V druhom zápase na ME U17 v Šibeniku vysoká prehra Slovenska s Talianskom

utorok, 24.08.2021|Posledná aktualizácia 24.8.2021 18:46

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov po nedeľnom víťazstve nad Bulharskom 13:10 a po pondelkovom dni voľna dnes predpoludním nastúpili na svoje druhé skupinové stretnutie na ME tejto vekovej kategórie v chorvátskom Šibeniku proti veľkému favoritovi z Talianska. V tomto zápase sa prejavila veľká kvalita súperiek, ktoré si nakoniec na svoje konto pripísali 19 gólovú výhru 22:3. Zajtra od 13,30 hod. na zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič čaká záverečné skupinové vystúpenie proti Maďarsku.

Podobne ako v úvodnom zápase na ME U17 proti Bulharsku, aj proti Taliansku odchytala celý duel Zuzana Pástorová a veru, mala sa s našou obranou čo obracať. Prvú štvrtinu vyhralo Taliansko 3:0, keď všetky tri góly dali súperky z pokutových hodov. V druhej štvrtine vyhrávali zverenky trénera Giacoma Grassiho po dvoch góloch v našej sieti už 5:0, na čo dokázala našim prvým gólom reagovať Tamara Teličiaková a znížila na 5:1. Do konca prvého polčasu naše konto zaťažili súperky ešte štyri razy a po prvom polčase viedli 9:1.V tretej osemminútovke pridalo Taliansko dva góly a dostalo sa do vedenia 11:1, potom sa k slovu dostali naše hráčky a Silvia Kozáková znížila na 11:2. Náš stretí gól v zápase dala v presilovke Katarína Grežďová, ktorá znižovala stav na 12:3. Žiaľ, 33 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny sa po treťom faule z hry porúčala Silvia Kozáková. V poslednom dejstve padali góly len do našej siete, ktorá sa zatrepotala celkovo 8x, pričom naše reprezentantky neskórovali ani raz, navyše sa nám vyfaulovala aj druhá hráčka a to Sandra Holičová. Taliansko tak nakoniec porazilo Slovensko 22:3. Zajtra hráme od 13,30 hod v poslednom skupinovom zápase proti Maďarsku.

Taliansko vs SLOVENSKO 22:3 ( 3:0, 6:1, 5:2, 8:0 )

Góly : Grežďová, Teličiaková a Kozáková

Celý zápas tu:

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Dnes

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim