V neskutočnej dráme v Brne nakoniec na EU Nations U17 remíza s domácim Českom!

nedeľa, 10.10.2021

V prvej štvrtine české hráčky proti Slovensku viedli už 5:1, ale do konca štvrtiny naše dievčatá vyrovnali stav a po prvých ôsmich minútach bolo skóre vyrovnané 5:5! Potom domáce vodné pólistky viedli 6:5, ale aj 7:6 a v druhej minúte druhej štvrtiny 8:6 a dve minúty pred prestávkou zvýšili na 9:6. Deväť sekúnd pred prestávkou Slovensko znížilo na rozdiel jedného gólu 9:8 a to bolo skóre, ktoré svietilo na tabuli po prvom polčase.

Slovensko vyrovnalo v tretej štvrtine v presilovke na 9:9. Potom nevyužilo pokutový hod, ktorý rozhodcovia nechali opakovať a nevyužili sme ani druhú šancu na skórovanie. Asistent Českej republiky Ivan Drnek dostal červenú kartu za protesty. Domáce hráčky potom strelili tri góly v rade a bolo to už pre nich 12:9. Krátko pred koncom Slovensko využilo presilovku a upravilo na 12:10. A dráma vrcholila!

V poslednej časti hry zverenky Milana Cipova a Petra Julínyho využili presilovku a znížili na 12:11 a z ďalšieho útoku vyrovnali na 12:12. Češky mohli odpovedať gólom v presilovke, ale nepodarilo sa im to. Dve a pol minúty pred koncom Slovensko strelilo gól v ťažkej pozícii z krídla a viedlo 13:12 a potom padáčikom do súperovej brány to bolo 14:12. 40 sekúnd pred koncom Česko znížilo na 14:13! 29 sekúnd pred koncom dokonca vyrovnalo z pokutového hodu na 14:14. Slovensko následne nevyužilo útok, Česko si zobralo oddychový čas a malo útok. Strela však skončila v bloku a nervydrásajúci zápas sa skončil nerozhodne 14:14.

Slovensko vs Česká republika 14:14 ( 5:5, 3:4, 2:3, 4:2 )

Góly: Sandra Holíčová, Tamara Teličiaková a Ema Petrunčíková po 3, Adriana Kovalčíková 2, Tamara Dubná, Angelica Scarlett Zini a Eliška Zelinková po 1 - Iva Drnková 7, Barbora Rothanzlová 3, Viktorie Braťková 2, Tereza Gajárková a Františka Makovská po 1

6. Litva 4 0-0-4 10:94 0b

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež