V druhom zápase na MS U20 vo vodnom póle žien vysoká prehra Slovenska

utorok, 12.10.2021|Posledná aktualizácia 12.10.2021 13:21

Po prehre v úvodnom zápase na MS junioriek vo vodnom póle v izraelskom meste Netanya s Nemeckom 8:12 nastúpili slovenské reprezentantky na svoj druhý skupinový duel proti veľkému favoritovi z Grécka. Zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič nakoniec súperkám podľahli vysoko 7:32. V treťom skupinovom stretnutí nastúpia dnes od 15,00 hod proti Taliansku, ktoré v druhom zápase vyhralo nad Nemeckom hladko 20:1.

Po vylúčení Grežďovej sa v úvode stretnutia do rýchleho vedenia 1:0 dostali hráčky Grécka. Monika Sedláková dokázala krátko na to reagovať vyrovnávajúcim gólom na 1:1, lenže potom nám súperky dali šesť gólov po sebe a vyhrávali 7:1. Dve minúty pred koncom Monika Sedláková využila presiovú hru a upravila na 7:2. Do konca prvej štvrtiny sme inkasovali ešte dva razy a tak po prvej štvrtine Grécko viedlo nad Slovenskom 9:2. V druhej osemminútovke sme zasa zaslúhou Moniky Sedlákovej využili presilovku a znížili sme na 9:3 a krátko na to Monika premenila pokutový hod a upravila na 9:4. V priebehu jednej minúty sme však dostali dva góly a Grécko viedlo 11:4. Nela Mešterová v presilovke znížila na 11:5. Do konca tejto časti hry sme dostali sedem gólov po sebe a v polčase Grécko vyhrávalo nad Slovenskom 18:5. V tretej štvrtine nám súperky pridali ďalšie tri góly a už to bolo 21:5, Nela Mešterová následne v presilovke znížila na 21:6. Na 22.gól v našej sieti reagovala Daniela Tóthová a upravila na 22:7, v závere padli ešte dva góly do našej brány, takže pred záverom súperkky viedli 24:7. V poslednom dejstve padlo osem gólov a všetky do našej brány, naše reprezentantky nevyužili na strelenie gólu ani jednu z troch presiloviek a tak nakoniec Grécko porazilo Slovensko vysoko 32:7.

Grécko vs SLOVENSKO 32:7 ( 9:2, 9:3, 6:2, 8:0 )

Góly: Sedláková 4, Mešterová 2, Tóthová 1

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko