory znamenali vedenie favorita 9:6. Jednu sekundu pred polčasom dostal krásnu prihrávku náš center Lukáš Seman a nekompromisne zakončil na 9:7. Tak sa skončil aj prvý polčas tohto strentutia. Žiaľ, druhý polčas Slovensku nevyšiel. Róbertovi Kaidovi ml. sa ešte podarilo v tretej štvrtine znížiť na rozdiel gólu na 9:8, ale od tohoto momentu skóroval už len náš súper, ktorý pridal šesť gólov po sebe a pred záverom viedol 15:8. V poslednej štvrtine zverenci trénera Vladimira Gojkoviča pridali dva góly a už to bolo 17:8. Sériu gólov v našej bráne prerušil presným zásahom Lukáš Seman, ktorý znížil na 17:9. Na 18-ty gól dokázala reagovať naša reprezentácia desiatym gólovým úderom 93 sekúnd pred koncom zápasu Róbertom Kaidom ml. a nakoniec Čierna Hora vyhrala nad Slovenskom 18:10. V ďalšom skupinovom zápase Taliansko porazilo Gruzínsko 18:8. V piatok nastúpi Slovensko v poslednom skupinovom stretnutí proti Gruzínsku o 10:30 hod.(foto:wp2022split)

Čierna Hora vs SLOVENSKO 18:10 ( 4:1, 5:6, 6:1, 3:2 )

Góly: Seman 3, Kaid ml., Čaraj a Baláž po 2, Ďurík 1

Priebeh zápasu:

Povedali po zápase:

Tréner Slovenska, Milan ORŠULA: ,,Zopakovala sa nám v tomto stretnutí taká istá situácia ako s prvým súperom z Talianska, keď sme v prvej časti dokázali držať so súperom krok, dokonca sme sa dotiahli na vyrovnaný stav, no napriek tomu sa nám zápas nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Chlapcom snahu a húževnatosť uprieť nemožno, ale prejavila sa ich neskúsenosť a to nakoniec rozhodlo o výsledku. Veríme však, že sa z toho celého poučíme a budeme produkovať stále menej a menej chýb a verím, že v piatok s Gruzínskom odohráme jeden kvalitný zápas od začiatku až do konca. Nerád to hovorím dopredu, ale ideme na maximum. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás do haly prišli povzbudiť a po celý čas a na konci stretnutia nás hnali dopredu. Padlo nám to všetkým vhod a ešte raz ďakujeme."

Brankár, Tomáš HOFERICA : ,,Ťažko sa mi tento zápas hodnotí, naozaj. Dve štvrtiny sa so súperom dobre držíme, vieme sa presadiť aj gólovo, ale potom prišla tretia štvrtina a tam neviem, čo sa udialo. Či nastala akási forma uspokojenia, ale prestali sme sa koncentrovať a odišli nám fyzické sily. Tu je vidieť ako hráči Čiernej Hory trénujú 5-6 hodín denne, majú veľa priestoru pre seba a svoje tréningy, pričom u nás doma sú podmienky aké sú a sme radi, keď sa niektorí chlapci dostanú na hodinu aj pol denne do vody. Tam sa podľa mňa tento zápas zlomil, v tretej štvrtine ju súper vyhral 6:1."

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Včera

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim